Wypowiedzi
-
Witam, mam pytanie na które nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi ani też sam coś wykombinować.
Jak do rastra zrobionego z Topo to Raster dodać kolejne elementy z odpowiednią wysokością, np pas zieleni, pas zabudowy?
Ewentualnie czy i jak można to zrobić na wcześniejszym etapie gdzie do dyspozycji mam warstwice (linie), oraz obszary z inną wysokością niż teren (polygon)
Pozdrawiam -
Witam
wracając do tematu, niestety nie uda mi się pozyskać danych z CODGiK więc robię sam. Mam już NMT, a przy NMPT mam problem ponieważ przy tworzeniu rastra dem, można wybrać warstwice w postaci liniowej oraz punkty wysokościowe, a ja mam pewne obszary o danej wysokości zrobione polygonami.
Nie wiem jak złączyć moje warstwice z tymi powierzchniami aby wyszedł mi raster NMPT. Jak temu zaradzić? -
Witam serdecznie,
Jestem studentem IV roku Gospodarki przestrzennej we Wrocławiu. W tym semestrze bronię pracę inżynierską. Poszukuję stażu bądź innej formy współpracy z biurem urbanistycznym, biurem nieruchomości bądź innym przedsiębiorstwem zahaczającym o gospodarkę przestrzenną. Mam bardzo dużą motywację do pracy i chce się uczyć, zdobywać doświadczenie. Za mną praktyki w Biurze Rozwoju Wrocławia oraz w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Jeżeli ktoś jest chętny przekazać mi wiedzę praktyczną, proszę o kontakt.
Programy w jakich pracowałem to ArcGIS, autoCAD, Microstation, QuantumGIS, Photoshop, 3d Studio max. Ukończyłem również kurs podstawowy nakładki na Arcgisa: CommunityVIZ oraz kurs: Innowacyjne technologie informatyczne w gospodarce przestrzennej i zarządzaniu zrównoważonym rozwojem. -
A czy wg nowej ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Ja jako student mogę ubiegać się o te dane bezpłatnie z CODGiK? np poprzez jakiś wniosek podpisany przez promotora? Jak to wygląda? Bo w innym wypadku musiałbym wydać na to ponad 250 zł
-
Może zapytam inaczej
Jak do NMT którą mam zrobioną na podstawie warstwic dodać wysokości zadrzewień oraz wysokości zabudowy? Finalnie chcę zrobić analizę widoczności i muszę koniecznie dodać do modelu tak ważne przeszkody.
A drugie pytanie, czy da się skądś dostać informację o wysokości lasów (zadrzewień) bo o ile budynki mogę określić na podstawie zdjęć to już z lasami trudniej, można przyjąć średnią wysokość lasów ale wtedy wyniki będą lekko przekłamane.
Pozdrawiam. -
(ad1) Tak, mam to ustawione. Mój teren wygląda teraz tak, przy automatycznym Vertical Exaggeration:
jednak jest to teren dosyć płaski, obejmuje gminę Legnickie Pole (woj. dolnośląskie) i wiernie tego nie oddaje. (ad2)Po prostu myślałem, że jest jakiś wzór, cokolwiek czym można ustawić żeby te wysokości były rzeczywiste.
A druga sprawa Chciałbym aby na tym terenie oznaczone były miejsca zabudowy (wsie) oraz zalesienia, a także rzeźba terenu. Wiem, że można do jakiegokolwiek rastra dodać te zniekształcenia terenowe(tin) w Base Heights, jednak jak dodam to na zdjęcie satelitarne to tych wybrzuszen terenu nie widać tak dobrze. Czy da się to jakoś przejrzyście połączyć? Tak żeby jedno łączyło i rzeźbę terenu (w skali barw), zabudowę (płaską lub punktowo dodam jakąś zabdowę) i lasy?
Finalnie chcę uzyskać taki właśnie widok jak opisałem wyżej, oraz wyznaczyć tereny z których przez rzeźbę terenu i zalesienia nie widać farm wiatrowych znajdujących się w tej gminie.Ten post został edytowany przez Autora dnia 11.10.14 o godzinie 21:52 -
Witam,
jestem w trakcie digitalizacji warstwic w arcmap, sporo już tego zrobiłem i dalej przekonwertowałem moje warstwice na TIN (poprzez topo to raster i raster to tin) wrzucam to do arcscene i tutaj zaczynają się schody. Jak ustawić skalę wysokości tak żeby oddawało to wysokość rzeczywistą? Widzę, że wysokość terenu zmienia się przy manipulacji w 'scene propietes' -> vertical exaggeration. Jednak nie wiem jaką ustawić, żeby było ok. Gdy daję calculate from extent to ta wysokość jest raczej niepoprawna. Czy tylko poprzez vertical exaggeration ustawia się wysokość terenu? -
Dzięki, właśnie chodziło o inne układy odniesienia.
Pozdrawiam -
Witam Serdecznie!
Jestem w trakcie pracy nad pewnym projektem do pracy inżynierskiej. Chciałem zrobić sobie model terenu w 3d który opracowywuje. Wszystko było by ok, gdyby nie to, że ArcScene rozciąga mi raster (posklejana mapa satelitarna z googli), który jest skalibrowany w ArcMap (robię export data w arcmap i wczytuję dane w arcscene). Dodam, że gdy wrzucam inne obojetnie jakie zdjęcie, to arcscene mi go nie rozciaga. Gdzie leży problem? Probowalem exportowac rozne satelitarne rastry skalibrowane i każdy jest rozciągnięty.
Dołączam widok z arcmap i arcscene
Pomocy! :)
Pozdrawiam
-
tak to wiem, ale wtedy działa albo jedno albo drugie, tj działa gradient na punktach dotyczących mieszkań, a symbole uczelni i rynku nie pojawiają sie. Problem rozwiązałem: rozdzieliłem mieszkania uczelnie i rynek na 3 różne klasy obiektów. (wcześniej były w jednej, miały tylko inne atrybuty).
Tak czy inaczej dziękuje za odzew :) -
Witam wszystkich!
Uczę się arcgisa we własnym zakresie i napotkałem na problem.
Najprościej będzie jak opiszę przykład:
Oznaczyłem na mapie miejsca zamieszkania, uczelnie oraz rynek - w jednej klasie obiektów. Kazdy punkt opisany przez atrybuty ma takie dane jak: typ: mieszkanie/uczelnia/rynek oraz czas dojazdu na uczelnie.
Chciałbym żeby efektem wyjściowym były takie oznaczenia: mieszkania z czasem dojazdu poniżej 30min na zielono, powyżej czerwono, a uczelnia i rynek zupełnie inny symbol - tutaj czas dojazdu na uczelnie nie ma być brany pod uwagę.
Da się to zrobić w jednej klasie obiektów? Czy muszę rozdzielić na 3?
Pozdrawiam