Tomasz Wójcik

Dyrektor Handlowy Izodom 2000 Polska

Wypowiedzi

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie Budownictwo w temacie Dom drewniany
    28.01.2013, 20:55

    A jak wygląda kwestia fundamentów? Płyta czy tradycja i byłbym wdzięczny za krótki wpis dlaczego?

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie Budownictwo w temacie Strony dla budowlańców
    28.01.2013, 20:44

    Witam
    Co do ścian murowanych nie mam uwag. Uważam że każdy robi to co uważa za słuszne ale tradycyjny szalunek jest dobry dla wieżowców.

    Czy nie lepiej przy budowie własnych czterech kątów zrobić szalunki z elemntów izolacyjnych?
    Oszczędzamy czas i pieniądze ponieważ:
    Nie trzeba wypożyczać elementów szalunkowych.
    Nie trzeba ich demontować.
    Nie trzeba ich dodatkowo docieplać.
    Dla domów jednorodzinnych (według norm ITB) zbroi się tylko nadproża i wieniec.
    Nie mamy mostków termicznych.
    Montaż jest szybki i łatwy (elementy są lekkie)
    Czas budowy (ścian) skraca się do kilku, kilkunastu dni.
    CZAS TO PIENIĄDZ
    Panie Tomku czy nie zastanawiał się Pan nad zastosowaniem na swojej budowie takiego rozwiązania?

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie Budownictwo energooszczędne w temacie Nowa Rodzina na Swoim
    24.10.2012, 15:31

    Poproszę o adres e-mail to z chęcią prześlę wytyczne dotyczące konstruowania ścian w tej technologi a co do materiału to mogę zainteresowanym osobą przesłać opracowanie Europejskiego Dopuszczenia Technicznego ETA w którym znajdą Państwo wszelkie informacje techniczne dotyczące materiału potwierdzone badaniami w niemieckim instytucie techniki budowlanej DIBT.
    W sprawie zaufania niestety nie pomogę :]
    małe zaufanie to już zawsze coś :]
    W Polsce w tej technologii i pokrewnych buduje się ok. tyś domów rocznie i jakoś nie słychać jęku zawodu a buduje się od ponad 20 lat.
    Jak już wcześniej wspominałem nie jest to jedyne dobre rozwiązanie to jest opcja którą znam od podszewki i zawodowo i prywatnie po prostu mi się podoba i jestem w 100% do niej przekonany i nie mam jak do tej pory podstaw by zmieniać zdanie.

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie Budownictwo energooszczędne w temacie Nowa Rodzina na Swoim
    24.10.2012, 11:56

    Jakub D.:
    Muszę przyznać, że nie jestem fanem kształtek styropianowych, ponieważ ogólnie nie lubię styropianu. Ciągle mówimy o energooszczędności i ekologii, ale trzeba zauważyć, że podstawowym surowcem do jego produkcji jest ropa naftowa. Osobiście wolę produkty z włókna drzewnego, które są na prawdę ekologiczne i uważam, że tędy droga.

    Ale muszę przyznać, że budowanie z kształtek styropianowych się sprawdza i ten system na prawdę bardzo dobrze funkcjonuje, ponieważ jest dopracowany w każdym szczególe - jest już kilkanaście lat na rynku.

    Także jak ktoś wybudował dom z kształtek i ma problem z wysokimi rachunkami, to popełnił gdzieś błąd lub użył kształtek z 5 cm izolacji.

    Zastanawiam się tylko, czy kształtki nie ograniczają w projektowaniu? Czy można zbudować ścianę pochyloną pod różnym kątem?
    Czy kształtki są wytwarzane pod każdy projekt indywidualnie?

    Są elementy tzw. zawiasowe które umożliwiają załamywanie ściany pod dowolnym kątem są też załamane pod kątem 45 stopni a co do projektowania to jest jedno ograniczenie, moduł 5 cm w pionie i w poziomie. Elementy docina się w razie potrzeby co 5 cm a w pionie używa się tzw. korektorów wysokości które mają 5 cm wysokości. Asortyment elementów jest tak szeroki że można budować prawie wszystko z tym że skupiając się na budownictwie energooszczędnym trzeba pamiętać, że prosta bryła to jedno z podstawowych założeń.
    Co do surowca to prawdą jest, że jest on wytwarzany z ropy ale trzeba również pamiętać iż w styropianie czy częściej teraz używanym neoporze jest tego surowca nie wiele ponieważ styropian to w swojej objętości 98% powietrza!!! Z czego bierze się jego rewelacyjna izolacyjność.

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie Budownictwo energooszczędne w temacie Nowa Rodzina na Swoim
    24.10.2012, 09:54

    Ściany o grubości 25 cm mają 5cm izolacji wewnątrz i 5 na zewnątrz. Jest to odpowiednik ściany która spełnia normy tak się budowało w latach 90-tych. Teraz najczęściej buduje się z elementów które mają 15 cm izolacji na zewnątrz. Dla takiej przegrody U=15 poza tym teraz stosuje się już neopor a nie zwykły styropian. Dla domów pasywnych są bloki które mają 25cm izolacji na zewnątrz i dla takiej ściany współczynnik U=0,10.
    Poza izolacją ścian bardzo ważne są okna, izolacja stropu i/lub dachu no i oczywiście fundament.
    budowa energooszczędnego domu jest jak dobre wdzianko na zimę jeżeli nie mamy czapki albo mamy słabe buty to i tak będzie nam zimno :]

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie Budownictwo energooszczędne w temacie Nowa Rodzina na Swoim
    23.10.2012, 13:35

    Nie chcę tu uprawiać reklamy ale technologia elementów styropianowych super się sprawdza w standardach pasywnych i energooszczędnych. Pod jednym warunkiem! Zastosowanie tego rozwiązania powinno być systemowe tzn poza systemem ściennym trzeba rozejrzeć się za izolacją płyty fundamentowej, stropu, dachu.
    Oczywiście ktoś może powiedzieć, że to nie jest sprawdzona technologia. Wtedy odsyłam do lektury zagranicznych portali. Szwecja, Norwegia, Finlandia, Niemcy, Francja a co ciekawe kraje arabski UAE czy Arabia Saudyjska (koszt klimatyzacji w tamtym regionie jest wyższy niż ogrzewania w naszym klimacie!) wszyscy budują w tej technologii od lat ponieważ tam nie ma takiej wojny cenowej i ludzie doceniają dobre rozwiązania. Technologia szalunku styropianowego jest znana od lat 50tych (pierwsze domy powstały w Austrii pod Wiedniem)
    W tym roku tego typu rozwiązanie zostało laureatem konkursu Green Evo organizowanego przez Min. Środowiska nie wspominając o wielu nagrodach na targach za rozwiązania technologiczne dla budownictwa energooszczędnego.
    Zacznijmy myśleć i patrzeć globalnie. Poza tym że jesteśmy Polakami jesteśmy w końcu EUROPEJCZYKAMI! Jak się rozejrzymy co się dzieje poza naszym polskim zaściankiem to aż chce się w tej branży pracować.
    P.S. I to jest super. Uczmy się od innych i ruszajmy do przodu.

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie Budownictwo energooszczędne w temacie Proponuję dyskusję!
    22.10.2012, 17:24

    Witam
    Ciężko powiedzieć ponieważ gdy spyta Pan firm budowlanej ile postawiła takich domów to powiedzą że kilka w roku stawiają z tym że fundament ocieplają 5cm styropianu a kowalskiemu powiedzą, że "jak się da na ścianę 12stkie to wyda".
    Mam to nieszczęście, że kontaktuje się z firmami wykonawczymi i az mi się szkoda robi biednych ludzi którzy wydają ciężko zarobione pieniądze na OSZUSTÓW, którzy nie spełniając żadnych norm wciskają ludziom byle co żeby zarobić na nie wiedzy.
    W tych realiach energooszczędność ma małą siłę przebicia. W Polsce szaleje wojna cenowa, która zbiera żniwo w postaci lichej jakości. Kowalski który pójdzie do sąsiada i spyta go jak tam rachunki? Usłyszy że szału to nie ma (a to dlatego że został naciągnięty)
    Według mnie to nie domy powinny być certyfikowane a firmy budowlane. Polska to taki dziki kraj, gdzie na budowach bez urazy ale firmy okradają inwestorów a siebie nawzajem powysadzały by się z chęcią.
    Bez zmiany mentalności będzie ciężko.

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie Budownictwo energooszczędne w temacie Nowa Rodzina na Swoim
    22.10.2012, 16:02

    Witam
    Po co szukać kosmicznych technologii? MAMY JUŻ SPRAWDZONE TECHNOLOGIE które przygotowane są pod budownictwo pasywne czy energooszczędne. Spełniające wszelkie znane dotychczas warunki techniczne co do izolacyjności i szczelności. Temat sprawdza się w skandynawii w Niemczech czy Francji ale w Polsce klienci padają ofiarą wojny cenowej którą uprawiają producenci materiałów budowlanych i nie ma odważnego, który powie NIE NASZ PRODUKT NIE JEST TAŃSZY ALE DZIĘKI ZASTOSOWANIU TYCH MATERIAŁÓW DOSTANIESZ DOTACJE.
    Kowalski słyszy że taki dom to mu się za 50 lat zwróci!!! Ale czy tu chodzi o zwrot pieniędzy??? Do tej pory jak ktoś budował dom to się zastanawiał za ile lat mu się zwróci? Według mnie dyskusja zeszła na zły tor. Poza tym te dopłaty mają chyba na celu bardziej zwrócić uwagę na pasywność bo 40 tyś nie pokryje różnicy w kosztach między domami spełniającym polskie normy a domami pasywnymi.
    Jeszcze jedna ciekawostka z którą się spotkałem mianowicie firmy które reklamują się że budują domy energooszczędne a w trakcie rozmowy dowiaduje się, że stawiają zwykłe, ocieplone 5cm styropianu fundamenty!!!
    Kolejny przykład braku odpowiedzialności. Zbudujemy energooszczędny dom i to tanio. Operowanie ceną w tym przypadku to OSZUSTWO!!!
    Dopóki inwestorzy spotykają się z takimi ludźmi którzy w ich oczach są opiniotwórczymi fachowcami to biada polskiemu budownictwu pasywnemu.

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie BUDOWA DOMU w temacie pustaki styropianowe
    22.10.2012, 08:43

    Jacek S.:
    System pustaków styropianowych był jakieś 10 - 15 lat temu przez chwilę popularny na Śląsku. Producentem jednego systemu była firma z Żor, a drugi system był importowany z Niemiec przez firmę z Katowic (już jej nie ma więc w perspektywie długoterminowej nie wypaliło). Zdarzyło mi się kiedyś popełnić domek w pierwszym systemie i wiem, że sobie nie postawiłbym takiego "wynalazku".
    Wady:
    - ściany: w zasadzie beton otulony z dwóch stron styropianem - nie jestem pewien, czy łączna grubość jest taka, że nie będzie potrzeby docieplenia (patrząc na dzisiejsze standardy),
    - betonowanie ścian etapowe i raczej bez uzycia pompy, bo istnieje moim zdanie duża szansa zdemolowania ukladanki z klocków styropianowych przy okazji pompowania - trzeba by betonować z pojemnika a to wymaga dźwigu i znacznie podnosi koszt tego etapu robót,
    - o dużej szansie na złe ułozenie i zawibrowanie mieszanki pisała powyżej Dagmara pokazując przykład z życia wzięty.
    - na etapie uzytkowania trzeba bedzie stosować jakieś specjalne systemy kotwiace do powieszenia szafki na ścianie

    Reasumując: po co Ci to. Chcesz dom betonowy to wylej w normalnych szalunkach i zrób normalne ocieplenie. Większość domów w Polsce muruje się z ceramiki, ytonga a ostatnimi czasy mocno wdzierają się szkieletowce - o czyms to świadczy, a każdej z tych technologii mozna wybudować dom energooszczędny.

    Witam
    Mam wrażenie że nie do końca zna Pan tą technologię ponieważ:
    1) Grubość izolacji zewnętrznej to 5, 10, 15 lub nawet 25 cm co daje nawet wartość U=0,10
    2) Teraz stosuje się podpory które stabilizują elementy na czas betonowania i właśnie dla obniżenia kosztów i skrócenia czasu budowy betonuje się pompą, o małej wydajności i robi się to okółkowo
    3) Beton powinien być gęstoplastyczny tzn. z dodatkiem plastyfikatora ażeby uniknąć problemów z wypełnianiem. Wtady zapominamy o wibrowaniu czy sztychowaniu.
    4) Co do szafek to "specjalny system kotwiący" polega na tym, że kołek rozporowy musi być o 5cm dłuższy by przebić się przez wewnętrzną warstwę izolacji. Już większsym problemem jest montaż okien ale tu też należy kotwić w rdzeniu betonowym.
    5) Co do wylewania w normalnym szalunku i docieplaniu to mija się z celem no bo i koszty przy taki rozwiązaniu będą wysokie. Prace szalunkowe potem docieplanie....
    6) Szkieletowce są ok z tym że ich cena rynku wtórnym mówi sama za siebie
    7) Kwestia budowy domów energooszczędnych w każdej technologii jest jak najbardziej prawdziwa a co jak chcemy iść w stronę pasywności?

    Nie twierdze że pustaki styropianowe to idealne rozwiązanie ale zachęcam sceptyków do poczytania trochę na temat tej technologii i jej zastosowaniach.

    Nie bez powodu w USA ta technologia cieszy się uznaniem jako domy odporne na tornada :]
    W skandynawii na izolowanej płycie fundamwntowej jako domy wysoce energooszczędne.
    W krajach arabskich jako system szybkiego budowania domów w których koszty klimatyzacji nie pochłaniają zarobionej na ropie kasy :]
    W Turcji jako domy monolityczne dużo bardziej odporne na trzęsienia ziemi.

    Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji
    Tomasz Wójcik

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie BUDOWA DOMU w temacie pustaki styropianowe
    20.10.2012, 14:29

    http://izodom.pl

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie BUDOWA DOMU w temacie Elementy styropianowe wypełniane betonem. To już standard...
    18.10.2012, 12:23

    Witam.
    Ciekawi mnie opinia ludzi na temat technologii tzw. traconego szalunku. Która istnieje na rynku w Polsce od ponad 20 lat a nadal uważana jest za nową. Otwarcie przyznaje się że pracuje w firmie Izodom, która produkuje takie materiały ale BARDZO interesuje mnie Państwa opinia na temat tego właśnie rozwiązania.

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie BUDOWA DOMU w temacie Płyty fundamentowe czy tradycyjne funamenty
    18.10.2012, 12:10

    Jeszcze weźmy pod uwagę kwestie ekonomiczne. W Szwecji czy w Norwegii (chłopaki wiedzą co to znaczy zimno) izolowana płyta fundamentowa to standard. Porównując koszty zwykłych fundamentów z płytą, w Polsce, nie ma wielkiej różnicy więc jak już zamieszkamy w swoim wymarzonym domu fajnie byłoby żeby koszty jego ogrzewania nie zjadły kasy którą możemy wydać na zimowy wyjazd na narty.
    Zawodowo i prywatnie polecam dobrze izolowane płyty.

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie Przedsiębiorczość w temacie Firma IZODOM 2000 POLSKA poszukuje architektów i firmy...
    16.10.2012, 08:26

    Witam
    Panie Michale z jakiego zakresu informacje Pana interesują? Szczegóły techniczne czy zalety ekonomiczne oferowanego przez nas systemu? zakres zastosowań... Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania.
    Spotkania odbywają się w siedzibie firmy w Zduńskiej Woli, są to spotkania szkoleniowe dla ekip budowlanych oraz drugi rodzaj szkoleń dla projektantów. Na prezentacje produktów moglibyśmy się umówić w Warszawie gdzie za ok. 2 tygodnie uruchamiamy przedstawicielstwo.

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie Innowacyjne Budownictwo w temacie Ogłoszenia, propozycje pracy i inne oferty
    6.10.2012, 18:40

    Polecam uwadze technologie firmy IZODOM stworzoną dla domów wysoce energooszczędnych i pasywnych. Kompletny system:
    -brak mostków termicznych
    -szybki czas realizacji przy zachowaniu jakości konstrukcji
    -izolacja płyty fundamentowej
    -system stropowy
    -izolacja na krokwiowa dachu
    Zapraszam na naszą strone http://www.izodom.pl
    kontakt:
    tw@izodom.pl

    Zachęcamy firmy budowlane oraz architektów, zainteresowanych tematem domów energooszczędnych, do podjęcia z nami współpracy. Oferujemy darmowe szkolenia, wsparcie marketingowe oraz możliwość pracy z technologią nastawioną na jakość i efekty a nie szybki zysk!
    Zysk idzie zaraz za efektami i jakością ;]

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie Innowacyjne Budownictwo w temacie Szybciej znaczy taniej - poradnik
    6.10.2012, 18:26

    Ciekawe jaka jest wasza opinia o systemie oferowanym przez IZODOM?
    http://www.izodom.pl

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie Przedsiębiorczość w temacie Firma IZODOM 2000 POLSKA poszukuje architektów i firmy...
    4.10.2012, 12:03

    Naszym partnerom oferujemy bardzo korzystne warunki współpracy oraz wsparcie marketingowe. Zapraszamy. W razie pytań nr. tel 693921933

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie Architekci w temacie Oferty współpracy - architekci.
    3.10.2012, 12:07

    Witam.
    Firma IZODOM 2000 POLSKA poszukuje architektów do współpracy. Oferujemy technologie przeznaczoną do budowy domów pasywnych i energooszczędnych (już nie długo z rządowymi dopłatami) oferujemy prowizje i bezpłatne szkolenie o zastosowaniach naszej technologii.
    Zapraszam na naszą stronę
    http://www.izodom.pl
    kontakt:
    693921933
    tw@izodom.pl

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie BIZNES KONTAKT w temacie Firma IZODOM 2000 POLSKA poszukuje architektów i firm...
    3.10.2012, 10:03

    Poszukujemy architektów i firmy budowlane do współpracy na korzystnej prowizji.

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie Geodeci projektanci architekci budowlańcy w temacie Firma IZODOM 2000 POLSKA poszukuje architektów do współpracy

    Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Geodeci projektanci architekci budowlańcy

  • Tomasz Wójcik
    Wpis na grupie WSPÓŁPRACA BIZNESOWA w temacie Firma IZODOM 2000 POLSKA zaprasza do współpracy:...
    1.10.2012, 16:04

    Współpraca polega na obsłudze trafiających do naszej firmy klientów!!!
    Nie musisz szukać inwestora on już do nas przyszedł, jest zdecydowany na naszą technologie często nie ma jeszcze projektu i nie wie kto mu taki dom postawi. Organizujemy bezpłatne szkolenia dla firm budowlanych oraz dla architektów oraz kojarzymy z klkientem. Czysty interes!!!

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do