Wypowiedzi
-
W opisie sposobu obliczenia ceny został podany kosztorysowy sposób rozliczenia oraz zawarto informację dla Wykonawcy, że kosztorys ma zawierać czynniki cenotwórcze, w tym m.in. ceny materiałów, sprzętu. Oczywiście w kosztorysie brak ww. Kosztorys uproszczony. Oferta do odrzucenia na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2) Pzp?Ten post został edytowany przez Autora dnia 28.10.14 o godzinie 13:55
-
Z drugiej strony, czy można wezwać do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny w postępowaniu poniżej 14 tys. euro jeżeli nie zostało to zastrzeżone w zapytaniu?
-
Odwołałam się! Ha!
Powołałam na art. 6a i opinię samego Prezesa Urzędu Zamówień, że można go stosować do zamówień poniżej progów unijnych.
Byłam z siebie dumna, bo wszystko się zgadzało jak w zegarku (kwoty, procenty itd.).
Właśnie dostałam odpowiedź. Oczywiście negatywną. I pozwolę sobie zacytować ponieważ zinterpretować nie potrafię:
"Niedopuszczalne było udzielenie zamówienia na podstawie art. 4 pkt 8 w związku z art. 6a ustawy Pzp, ponieważ wspomniany artykuł mówi o stosowaniu przepisów właściwych dla wartości danej części zamówienia w przypadku zamówień udzielanych w częściach. Natomiast w dołączonej dokumentacji przetargowej brak jakiejkolwiek wzmianki o dopuszczeniu składania ofert częściowych"
Ręce mi opadły i chyba czas się poddać, bo z takimi kontrolującymi nawet sam Prezes nie miałby szans
Pozdrawiam i dziękuję za wszelką udzieloną pomoc
I tak do wiadomości wszystkich, którzy mają przetargi finansowane unijnie - nawet nadzór nad budową szaletu i elektrowni wiatrowej szacujemy łącznie. -
Przetarg na roboty budowlane. Rozliczenie ryczałtowe, do SIWZ załączamy przedmiar robót, kosztorys ofertowy wymagamy przed podpisaniem umowy. W przedmiarze był błąd. Poinformowaliśmy o tym w wyjaśnieniach.
Czy do wyjaśnień załączyć poprawiony przedmiar? -
No właśnie?
Więc co? Wykluczyć wykonawcę w części? -
Jak widać z komentarzy w zamówieniach nic nie jest oczywiste.
Dla mnie wykluczamy Wykonawcę a odrzucamy ofertę ale w tym przypadku rzeczywiście nie ma sensu odrzucić ofertę na wszystkie części gdy brak jest tylko w jednej z nich.
Powodzenia -
Dziękuję :-)
Jakby był ktoś kto miał do czynienia z procesem odwoławczym od nałożenia korekt to proszę o kontakt. -
Poniżej 14 tys. euro był nadzór nad budową wodociągu
-
WItam!
JST. Dostaliśmy zalecenia pokontrolne a w nich informacja o nałożeniu korekty. Co najdziwniejsze w Informacji pokontrolnej i protokole z kontroli postępowanie które zostało obciążone korektą zostało podsumowane jako "nie stwierdzono uchybień". A chodzi o naruszenie art. 32 ust. 1 i 2 czyli dzielenie zamówienia na nadzór inwestorski nad trzema robotami: Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego, Budowa wodociągu, Budowa oczyszczalni ścieków. Podzielenie tych nadzorów skutkowało tym, że jedno postępowanie zostało przeprowadzone bez zastosowania ustawy Pzp (poniżej 14 tys. euro) ale zgodnie z regulaminem wewnętrznym i zaproszenie do składania ofert zostało zamieszczone w internecie na naszej stronie internetowej. Szacunkowa wartość wszystkich trzech nadzorów nie przekraczała progów unijnych. Wymierzono korektę 25% bez podania podstawy prawnej i pouczenia o możliwości odwołania.
Pytanie:
Czy się odwoływać?
Jak tak to do kogo (RPO WŚ) i od czego (od zaleceń pokontrolnych)?
Czy podejmować się obrony dzielenia zamówienia czy tylko kwestionować naliczenie korekty? -
We wrześniu 2010 roku podpisaliśmy umowę na roboty budowlane. Dofinansowanie unijne. W umowie jest zapis o możliwości zmiany w przypadku zmiany podatku VAT. Warunkiem było powiadomienie Zamawiającego w terminie 3 dni od zaistnienia sytuacji. Sytuacja jak wiemy zaistniała 1 stycznia 2011 roku a Wykonawca o zmianę umowy w związku ze zmianą Vat-u wystąpił 20 czerwca 2011r. Podpisać aneks czy odmówić?