Zbigniew Jaworowski

Operacyjny Kierownik Sprzedaży

Wypowiedzi

  • Zbigniew Jaworowski
    Wpis na grupie Motocykle w temacie Zloty - dajcie znać o ciekawych imprezach moto
    24.03.2014, 21:24

    Co do zlotów to weekend 12-13 kwietnia 2014 mamy w Częstochowie rozpoczęcie sezonu na śląsku. Poświecenie maszyn na Jasnej Górze. Co roku kilka tysięcy maszyn. Wg mnie trzeba tam być, dla zainteresowanych przypominam że impreza rozpoczyna się już za 3 tygodnie.!!!

  • Zbigniew Jaworowski
    Wpis na grupie Yamaha w temacie Yamaha XVS 650 Drag Star
    24.03.2014, 21:14

    Jestem właścicielem Yamahy DragStar 650 od lutego 2014r. Dodam że to moja pierwsza maszyna. Zrobiłem już 450km i powiem szczerze, jak na pierwszy motocykl to chyba najlepszy wybór. Nieziemska jazda, bez problemu kładzie się do zakrętów. Nawet jeśli jeździsz niepewnie, możesz podeprzeć się bezpiecznie nogą na zakrętach ze względu na stosunkowo małą masę maszyny. Wyprostowana sylwetka niweluje dyskomfort (ból pleców). Zazwyczaj jeździmy z moją żoną. Ona ma dobrą widoczność ponieważ siedzenie pasażera jest nieco wyżej. Podobno wygodnie jest z tyłu (tam nie siedziałem). Z opinii moich kolegów wiem że Yamaha DragStar jest bardzo mało awaryjna. Aktualnie spala mi niecałe 6L na 100km. Nie wiem czy to dużo ale chyba sporawo. Nie mniej jednak polecam - spora frajda...

    pozdrawiam

    Ziben

  • Zbigniew Jaworowski
    Wpis na grupie narzędzia w temacie WIZYTOWNIK

    Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy narzędzia

  • Zbigniew Jaworowski
    Wpis na grupie CNC współpraca i wymiana doświadczeń w temacie NARZĘDZIA
    15.11.2011, 17:52

    Jeśli chodzi o skrawaniówkę to znam jej niemal cały przekrój. Co do jakości można się spierać. Jak dla mnie największym odkryciem jesli chodzi o toczenie jest Kyocera (Japonia), Becker (Niemcy). Wszystkie testy jakie wykonywaliśmy na twardych materiałach (stal o tw. 55 - 63HRC) w porównaniu do SECO, Sandvik Coromant, Widia czy Korloy były na korzyść Kyocery i Beckera pod względem wytrzymałości i żywotności narzędzi) i ich wydajności. Średnia różnica to ok 30%. Co do frezowania to porównania robiłem z YG1, SGS, WNT, Emuge, Guhring i Van Hoorn. Najkorzystniej w twardym wypada Van Hoorn (Holandia) - względy żywotności. Ciekawostka - frezując NC11LV 60HRC, uzyskaliśmy chropowatość powierzchni 0,29 RA. Zgodzę się że YG1 wygrał ceną jednostkową, w testach wydajnościowych wypadł najsłabiej. Przy masówce trzeba zużyć ok 4szt. freza taniego do 1szt. wysokowydajnego. Wysoko oceniam SECO (Szwecja). Podobno nieźle w testach wypada Tungaloy ale osobiście nie testowałem.

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do