Wypowiedzi
-
Z tą ceną też bywa różnie. Trzeba do tematu podejść kompleksowo. Same rury miedziane są drogie, ale kształtki do ich łączenia są już stosunkowo tanie. Teraz całkowita wartość instalacji będzie zależała od techniki jej budowy, to znaczy czy taniej będzie zbudować całą instalację z relatywnie drogich rur miedzianych i bardzo tanich kształtek do ich łączenia, czy tańszych rur na przykład PEX i drogich rozdzielaczy i kształtek systemowych. Tym bardziej, nie wszystkie system są ze sobą "kompatybilne"
Ważne także są inne parametry instalacji, nie tylko cena. Miedz jest bardziej stabilna niż wszystkie inne materiały stosowane w instalacjach, jest także zdecydowanie trwalsza ale wymaga bardziej pracochłonnej obróbki.
Jeśli mam ukryć w cienkiej ścianie działowej rury z tworzyw zgrzewane, to dostaję białej gorączki, gabaryty kształtek z tworzyw zapewniających te same przepływy co instalacje miedziane nie zachęcają...
Reasumując, nie da się jednoznacznie w jednym zdaniu ująć co jest lepsze. Wszystko zależy od oczekiwań i przeznaczenia instalacji. -
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Budowlańcy
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Budowlańcy
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Budowlańcy
-
Witam, jestem instalatorem z kilku letnim doświadczeniem.
Wykonuje instalacje gazowe, wodne oraz centralnego ogrzewania w różnych technologiach wewnątrz budynków mieszkalnych oraz usługowych.
Posiadam odpowiednie uprawnienia oraz kwalifikacje do wykonywania powyższych prac.
Zainteresowanych z okolicy Warszawy zapraszam do współpracy:
elcalor@elcalor.pl
http://elcalor.plSzymon Kujawińska edytował(a) ten post dnia 24.10.11 o godzinie 20:52