Wypowiedzi
-
Albo wcześniej jeśli jest spełniona przesłanka art. 94 ust 2 pkt 1a) ustawy PZP, czyli w postępowaniu w trybie przetargu nieograniczonego złożono tylko jedną ofertę.Viktoria Sikora edytował(a) ten post dnia 16.05.12 o godzinie 10:28
-
Wykonawca zastrzegł w ofercie referencję (protokół odbioru) aparatu USG od Zamawiającego który kupił sprzęt w wyniku wygrania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego zgodnie z ustawą Pzp.
Czy mógł zastrzec taką referencję?
Przetarg i tak będzie unieważniony bo dwie oferty, które wpłynęły znacznie przekraczają kwotę Zamawiającego.
Czy mimo to trzeba rozpatrzyć czy była podstawa do zastrzeżenia tego dokumentu? -
Moim zdaniem najlepiej wezwać wszystkich wykonawców do wyjaśnienia swoich stawek Vat. Przynajmniej bedzie jasna sytuacja, a Ty będziesz miała podkładkę.
-
Całkowicie się zgadzam z Łukaszem :)
-
Wykonawca nie wskazał omyłkowego opakowania (w opisie wskazał prawidłową pojemność) tylko pomylił się w podaniu ilość opakowań . Zmieniona odpowiedziami pojemność opakowania zmniejszyła wymaganą ilość opakowań, którą wskazaliśmy w odpowiedziach na zapytania, ale wykonawca tego nie zminił i pozostawił pierwotną ilość z SIWZ.
Omyłka jest oczywista, lecz jej poprawa zmienia ranking ofert i chyba tu jest problem. Myśląc logicznie trzebaby poprawić - czytając artykuły na ten temat i KIO trzebaby odrzucić. I bądź tu mądry :) -
Lek występuje obecnie tylko w jednym opakowaniu o pojemności jak po zmianie.
-
W przetargu na dostawę leków w odpowiedzi na zapytanie wykonawcy dopuściliśmy wycenę jednego leku w opakowaniu o innej (określonej) pojemności niż w SIWZ i podaliśmy jaka ma być ilość opakowań tego leku w tym przypadku. Nie dokonaliśmy jednak modyfikacji w samym formularzu cenowym.
Dwóch wykonawców w swoich ofertach wyceniło ten sam lek (o takiej samej nazwie handlowej i w takim samym opakowaniu). Problem jest w tym, że jeden z nich nie zmniejszył ilości tylko zostawił ilość pierwotną z SIWZ. W konsekwencji jego oferta jest droższa.
Gdybym chciała poprawić (zmniejszyć) ilość opakowań w tej ofercie zmienił by się ranking ofert i to ta poprawiona oferta byłaby tańsza. Z tego co czytałam to w takim przypadku nie powinnam tego traktować jako omyłka z art. 87 ust. 2 pkt 3 a odrzucić ofertę jako niezgodną z SIWZ. Z drugiej strony ta omyłka jest ewidnentna - przeoczenie.
Doradźcie coś, pleaseeee :) co mam z tym zrobić? -
Czy jest jakaś różnica między pełnomocnictwem a upoważnieniem?
W SIWZ żądamy pełnomocnictwa a Wykonawca w ofercie przedstawił "Upoważnienie". Czy jest to prawidłowe, czy powinnam wezwać do złożenia pełnomocnictwa? Nadmienię, że poza nagłówkiem cała treść i podpisy są prawidłowe. -
Niestety nie do kończ zgodzę się, że nieprzesłanie ogłoszenia o zmianie ogłoszenia nie miało wpływu na to ile ofert wpłynęło. Mogła być sytuacja, w której potencjalny Wykonawca zobaczył ogłoszenie z pierwotnym terminem, stwierdził że nie zdąży z przygotowaniem oferty i zrezygnował.
-
Po rozstrzygnięciu przetargu przesłałam Wykonawcom umowy do podpisu z datą naprzód, bez podpisu zamawiającego. Jest ich w sumie 12. Jako reprezentujący Zamawiającego był wpisany Dyrektor, podczas gdy w podanym terminie zawarcia umowy przebywa on na zwolnieniu a umowy wróciły podpisane przez Wykonawców. Czy jak przekreślę jego nazwisko i wpiszę zastępce i podpisze się zastępca to nikt z kontrolujących się potem tego nie czepi? Czy potrzebna jest parafka obok przekreślenia obu stron umowy?
-
Art. 12 a się kłania.
Jeżeli zmiana jest istotna, w szczególności dotyczy określenia przedmiotu, wielkości lub zakresu zamówienia, kryteriów oceny ofert, warunków udziału w postępowaniu lub sposobu
oceny ich spełniania, zamawiający przedłuża termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub termin składania ofert o czas niezbędny na wprowadzenie zmian we wnioskach lub ofertach, z tym że w postępowaniach, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8, termin składania:
1) ofert nie może być krótszy niż 22 dni od dnia przekazania zmiany ogłoszenia Urzędowi Oficjalnych
Publikacji Wspólnot Europejskich — w trybie przetargu nieograniczonego
Zamawiający ma obowiązek przesunąć termin składania ofert. -
Gdzie znajdę przepisy na temat tego, że nie można podpisać umowy o zamówienie publiczne jeśli brak środków na jego realizację?
-
Moim zdaniem słusznie, bo jest to specyficzne zamówienie. Sprecyzuję, że chodzi o odpady medyczne. Poza tym nikt nie wniósł ani zapytań ani zastrzeżeń do tego zapisu SIWZ.
-
Zamawiający, ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia zastrzegł, że jego wykonywane nie może być powierzone podwykonawcom, natomiast Wyknawca wskazał w ofercie że część zamówienia (transport odpadów) będzie wykonywany przez podwykonawcę. Moim zdaniem oferta jest do odrzucenia z uwagi na niezgodność z SIWZ. Mieliście może podobny przypadek? Może znacie jakiś wyrok KIO?
-
Wykonawca przedstawił w ofercie opinie banku że posiada limit debetowy do 50 000zł (zamawiający wymagał aby WYkonawca posiadał 20 000zł (w skrócie). W opini tej jest napisane, że wykonawca korzysta z tego limitu od marca 2011 do marca 2012 i że limit ten jest wykorzystywany prawidłowo zgodnie z umową kredytową. Mam jednak wątpliwości czy mogę uznać taką opinię. Nie wiadomo bowiem ile już wykorzystano z tego limitu i ile faktycznie jest jeszcze na koncie.
Jak myślicie? -
Zamawiający wymagał w przetargu przedstawienia wykazu co najmniej 3 usług o wartości nie mniejszej niż 30 000 zł.
Jeden z wykonawców załączył wykaz i referencje na usługi powyżej 30 000 zł, lecz treść dokumentów określa że jest to szacunkowa wartość usług objętych umowami, natomiast nie podano za jakie kwoty faktycznie wykonano usługi.
Czy mogę przyjąć taki wykaz z referencjami? -
Zgadzam się z Marcinem.
Ponadto proponuję przeczytać:
http://www.uzp.gov.pl/cmsws/page/?D;663;szacowanie_war... -
W jednym i drugim przypadku?
-
Wykonawca w ofercie miał podać cenę netto, vat% i cenę brutto. W jednym zadaniu nie wpisał wcale stawki vat (zostawił pustą kolumnę), ale obliczenia ceny brutto wskazują na 8% (prawidłową) stawkę a w drugim zadaniu wpisał zamiast 8% to 8zł.
Ostatnio na stronach UZP pojawiła się Uchwała Sądu Najwyższego w sprawie zastosowania błędnej stawki podatku VAT przy obliczeniu ceny ofertowej. Nie ma tam jednak mowy o tym, co zrobić w przypadkach wymienionych powyżej.
Macie jakieś pomysły? -
A co jeśli prezesem spółki jest osoba z obywatelstwem niemieckim? Wykonwca złożył jedynie wyciąg z polskiego KRK, gdzie zaznaczone jest miejsce zamieszkania prezeza - Niemcy.
Czy powinnam wezwać Wykonawcę do uzpełnienia dokumentów zgodnie z Rozporządzeniem:
Jeżeli w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy PZP, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 5-8 ustawy PZP, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.