Wypowiedzi
-
I jeden projekt naszej Joasi Kurpiewskiej :) http://tinyurl.com/q6nyg68
-
Marek, na niektórych szkoleniach uczę samej metodyki i już na tym etapie ludzie mają poczucie, że mają do czynienia z "niełatwą materią".
Na szczęście wychodzą po warsztacie z mocnym postanowieniem, że chcą zaprojektować własne szkolenie :) -
Oglądałam! Świetnie się prezentowałeś :)
Wiem, że pytałeś o nasze doświadczenia, ale podzielę się z Wami linkiem z mnóstwem pomysłów: https://community.bloomfire.com/posts/1709-101-quick-id...
Balony z helem wymiatają! -
Nie tylko postacie są ważne, ale i język. Powszechnie używana forma męska dla mnie jest dziwnym tworem, kiedy wiem, że odbiorcą szkolenia są kobiety. Forma damska niezbyt "przystoi" nawet i w takiej sytuacji, bo zawsze trafi się jakiś "rodzynek". Zatem warto uciekać od obu tych form i stosować formę neutralną. Wtedy nikt o gender nie będzie walczyć ani zwalczać :)
-
Bartek, masz jakieś swoje szkolenie, które możesz pokazać innym i umowy Ci na to pozwalają? Ja przyznaję, że nie mam :/
-
Moim zdaniem nie namiesza :( Manifest to forma deklaratywna. Co z tego, że ktoś się pod tym podpisze, jak może nie mieć wystarczających kompetencji, żeby zaprojektować proces uczenia się. Zresztą jest kilka osób, które działa na rzecz jakości e-szkoleń w Polsce i chwała im za to, ale jeszcze wiele lat przed nami zanim coś drgnie i zaczniemy robić szkolenia w jakości zbliżonej do UK czy Australii. Nie mówię, ze firmy e-learningowe tego nie robią. Jest kilka, z którymi nad tym pracujemy i jestem z tego powodu przeszczęśliwa!
Co do klienta masz rację... pewnie kupuje się zwykle oczami.
Ale nigdy się nie poddaję, więc wchodzę w akcję "Fajerwerki tylko w Sylwestra!" ;)
Bartek, a Ty co o tym wszystkim sądzisz? :) -
Hmm.... do zaprojektowania dobrego szkolenia potrzebna jest osoba w postaci metodyka, która generuje dodatkowy czas i koszty (choć nie zawsze). Obserwuję, że przy dużych projektach niejednokrotnie trzeba wygenerować dziesiątki, a nawet setki lekcji w krótkim czasie i aby usprawnić proces produkuje się proste ekrany. Szkoda... uważam to za zmarnowany czas wszystkich ludzi: autorów, projektantów i przede wszystkim użytkowników.
Jakiś czas temu z zespołem z AGH zrobiliśmy sobie burzę mózgów, podczas której analizowaliśmy cele konkretnego szkolenia i cały proces uczenia się. Równie dobrze można byłoby wziąć książkę i po kolei wklejać teksty na ekran dodając kilka grafik. Dla użytkownika byłoby to straszne, bo wyszłaby z tego klikalna książka. Czy będzie bardziej efektywna, bo cyfrowa?!!! Polecam obejrzeć sobie wystąpienie Richarda Culatty "Reimaging learning"... szczególnie przykład o nudnym wykładzie ;)Ten post został edytowany przez Autora dnia 15.03.14 o godzinie 21:47 -
Zobaczymy ;)
A swoją drogą to coś w tej przerwie jest.... Ostatnio prowadziłam warsztat z instructional design (na blogu spisałam swoje wrażenia: http://mediawiedzy.pl/instructional-design-w-kursach-j... ) i mówiłam o tym, z jakich źródeł uczestnicy mogą czerpać wiedzę i inspirację do projektowania szkoleń. Tak się złożyło, że wspomniałam pod rząd o 3 źródłach, które akurat były aktualizowane DO okolic marca 2013. To byłeś Ty, Janusz Lenkiewicz i Marek Hyla. Zgodnie stwierdziliśmy, że coś wisiało w powietrzu ;)Ten post został edytowany przez Autora dnia 10.02.14 o godzinie 21:56 -
Co za zbieg okoliczności, zaglądam tu pierwszy raz od dłuższego czasu i proszę... Bartek wrócił :)
Każdemu potrzebna jest przerwa!
Cieszę się niezmiernie. -
Ogłoszenie jest z lutego, ale nie znalazłam na ich stronie wyników :/
-
Rafał, mi nie chodzi o potwierdzanie swoich umiejętności i rynek racy, tylko dzielenie się wiedzą. Zobacz jakie informacje są w grupie e-learningowej. Chodzi mi o wrzucanie wartościowych linków do źródeł, gdzie można coś znaleźć.
-
Szczerze mówiąc, to zastanawiam się nad sensem bycia w tej grupie. Rozważania na temat kreowania zawodu czy wizerunku zawodu idą dla mnie w kierunku teoretycznym, a nie praktycznym. Akurat mi zależy wyłącznie na praktyce.
-
Dzień dobry, dzień dobry :)
Zastanawiam się jaki jest cel tej grupy... Czy jest/będzie tu miejsce na wzajemne edukowanie się z tematu wyszukiwania informacji? A może tylko na informowanie o stanie infobrokerstwa w Polsce lub na świecie?
Niezależnie od tego... Rafał, gratki :)Urszula Cimoch edytował(a) ten post dnia 27.02.13 o godzinie 18:47 -
Nie znam studiów podyplomowych, ale jest sporo kursów, dzięki którym, moim zdaniem, bardziej efektywnie nauczysz się e-learningu. Np. mediaKURSY - http://mediakursy.pl/szkolenia.html. Są tam szkolenia narzędziowe, ale podejrzewam, że Janusz nie szkoli bez metodyki. Jako prowadzącego mogę z całym sercem go polecić :)
-
Witajcie,
czy PIT-11, PIT-4R mogę przesłać do urzędu skarbowego i do pracowników bez pieczątki, tylko z odręcznym podpisem?
Z góry dzięki za odpowiedź. -
Bartłomiej Polakowski:
Wstyd się przyznać, ale się nawet nim nie bawiłem:) Staram się ostatnio zachować prawidłowy life-work balance:)
Muszę się Tego od Ciebie nauczyć ;) I obiecuję sobie, że w przyszłym roku, czyli już za kilka miesięcy, toooo..... -
Polecam spotkanie, głownie dla trenerów, którzy chcą zapoznać się z e-learningiem.
Może tez wpadnę, dawno nie byłam na spotkaniu Matrika ;)
E- learning – proces tworzenia ekranów e-learningowych
Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania Matrik oddział w Wielkopolsce zaprasza na spotkanie:
Temat spotkania:
E- learning – proces tworzenia ekranów e-learningowych
Współpraca w zakresie produkcji na linii Trener - firma e-learningowa
Korzyści:
-Zapoznanie się z technologią tworzenia kursów multimedialnych
-Poszerzenie swoich kompetencji – umiejętność stworzenia scenariusza szkolenia on-line
-Możliwość ofertowania „tworzenia contentu on-line”
-Przewaga konkurencyjna – ofertowanie w zamówieniach korporacyjnych
Prowadząca warsztaty: Joanna Schmidt
Pomysłodawca i współwłaściciel firmy Edustacja.pl – zarządza spółką od października 2007 roku tj. od początku działalności. Obecnie edustacja.pl to dostawca usług e-learningowych – produkcja contentu oraz dystrybutor e-szkoleń poprzez http://edusklep.com. Od 5 lat portal http://edustacja.pl utrzymuje się na pozycji lidera w obszarze bazy szkoleń, firm szkoleniowych, trenerów. Z wykształcenia mgr ekonomii - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu 1997-2002
Studia podyplomowe „Akademia Trenera” WSB w Poznaniu 2006-2007
Ze względu na formę prowadzenia warsztatu bardzo proszę o potwierdzenie udziału do dnia 14.09.2012 na adres: wielkopolski.ktzm@matrik.pl Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
Cena warsztatu:30 zł.
Po spotkaniu o godzinie 20:30 odbędzie się integracja uczestników by móc wymienić opinie na temat warsztatu oraz nawiązać nowe kontakty..
Serdecznie zapraszamy
Adam Romanowski
Koordynator Wielkopolskiego Klubu Trenerów Zarządzania Matrik
Sonia Kliks - Asystent Koordynatora Wielkopolskiego Klubu Trenerów Zarządzania Matrik
Źródło: http://www.goldenline.pl/spotkanie/e-learning-proces-t... -
Rok temu kręciłam filmy szkoleniowe we wnętrzach Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Proponuję skontaktować się z zastępcą dyrektora, on udzieli wszystkich informacji.
-
Temat: zmiana.
https://www.opensesame.com/online-training-courses/busi... -
Preloader dobra rzecz :)