Wypowiedzi
-
ZAJĘCIA KOMPUTEROWE DLA DOROSŁYCH
Nauka obsługi komputera na poziomie początkującym. Nauka obsługi edytora tekstu. Poczta elektroniczna, Internet, komunikatory. Program POINT i POWER POINT.
Osoby po kursie potrafią obsługiwać komputer samodzielnie. Potrafią napisać dokument tekstowy, zapisać go na komputerze, znaleźć go w komputerze i go wydrukować. Potrafią znaleźć informacje w Internecie (także zapisać je na komputerze) oraz wysłać e-mail wraz z załącznikami. Kontakt przez gadu-gadu i skype.
GR. POCZĄTKUJĄCA ŚRODY 17.30-19.00
GR. ZAAWANSOWANA WTORKI17.30-19.00tomek krupa edytował(a) ten post dnia 05.11.09 o godzinie 18:03 -
TRENING TWÓRCZEGO MYŚLENIA
Idea treningu opiera się na łamaniu stereotypów rozumowania, czego trzonem jest pomysł dlatego często Trening Myślenia Twórczego określany jest jako trening pomysłowości czy kreatywności.
Umiejętności twórcze można rozwijać jak każdy inny rodzaj aktywności, tak więc twórczość nie jest cechą wrodzoną i można ją kształcić, bo zdolność tworzenia istnieje w każdym człowieku.
Zadaniem treningu jest głębsze uwrażliwienie postrzegania, świadomości własnej motywacji i samoakceptacji, co dokonuje się podczas zabaw, gier słownych i ćwiczeń interaktywnych. To zajęcia dla ludzi, którzy oczekują od siebie samych większej pomysłowości, giętkości, elastyczności myślenia, wrażliwości intelektualnej. Zajęcia wykorzystują ćwiczenia ruchowe, elementy literatury, dramy, plastyki, techniki... itp. Podczas pozornej zabawy uczestnicy zajęć poznają techniki, metody i mechanizmy działania Treningu Myślenia Twórczego i uczą się ich wykorzystywania, początkowo rozwiązując wyimaginowane problemy, a następnie walcząc w codziennym życiu z przeciwnościami losu.
Zajęcia odbywają się w grupach, co sprzyja lepszej mobilizacji uczestników, a także możliwości porównywania się z innymi. Choć grupa stanowi różnorodny zlepek typów osobowości i umysłowości każdy jej członek uzyskuje podczas treningu wsparcie i informację zwrotną ze strony trenera i grupy. Każde kolejne zajęcia są konsekwencją poprzednich gdyż wyrobienie nowych nawyków myślowych wymaga systematyczności, ciągłości i pełnego zaangażowania. (http://pomyslowyswiat.edu.pl) -
„CZAS DZIECI”, CZYLI BLOK ZAJĘĆ: RYTMIKA, ANGIELSKI, TANIEC Głównym celem zajęć RYTMIKI jest umuzykalnianie i rozwijanie zdolności muzycznych dzieci poprzez naturalny kontakt z muzyką w zabawie. Na zajęciach dzieci będą m.in. uczyć się reakcji na bodźce muzyczne (pauza, sygnał muzyczny, zmiany tempa, wysokość dźwięków, itp.), grać na prostych instrumentach muzycznych, kształtować poczucie rytmu, rozwijać aparat głosowy, kształtować słuch muzyczny oraz orientację przestrzenną. Będziemy także ćwiczyć koordynację ruchową podczas tańca i zabaw muzycznych oraz nauczymy się wielu piosenek. Na zajęciach dzieci będą uwrażliwianie w szczególności na muzykę poważną, która pozytywnie wpływa na rozwój maluchów oraz będą rozwijały naturalną potrzebę ekspresji i ruchu.
JĘZYK ANGIELSKI - podczas wspólnych zabaw, dzieci będą w naturalny sposób przyswajały język obcy i osłuchiwały z obcymi słówkami. Na zajęciach będziemy wykorzystywać atrakcyjne materiały dydaktyczne – m.in. piosenki, rymowanki, kolorowani, kolorowe obrazki ( tzw. Flashcards ) , które urozmaicą każde spotkanie. Będziemy wykorzystywać metodę naturalną, naukę poprzez opowiadania ( storytelling ), metodę TPR –reagowanie całym ciałem oraz wiele innych, ciekawych metod. Nasze zajęcia to dużo ruchu, aktywna nauka i wspaniała zabawa !
Na ZAJĘCIACH TANECZNYCH dzieci będą zaspokajały naturalną potrzebę ruchu i kontaktu z muzyką. Zajęcia będę zapewniały integrację i współpracę dzieci w grupie, naturalne i stopniowe rozładowywanie nagromadzonych emocji oraz kształcenie i rozwijanie sprawności i świadomości ruchowej. Poprzez wspólny taniec, dzieci będą kształtowały koordynację ruchową, pamięć oraz estetykę ruchu. Zajęcia taneczne zapewniają ciągły kontakt z muzyką - lepsze jej rozumienie, umiejętność słuchania i przeżywanie (percepcji). Dzieci będą także poznawały kulturę Polski i innych narodowości poprzez nauką tańców ludowych.
ZAPISY POD NR TEL - 022 8680201 ( W GODZINACH PRACY BIURA 12.00-19.00) -
GALERIA START
Prezentowane wystawy mają na celu przybliżyć odbiorcy twórczość studentów oraz absolwentów uczelni artystycznych, w tym również twórczość amatorską, prezentowaną w najróżniejszych technikach plastycznych. Jednym z kilku celów jest również zaznajomienie za sztuką najmłodszego pokolenia artystów – ze sztuką nowoczesną i problematyką z niej wynikającą. -
Cykl KABARETOWY ODLOT
Cykl spotkań kabaretowych, odbywający się w każdą trzecią niedzielę miesiąca. Na deskach naszej sceny gościmy najwybitniejszych polskich twórców kabaretowych. Gospodarz wieczoru – p. Andrzej Paulukiewicz -
Cykl ALFABET REŻYSERÓW
Ten cykl jest adresowany dla wielbicieli dobrego filmu. Każda projekcja poprzedzona jest krótką prelekcją na temat filmu oraz jego twórcy. Znawca tematyki – krytyk filmowy – Grzegorz Pieńkowski – przybliża postać reżysera i jego twórczość oraz wprowadza widzów w problematykę filmu. Po projekcji odbywa się dyskusja na temat filmu. Spotkania odbywają się w każdą trzecią sobotę miesiąca. -
Cykl KINO AVIATOR
To po prostu dobre kino w sąsiedztwie, bez konieczności kupowania biletu, w kameralnym miejscu i sympatycznej atmosferze. Starannie dobierany repertuar jest adresowany do szerokiej rzeszy odbiorców i cieszy się dużym zainteresowaniem i frekwencją. -
Cykl BAJKOWE NIEDZIELE
Cykl spotkań „Bajkowe Niedziele” jest przeznaczony dla dzieci małych i wieku szkolnym. Repertuar bajek jest tak dobrany, aby korzystały z niego dzieci i opiekunowie, aby bawiły się i uczyły. W świat „Bajkowych Niedziel” wprowadza uczestników klown-arlekin, który wita wszystkich, zapowiada występujący zespół oraz przedstawia propozycje zajęć dla dzieci, a także prowadzi interesujące rozmowy z młodymi widzami przed każdym spektaklem.
Wstęp dzieci na przedstawienia jest bezpłatny, osoby dorosłe płacą 5pln. -
Cykl MUZYCZNE LABIRYNTY
Cykl spotkań muzycznych, odbywających się w każdą drugą sobotę miesiąca, które przybliżają nam muzykę ze wszystkich stron świata. Na deskach naszej sceny gościmy wykonawców solowych, grupy taneczne i zespoły muzyczne z kraju i ze świata. -
Cykl TEATR TAŃCA ZAWIROWANIA
Są to spektakle taneczne adresowane do osób pasjonujących się sztuką i tańcem współczesnym. Projekt tych cyklicznych spotkań, które odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, to pomysł p. Elwiry Piorun, która skrupulatnie przygotowuje repertuar, zaprasza największe talenty sceny tańca współczesnego, karmiąc publiczność najwyższej jakości sztuką i tańcem. Na widowni gromadzA się ludzie ze środowiska tanecznego, wielbiciele teatru tańca oraz publiczność zainteresowana różnymi wydarzeniami kulturalnymi. Po każdym przedstawieniu publiczność ma okazję spotkać się z artystami, choreografami i reżyserami danego widowiska, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat występu. Prowadzona jest luźna rozmowa zainteresowanych widzów z twórcami spektakli.