Wypowiedzi
-
Boli Cię nadgarstek, drętwieją Ci place? Może to zespół cieśni nadgarstka:
http://tomaszmendak.pl/zespol-ciesni-nadgarstka/- 16.02.2015, 18:12
-
Ludzie, którzy maja odpowiednie poczucie własnej wartości są pewni tego co robią, działają, wybierają, podejmują decyzje. Ich skłonność do ryzyka jest znacznie większa. Można zatem powiedzieć, że są bardziej przedsiębiorczy od osób z niską samooceną.
http://abcpracownika.pl/buduj-poczucie-wlasnej-wartosci/- 13.02.2015, 15:35
-
Polecam wszystkim pracownikom biurowym - aplikacja, która kompleksowo zadba o Twój wzrok!
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.workm...- 19.01.2015, 16:59
-
Nie masz czasu zająć się swoim zdrowiem? Zrobi to za Ciebie aplikacja mobilna.
http://abcpracownika.pl/aplikacje-dbaja-o-zdrowie-prac...- 9.01.2015, 15:57
-
RSI (ang. Repetitive Strain Injury) jest to ogólna nazwa dla problemów z układem szkieletowo-mięśniowym powodowanych przez ciągłe powtarzanie tych samych czynności, długotrwałe i jednostajne obciążenie, czy przyjmowanie niewygodnej pozycji.
Obecnie problem dotyka głównie ludzi spędzających wiele godzin przed komputerem. Objawy jakie mu towarzyszą to drętwienie i mrowienie dłoni, przedramion, barków, a także ból kręgosłupa. Jest to wynikiem przyjmowania nieprawidłowej pozycji siedzącej przy komputerze, a także niepoprawnym ustawieniem poszczególnych członków ciała względem elementów stanowiska pracy (np. opieranie nadgarstków o krawędzie biurka podczas pisania na klawiaturze czy odległe ustawienie myszki od klawiatury).
Powtarzanie tych samych ruchów godzina po godzinie, dzień po dniu, ciągłe napięcie mięśni, brak przerw w pracy stopniowo będą przyczyniać się do powstawania mikrourazów, które z czasem dadzą o sobie znać na początku lekkim, a potem silnym bólem.
Czytaj więcej o RSI na: http://tomaszmendak.pl/rsi-schorzenie-moze-zagrazac-ta... -
Zbagatelizowanie pierwszych symptomów może z czasem doprowadzić do problemów z wykonywaniem prostych czynności takich jak zapięcie guzika.
http://tomaszmendak.pl/rsi-schorzenie-moze-zagrazac-ta...- 30.12.2014, 13:10
-
Z pozoru dla niektórych pracodawców im mniej pracownik chodzi na L4 tym lepiej, niestety takie myślenie jest błędne. Okazuje się, że koszty nieleczonej choroby są dużo wyższe.
http://abcpracownika.pl/prezenteizm-nieefektywna-obecn...- 22.12.2014, 19:20
-
Nadszedł czas w którym moda na sport i zdrowie spotkała się z modą na nowe technologie. Efektem tych dwóch fascynacji są nowoczesne technologie wspierające zdrowy styl życia, w szczególności prozdrowotne aplikacje mobilne.
Czas na zdrowie
Czy masz czas aby zadbać o swoje zdrowie? Zazwyczaj nie. I to jest główny powód podawany przez osoby, które chciałyby wprowadzić zdrowe nawyki, lecz ten zamiar wciąż znajduje się na samym spodzie listy z celami. Wcześniej znajduje się praca i cały szereg zadań zawodowych, potem sprawy osobiste i wszystko co związane z domem. Wydaje się więc, że nie ma kiedy zadbać o oczy, nerwy i kręgosłup. Czekamy, aż zaczną boleć i utrudniać życie. Szkoda, bo wtedy może być już trochę za późno.
Tymczasem ogromnym wsparciem okazują się nowe technologie. Kiedyś pojęcie mobilności wiązało się głównie z laptopem. Dzisiaj urządzenia mobilne - szczególnie tablety i smartfony -stopniowo zastępują komputery stacjonarne, laptopy i netbooki. Rośnie również popularność aplikacji mobilnych. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się aplikacje prozdrowotne. W 2013 rynek aplikacji mobilnych wspierających zdrowy styl życia był warty 6,4 mld dolarów. Szacuje się, że do roku 2018 wzrośnie do około 20 mld dolarów.
Aplikacja – twój osobisty trener
Nie masz czasu sam się zająć swoim zdrowiem? Zrobi to za ciebie aplikacja mobilna. Może zadbać o twoją wagę monitorując dietę, może każdego dnia przypominać Ci jak poprawić kondycję.Wreszcie, nie musisz biegać sam, możesz z osobistym „wirtualnym” trenerem. Wiele z aplikacji dedykowana jest zapracowanym. Szczególnie tym, którzy wiele godzin spędzają przy biurku obciążając mocno oczy i kręgosłup. Po kilku godzinach pracy wystarczy oderwać się na chwilę i na przykład z pomocą aplikacji iCare Eyes poćwiczyć i zrelaksować gałki oczne. Efekt odczuwalny jest natychmiast.
Aplikacje wchodzą do firm
Doceniając znaczenie dbałości o zdrowy styl życia pracodawcy coraz częściej zamawiają aplikacje dla swoich pracowników traktując to jako dobrą inwestycję, ale również jeden z elementów systemu motywacyjnego. Coraz więcej dobrych pracowników szukając dla siebie miejsca pracy pyta o programy z obszaru work&life balance i corporate wellness. Jest więc szansa, że z pomocą nowych technologii nasze życie osobiste, zawodowe, zdrowie i ogólne zadowolenie ulegną znaczącej poprawie. -
Zarówno syberyjski, jak i chiński żeń-szeń posiadają właściwości wzmacniania odporności organizmu na stres psychiczny i fizyczny. Prawdopodobnie związane jest to z mechanizmem kontrolującym nadnercza. Żeń-szeń opóźnia i zmniejsza nasilenie „fazy alarmu”, czyli pierwszej reakcji organizmu na czynniki stresu, co związane jest ze zwiększeniem masy nadnerczy.
Ludzie przyjmujący żeń-szeń mają zazwyczaj lepsze samopoczucie oraz sprawność intelektualną i fizyczną. Badania kliniczne potwierdziły, że żeń-szeń (chiński i syberyjski) znacząco zmniejszają uczucie stresu i niepokoju. Na przykład w jednym z przeprowadzonych badań udowodniono, że pielęgniarki zażywające żeń-szeń w czasie trwania dyżuru nocnego, były znacznie bardziej uważne, skupione i cierpliwe, niż pielęgniarki, które nie przyjmowały preparatów wzbogaconych tą rośliną.
Przeprowadzone na zwierzętach badania pokazały, że żeń-szeń wykazuje także działanie przeciwlękowe. W kilku przypadkach udowodniono, że roślina ta wykazuje podobne działanie jak diazepam, będący substancją czynną w Valium. Diazepam jest jednak substancją wywołującą szereg skutków ubocznych takich jak: zmiany zachowania, zaburzenia aktywności ruchowej oraz działanie uspakajające, których nie stwierdzono po zażyciu żeń-szenia.
Wyniki badań są obiecujące i jednoznacznie wskazują, że roślina ta pomaga osobom cierpiącym z powodu stresu i niepokoju. Chińska odmiana żeń-szenia wydaje się posiadać mocniejsze właściwości i polecana jest szczególnie osobom, które doświadczyły długotrwałego stresu, leczą się z wieloletniej choroby, lub przyjmowały przez dłuższy czas kortykosteroidy. Z kolei dla osób, które przechodzą przez proces bardziej umiarkowanego stresu i mają mniej zaawansowane zaburzenia czynności nadnerczy, poleca się żeń-szeń syberyjski.
Sugerowane dawki żeń-szenia:
1. Żeń-szeń chiński lub koreański (Panax ginseng):
• Surowy korzeń w ilości 1,5 – 2 g 1-3 razy dziennie;
• Płynny ekstrakt w ilości 2-4 ml (1/2 – 1 łyżeczka) 1- 3 razy dziennie;
• Suszony, sproszkowany wyciąg z korzenia zawierający do 5 % ginsenozyd – można podawać 250 – 500 mg 1-3 razy na dobę.
2. Żeń-szeń syberyjski (Eleutherococcus senticosus):
• Suszony korzeń w ilości 2-4 g 1-3 razy dziennie;
• Płynny ekstrakt (1:1) w ilości 2-4 ml (1/2 – 1 łyżeczki) 1-3 razy dziennie;
• Sproszkowany wyciąg (który zawiera do 1% eleutheroside E) w ilości 100 – 200 mg 1 – 3 razy na dobę.
Jeśli cierpisz na różnego rodzaju dolegliwości związane ze stresem, zanim zdecydujesz się na rozpoczęcie kuracji farmaceutykami, które wywołują szkodliwe skutki uboczne, weź pod uwagę skorzystanie z dobroczynnych darów natury, które znacznie lepiej się wchłaniają i nie mają skutków ubocznych. -
- 29.10.2014, 15:35
-
5 najpopularniejszych mitów na temat przeziębienia:
http://abcpracownika.pl/5-najpopularniejszych-mitow-na...- 16.10.2014, 12:11
-
Ciekawy wywiad o pracy i work-life balance:
http://abcpracownika.pl/wywiad-agnieszka-sukienniczak-...- 15.10.2014, 11:04
-
Osoby o rozwiniętej inteligencji emocjonalnej, mogą odnosić znaczne sukcesy życiowe, nawet jeśli nie posiadają tak wysokiego ilorazu IQ. Ci zaś, którzy posiadają wysoki stopień IQ powinni równocześnie rozwijać się emocjonalnie, ponieważ właśnie to umożliwi im konstruktywne wykorzystywanie swoich zdolności.
http://abcpracownika.pl/inteligencja-emocjonalna-to-od...- 15.09.2014, 17:37
-
Mindfulness dla firm i organizacji oznacza szereg korzyści: pracownicy umiejętnie radzą sobie ze stresem, emocjami oraz uważniej słuchają innych, co poprawia komunikację.
http://abcpracownika.pl/mindfulness-trenuj-uwaznosc/- 26.08.2014, 16:26
-
W Polsce dotyka coraz więcej osób. Wpływa na pogorszenie zdrowia oraz relacji z najbliższymi. Niewiele osób jest w stanie rozpoznać symptomy. Dowiedź się czy dotyczy też ciebie?
http://abcpracownika.pl/niebezpieczne-uzaleznienie-wsr...- 19.08.2014, 01:04
-
Umiejętność oddychania nabywamy zaraz po urodzeniu, ale po latach stresu oraz siedzącego trybu życia, oddychamy szybko i płytko. Może to być przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Jak to zmienić?
http://abcpracownika.pl/niewlasciwe-oddychanie/- 13.08.2014, 09:05
-
Bycie dobrym liderem zależy od szacunku do samego siebie!
http://abcpracownika.pl/szanuj-siebie-bezwarunkowo/- 12.08.2014, 13:49
-
Ciastko do kawy? Lepiej nie, zobaczcie czym grozi nadużywanie cukru w diecie.
http://abcpracownika.pl/5-zagrozen-spowodowanych-przez...- 8.08.2014, 11:12
-
Będziesz zdziwiony, gdy dowiesz się, jaka żywność może ci mocno zaszkodzić.
http://abcpracownika.pl/6-najgorszych-rzeczy-do-jedzenia/- 5.08.2014, 22:18
-
76 % zatrudnionych czuje się zmęczonych w pracy, 15% nawet zasypia co najmniej raz w tygodniu w godzinach pracy. Dlaczego?
http://abcpracownika.pl/pracownicy-sa-stale-zmeczeni-w...- 4.08.2014, 16:14