Wypowiedzi
-
Byłem u wujka Google, musiałem przeoczyć omyłkowo. Thx anyway!
-
A ten darmowy skrypt ma jakąś konkretną nazwę? ;)
-
Czy w ID istnieje prosty i efektywny sposób na zamianę wszystkich przypisów dolnych na przypisy końcowe, tak żeby się z tym nie bawić ręcznie?
-
Bardzo dziękuję, za wyczerpującą odpowiedź. Na pewno się przyda niejednokrotnie. Co do ostatniego fragmentu:
Robert Oleś:
Apropos zaprezentowanego przec Ciebie fragmentu. Wysokość kolumny, powinna być rozliczona na register tekstu głównego. Twoje przypisy są stanowczo za małe w tym projekcie, a tekst stanowczo za duży w stosunku do interlinii, którą wybrałeś. Zmuszasz w ten sposób czytelnika aby zmienił odległość trzymania książki w wypadku jeśli zechce czytać przypisy. Poza tym kapitaliki się rozświetla, a wybierając pismo nawiązujące do renesansu czy baroku warto użyć cyfr nautycznych. Pauzy nie zostawia się po lewje stronie łamu.
Tekst jest wstawiony tylko po to, żeby zaprezentować, to o co mi chodziło w pierwszym poście. Nie jest jeszcze dopracowany. Bardzo dobry pomysł, żeby równać cyfry do wysokości minuskuł, natomiast wiem z góry, niestety, że zostanie odrzucony przez redaktora, ze względu na zbytnie podobieństwo "0" do "O". Niektórym nie da się wytłumaczyć pewnych rzeczy. -
B5, tekst 12pkt, interlinia 14 pkt. Od cholery przypisów. Chodzi o to, żeby przypisy zawsze zacząć po odstępie jednego snapu (4,939 mm) od tekstu.
Próbowałem już różnych kombinacji, ale coś mi się ID buntuje.
Mógłby ktoś, coś poradzić?
Poniżej kawałek screenu, czerwoną linią zaznaczyłem, gdzie chcę, żeby się zawsze zaczynała linia od przypisów.
-
jakby miał ktoś konto na forrst, potrzębuję dwóch głosów na "tak"... byłbym wdzięczny :)
A to link do strony gdzie można oddać Vote'a :)
http://forrst.com/i/B5NTomasz Lebioda edytował(a) ten post dnia 12.11.11 o godzinie 19:19 -
Piotr Żebrowski:
Tomasz Lebioda:
której można było dodawać swoje dobrze dobrane zestawy kolorów użytych w projektach.
Pamietaj o takim drobiazgu - TO NIE SA DOBRZE DOBRANE kolory a tylko zestawy kolorow zapisane przez userow czesto dl ajaj i jako test
wiec podchodzic raczej jako inspiracja i referencja a nie wyznacznik i prawda
Zdaję sobie z tego sprawę. ;-) -
O! To kuler był. Dzięki
-
Kiedyś, gdzieś mignęła mi taka fajna strona w sieci, na której można było dodawać swoje dobrze dobrane zestawy kolorów użytych w projektach. Niestety nie pamiętam adresu, a jedyne co zostało mi w pamięci to czarne tło strony :) Kojarzy ktoś może? :D
-
Znalazłem. Jakby ktoś potrzebował: Edycja -> Preferencje -> Wygląd czerni -> Nadruk próbki [czarny] 100%
-
Jak w temacie. Nie mogę się doszukać, gdzie się to ustawia w PL wersji IDCS5. W Quarku wycinało się zawsze czerń w menu Edit Trap, a tu czegoś takiego nie widzę, a muszę wysłać w dokumencie czarny bez overprint.
I jeszcze raz jak w temacie: need quick help :) -
Poszukuję opcji, która potrafi zdefiniować pewną rzecz. Mianowicie, przy bardzo długim przypisie na stronie, ID przenosi go automatycznie na kolejną stronę. I to dobrze. Pytanie tylko jak zdefiniować linię, która jest nad owym przeniesionym na kolejną stronę przypisem. Linię, którą mam nad pierwszą częścią, mogę wyedytować bez problemu. Ta druga, na kolejnej stronie ma inną długość i grubość. Any ideas?
-
Zamień fonty na krzywe.
-
No dla mnie zaletą InD jest na pewno, to że wciąga podpisy z Worda, bo jak zacząłem robić publikację 600stron z użyciem Quarka to przy 40 się zajechałem. Do szybkiego składu, nie dam się jednak przekonać do InD. Jakoś Quark mi się prostszy w obsłudze wydaje - ale może to kwestia przyzwyczajenia\długości czasu pracy w Quarku.
-
A to też cenna nowość ;)
-
Dobrze rozumiesz, myślałem po prostu, że nie widzę w InD jakiejś funkcji, którą muszę zaznaczyć\skonfigurować. Dzięki.
-
No ok, wyedytowałem sobie w Próbkach kolor na "dodatkowy", ale przy wydruku w zakładce "wyjście" nie mam opcji "Composite and spot", jak w Quarku. Czy w menedżerze farb muszę zmienić dodatkowo typ koloru na przeźroczysty, albo coś w tym stylu? Czy wystarczy tylko edycja w próbkach.
-
Słuchajcie,
mam lekki problem, bo niestety z pewnych przyczyn nie potrafię obsługiwać programów, które są spolonizowane, a taka wersja InDesigna mi się trafiła. Niedawno przesiadłem się z Quarka na InDesigna, tylko po to, żeby zrobić łatwo przypisy w dużej publikacji. Teraz chciałbym przy wydruku jeden kolor wypuścić jako spotowy. Czy ktoś mógłby mi przybliżyć jak to zrobić w wersji PL InDesigna, bo nie wiem np. gdzie tu szukać quarkowe "Knockout"? -
Dzięki.
Works fine. -
Czy istnieje możliwość wyszukania w dokumencie fontu?
Nie - nie chodzi mi o zamianę fontu w stylu.
W Quarku robiłem to bez problemu, można było nawet mu zdefiniować zmianę danego fontu na inny. W ID jestem świeży, w dodatku mam go po polsku i jestem lekko zagubiony :)
- 1
- 2