Wypowiedzi
-
KONFERENCJA: ZAKUPY ENERGII W EUROPIE (CENTRALNEJ)
CZAS: 16 maja 2013 roku
Miejsce: Hotel Novotel Warszawa Centrum
Rynki energii w Europie Centralnej przeszły w ostatnim latach gwałtowną przemianę. Kupcy energii w tej części Europy zauważyli zwiększony wybór sprzedawców. Pojawiła się również możliwość zawierania kontraktów na cenę zmienną, które doprowadziły do rozwinięcia bardziej zaawansowanych strategii zarządzania ryzykiem. Podczas konferencji E&C wraz z zaproszonymi prelegentami odniesie się do tego rozwoju. Osobom profesjonalnie zajmującym się zakupem energii dajemy możliwość aktualizacji wiedzy nt. rodzimych rynków w konfrontacji z innymi rynkami w Europie. Międzynarodowi kupcy energii mogą odkryć nowe możliwości zarządzania ich portfolio energetycznym w regionie Europy Centralnej.
Konferencja skierowana jest dla osób zajmujących się zakupem energii elektrycznej i gazu w dużych i średnich przedsiębiorstwach.
Szczegółowy program znajduje się tu:
PROGRAM KONFERENCJI PROGRAM KONFERENCJI: ZAKUPY ENERGII W EUROPIE (CENTRALNEJ)
Udział w konferencji jest bezpłatny.
W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.
Wojciech Nowotnik
wojciech@eecc.eu
+48 514 89 30 79Wojciech Nowotnik edytował(a) ten post dnia 08.04.13 o godzinie 16:45 -
Panie Tomaszu,
New Power i Business Image to w przypadku Polimerowej Energii również działalność konsultingowa. Ktoś to w końcu musi spinać w całość.
Bardzo proszę, aby jednak trzymać się merytorycznego charakteru wątku. Czy coś jest śmieszne czy nie to akurat w tym wątku nie ma znaczenia, więc nie komentuję.
Grupy zakupowe, zwłaszcza dla dużych podmiotów na dłuższą metę nie mają racji bytu.
A moja koszula nie ma z tym nic wspólnego;)
Tomasz Mrzygłocki:
jasne, jasne, tylko przy powstaniu grupy o dużym wolumenie, wszystkie te firmy konsultingowe są zbędne... Koszula bliska ciału, jak rozumiem :) -
Nie jest w tym momencie istotne, czemu sam nie zrealizowałem projektu zakupów grupowych w takim zakresie jak Polimerowa Energia.
Z perspektywy czasu jestem z tego bardziej zadowolony, że nie zostałem partnerem Polimerowej Energii.
Taka gigantomania i budowanie grup zakupowych, których wyróżnikiem jest duży wolumen na dłuższą metę nie ma racji bytu. Tak jak napisał Pan Łukasz Litwa to krótka piłka i brak możliwości rozwoju rynku. Głównym beneficjentem każdej grupy zakupowej jest przede wszystkim jej organizator a nie uczestnik.
Mam nadzieję, że zwłaszcza wśród dużych odbiorców energii i gazu przyjmą się nowe produkty oparte na zarządzaniu ryzykiem i całym portfolio energetycznym danego przedsiębiorstwa. Takie podejście do zakupu energii i gazu daje możliwość zdobycia przewagi konkurencyjnej. O to w tym wszystkim chodzi a nie o zakup sam w sobie.
Garnitur szyty na miarę zawsze będzie leżał lepiej. A tylko dzięki strategicznemu podejściu do sposobu zakupu można tego rodzaju produkty uszyć stosownie do potrzeb profilu danego przedsiębiorstwa.
Tomasz Mrzygłocki:
Dawno mnie tu nie było. Sporo pracy. W każdym razie w GZ Polimerowa Energia mamy ponad 430 firm, 100 mln PLN zostanie w tym roku w kasach tych firm, dzięki przynależności do grupy.
Panie Wojtku, jeśli była prezentacja, to dlaczego sam Pan nie zrealizował projektu?...
Pozdrawiam wszystkich zwolenników i organizatorów zakupów grupowych. Oprócz Polimerowej Energii w naszej grupie funkcjonują obecnie GZ Polimerowy Gaz i GZ Tworzywa Sztuczne. W roku 2014 powinniśmy obsługiwać zakupy grupowe o wartości netto ok. 1.5 mld PLN. -
Witam,
pozwolę włączyć się do dyskusji.
Chciałbym poinformować, że ten "autorski pomysł jednego człowieka" jak zaznaczył Pan w swojej wypowiedzi, powstał na bazie naszego pomysłu oraz naszej prezentacji w wydawnictwie Business Image.
Cieszę się, że inspirujemy do działania. Szkoda tylko , że nie zostaliśmy wtedy partnerem do organizacji przedsięwzięcia.
Myślę, że niepotrzebnie wchodzi Pan w dyskusje na poziomie emocji, zamiast skupić się na merytoryce.
Wypowiedź Pana Krzysztofa jest bardzo logiczna ;) Proszę spróbować skupić uwagę na merytoryce.
Aby ułatwić Panu zadanie proponuję analizę cen energii na TGE i skalkulowanie ceny na bazie notowań. Będzie łatwiej dyskutować.
Forum jest miejscem do wymiany poglądów i zgłębiania problemów. Nie ma sensu obrzucać się emocjonalnymi komentarzami, nie mówiąc już o obelgach.
Pozdrawiam
Wojciech Nowotnik
Tomasz Mrzygłocki:
Polimerowa Energia (PE) jest autorskim pomysłem jednego człowieka. Oceniać ten pomysł można poprzez pryzmat skuteczności. W ciągu kwartału PE zdobyła 1% krajowego zużycia energii i pozyskała do współpracy już ponad 400 firm.
pan W. zupełnie nie rozumie realiów i uwarunkowań wynikających z zarządzania tak wielkim konsorcjum. Niezrozumienie w kulturze plebejskiej zawsze rodzi agresję.
Ja natomiast zupełnie nie rozumiem, jak można się tak pejoratywnie wypowiadać o PE i PGE, nie znając zupełnie ani koncepcji funkcjonowania PE, strategii rozwoju grupy ani mechanizmów współpracy PGE z PE. Tak może się wypowiadać człowiek pyszny i arogancki, być może sfrustrowany lub zawistny.
Te obraźliwe wypowiedzi na nasz temat ferowane są z pozycji jakiegoś jakby "autorytetu" branżowego. Tymczasem jak sprawdziłem, firma pana W. wielkim hitem nie jest, można by rzec, że raczej na odwrót.
Forum jest dla ludzi kulturalnych i światłych, którzy potrafią przekazać to, co mają do powiedzenia, w odpowiedniej formie. Więcej pokory wobec siebie i szacunku wobec innych, proszę szanownego pana -
dla tych którzy korzystają z wersji CE polecam równie przydatny dodatek: http://www.sugarforge.org/projects/email-to-sugar
Sprawdziłem i działa bez zarzutu. -
Na stronie http://sugarcrm.com.pl/ jest pewna nieścisłość odnośnie funkcji e-mail archiving w wersji 6.3. Niestety nie jest to dostępne (a szkoda) w wersji CE. Podobnie z resztą wygląda sytuacja jeśli chodzi o inne zmiany wymienione w artykule Jesienne notki z Ameryki.
Czy ktoś miał okazję przetestować jak to działa?