Wypowiedzi
-
Na instalację systemu monitoringu pojazdów decydują się najróżniejsze przedsiębiorstwa – zarówno logistyczne, spedycyjne, transportowe, jak i również produkcyjne czy handlowe. Oto kilka przykładów dlaczego firmy zdecydowały się na :
Monitoring GPS pojazdów w firmie spedycyjnej
Zakres prac
Zakres prac wykonanych dla LKW Walter obejmował podłączenie systemu w pojazdach klientów dokonujących przewozu dla firmy spedycyjnej i umożliwienie kontroli transportu poprzez specjalnie przygotowany interfejs aplikacji. LKW może w ten sposób monitorować zdalnie i na bieżąco szereg parametrów pojazdów, jak prędkość, poziom paliwa itd.
Monitoring GPS naczep i transportu
Zakres prac:
Prace obejmowały wdrożenie rozwiązania we wszystkich naczepach Klienta. Prace obejmowały również zainstalowanie systemów alarmowych, działających zarówno jako rozwiązanie samodzielne oraz zintegrowane z systemem on-line.
Monitoring GPS przyczep kempingowych
Zakres prac:
Wdrożenie systemu monitorowania przyczep klienta wraz z wprowadzeniem systemu GPS. Pojazdy klienta monitorowane są w systemie pierwotnie przeznaczonym dla naczep, dzięki czemu pojazdy mają własne zasilenie w zainstalowanych urządzeniach.
Monitoring GPS w firmie zajmującej się przewozem zwierząt
Zakres prac:
Zakres prac objął wdrożenie systemu GPS wraz z integracją automatycznego pomiaru wagi przewożonych zwierząt. System ma na celu monitorowanie wagi zwierząt przy załadunku, przy jednoczesnej automatyzacji przesyłanych informacji.Ten post został edytowany przez Autora dnia 02.02.16 o godzinie 09:33 -
Z systemu GPS korzysta wiele (dziesiątki, setki) firm z branży transportowo-logistycznej. Poniżej przedstawiamy wybrane opisy naszych instalacji:
Monitoring pojazdów GPS w Przedsiębiorstwie Transportu Międzynarodowego
Korzyści:
Precyzyjne monitorowanie czasu pracy kierowcy z wykorzystaniem karty RFID lub karty kierowcy pozwala nie tylko na lepsze stosowanie się do przepisów i zapobieganie zagrożeniu na drodze spowodowanego przez nadmierne zmęczenie osoby prowadzącej samochód, ale także umożliwia wygodny i rzetelny sposób rozliczania się z zatrudnianymi kierowcami za autentyczny czas wykonanej pracy, zliczając dokładnie minuty spędzone w trasie.
Zarządzanie flotą i monitoring GPS w przedsiębiorstwie logistycznym
Korzyści:
Wprowadzenie monitoring pojazdów u naszego klienta na ponad 700 obiektach
umożliwiło spełnienie stawianych przez niego na początku projektu wymagań funkcjonalnych w zakresie monitorowania położenia i prędkości jednostek pływających, jak również umożliwiło bieżącą komunikację z ich załogą. Bardzo istotna dla całego projektu była integracja z systemem ERP w zakresie obsługi całego procesu realizacji zamówień, ze szczególnym naciskiem na pełną, dwustronną wymianę danych w zakresie obsługi zleceń transportowych.
Monitoring pojazdów GPS w firmie transportowej
Korzyści:
Wdrożenie systemu GPS w 65 pojazdach pozwoliło firmie na sprawowanie lepszej kontroli nad właściwymi warunkami sanitarnymi transportu i przechowywania towaru narażonego na zapleśnienie lub fermentację w razie awarii mechanizmów chłodzenia. Zintegrowanie tych mechanizmów pozwala na monitoring takich parametrów jak temperatura w chłodni, poziom paliwa w agregacie chłodzącym i jego właściwe działanie. System alarmuje także o nieprawidłowościach takich jak np. przypadkowe otwarcie się drzwi chłodni, co pozwala lepiej chronić transportowany towar przed niepożądanymi czynnikami.Ten post został edytowany przez Autora dnia 02.02.16 o godzinie 09:34 -
Instalacja systemu GPS to całkiem poważna sprawa, ale w dzisiejszych czasach jest to wręcz niezbędne narzędzia dla firm transportowych i logistycznych. Oto kilka przykładów dlaczego nasi klienci zdecydowali się na system GPS:
Monitoring pojazdów GPS w Przedsiębiorstwie Transportu Międzynarodowego
Zakres prac:
Zakres prac wykonanych dla klienta obejmował wdrożenie rozwiązań GPS w samochodach ciężarowych celem monitorowania czasu pracy kierowców i kontroli, czy nie przekroczony został dopuszczony limit pracy za kierownicą.
Zarządzanie flotą i monitoring GPS w przedsiębiorstwie logistycznym
Zakres prac:
Zakres wykonanych prac obejmował wdrożenie rozwiązania do monitorowania jednostek pływających po wodach śródlądowych oraz przygotowanie i wykonanie integracji z systemem informatycznym klasy ERP, wprowadzanym we wszystkich firmach Grupy.
Monitoring pojazdów GPS w firmie transportowej
Zakres prac:
W pojazdach oraz naczepach typu chłodnie zainstalowano system GPS, który pozwolił firmie nie tylko na zdalny wszystkich podstawowych parametrów samochodu takich, jak pozycja w terenie czy poziom paliwa, ale także kontrolę właściwego działania mechanizmów chłodzących.Ten post został edytowany przez Autora dnia 02.02.16 o godzinie 09:36 -
Systemy monitoringu GPS pojazdów charakteryzują się dużą elastycznością, którą dodatkowo zwiększa możliwość integracji z innymi źródłami danych i oprogramowaniem odpowiedzialnym za prezentację informacji. Podstawowe możliwości urządzeń monitorujących to oczywiście analiza danych o ruchu pojazdu, ale to dopiero początek dostępnych opcji.
Warstwa podstawowa
Znając pozycję pojazdu oraz czasy poszczególnych odczytów oblicza się prędkość i tworzy ślad GPS. To podstawowa funkcja, jaką uzyskuje się z połączenia każdego systemu monitoringu pojazdów. Tego rodzaju informacje są jednak możliwe do uzyskania także w inny sposób i de facto instalacja monitoringu tylko po to, aby monitorować położenie pojazdu, mija się z celem.
Za większość rozbudowanych funkcji monitoringu gps
odpowiada warstwa sprzętowa i oprogramowanie, dzięki któremu zaczynają ze sobą współpracować systemy monitoringu oraz inne elektroniczne systemy zabezpieczeń, komunikacji lub zbierania danych.
Kontrola stanu paliwa
Kontrola paliwa to rozszerzenie funkcji wskaźnika zainstalowanego w samochodzie. Czujnik uruchamia alarm, jeśli dojdzie do ubytku w czasie postoju pojazdu, na bieżąco przekazuje informacje o średnim zużyciu, różnicy między stanem z początku trasy i z końca, co pozwala także na obliczenie prędkości ekonomicznych (przy których pobór paliwa był najniższy). Kontrola stanu paliwa pozwala w racjonalny sposób wprowadzić zasady oszczędnościowe, na których nie ucierpi wydajność, ale zwiększą się możliwości finansowe firmy.
Systemy alarmowe
Z systemami monitoringu można zintegrować różnego rodzaju systemy alarmowe. Często podłącza się na przykład alarm otwarcia drzwi przyczepy lub naczepy. Jeśli monitoring zostanie wzbogacony o tę funkcję, w panelu kontrolnym on-line będzie pojawiała się informacja o każdorazowym nieuprawnionym otwarciu drzwi. Tego rodzaju systemy wyposażone są zwykle we własne źródło zasilania, aby zapewnić ciągłość pracy także po odłączeniu od zespołu pojazdów.
Komunikacja z kierowcą
Jeśli pojazd jest wyposażony w systemy komunikacyjne możliwe do zintegrowania z systemem monitoringu, można zaimplementować dodatkowo funkcję komunikacji głosowe lub cichej za pośrednictwem systemu monitoringu. Taka funkcja zmniejsza koszty komunikacji (opłaty za telefon, roaming, transmisję danych) i przyspiesza wymianę informacji, co jest niezwykle cenne praktycznie w każdej branży związanej z transportem.
Monitoring danych o podzespołach pojazdu
Monitoring GPS może zostać wykorzystany do przekazania danych na przykład o pracy silnika. Teoretycznie można by nawet informować o uruchomieniu klimatyzacji lub radia, natomiast tego rodzaju funkcje nie należą do kategorii przydatnych. Jeśli za to jakiś wrażliwy element mechaniczny komunikuje się z komputerem pokładowym, to można zintegrować go z monitoringiem GPS, by nadzorujący system dostawał informacje np. o problemach z silnikiem, awarii układu hamulcowego itd. Taka podwójna kontrola zwiększa bezpieczeństwo pracy i pozwala na zarządzanie szeroko rozumianym ryzykiem.
Podsumowanie
Niemal nie ma ograniczeń co do możliwości rozszerzania funkcjonalności systemów monitoringu GPS – mogą być zintegrowane z wagą, urządzeniami komunikacyjnymi, osprzętem mechanicznym lub systemami alarmowymi, a nawet, dajmy na to, windą naczepy – konkretne rozwiązanie jest zawsze tworzone indywidualnie dla potrzeb konkretnego klienta, dlatego nie sposób wymienić wszystkich pojawiających się możliwości – wiele z nich już zostało wdrożonych, inne są na razie możliwe, ale pozostają niewykorzystane.Ten post został edytowany przez Autora dnia 02.02.16 o godzinie 09:39 -
Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy zadać kolejne – Czy wydatki poniesione na system monitoringu lub lokalizację GPS są kosztem, czy inwestycją?
Sama kontrola paliwa pojazdów pozwala w dłuższej perspektywie czasu na znaczne oszczędności. Często ten koszt stanowi połowę wydatków firmy. Oszczędności związane z paliwem są tym większe, im większe jest jego zużycie.
Kolejnym obszarem oszczędności jakie daje monitoring pojazdów, to możliwość darmowej komunikacji z kierowcą za pomocą komunikatora, gdzie samo wysyłanie i odbieranie wiadomości odbywa się całkowicie bezkosztowo.
Innym przykładem korzyści i możliwych oszczędności to stały podgląd na swoją flotę pojazdów za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą oszczędzić czas i w dowolnym momencie zareagować na dane zdarzenie związane z pojazdami.
Oczywiście korzyści z systemu monitoringu pojazdów jest znacznie więcej.Jak widać, tak duży wachlarz możliwych oszczędności dla przedsiębiorstw zupełnie zmienia postawione pytanie – czy nasza usługa jest kosztem, czy inwestycją, która się zwraca?Ten post został edytowany przez Autora dnia 02.02.16 o godzinie 09:40 -
Kontrola paliwa – dlaczego warto monitorować pojazdy?
Zużycie paliwa przez pojazdy to rzecz naturalna i nieodzownie związana z pracą maszyn. Niezależnie od tego czy jest to kilka samochodów osobowych, czy też ogromny park maszynowy, skłonności niektórych ludzi pozostają niezmienne. Paliwo znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a Twoja firma ponosi straty. Aby tego uniknąć konieczne staje się monitorowanie pojazdów i ich stanu paliwa.
Sondy monitorujące zintegrowane z systemem zarządzania flotą
Najdokładniejsze wyniki osiąga się poprzez zamontowanie w zbiornikach paliwa sond stale monitorujących poziom paliwa. Sonda taka przesyła informację o poziomie paliwa, a system interpretuje dane i w połączeniu z przebytą trasą informuje nas o faktycznym zużyciu paliwa przez dany pojazd. Dzięki kontroli zużycia paliwa zyskujemy pewność, że paliwo „pracuje” tylko na naszą korzyść.
Kontrolując poziom paliwa i jego zużycie przez pojazdy zyskujemy jeszcze jedną ważną informację. Zauważając zwiększone zużycie paliwa przez dany pojazd i eliminując czynnik ludzki zyskujemy informację o potencjalnej awarii pojazdu. Taka wiedza pozwoli nam zaplanować przerwę techniczną i znaleźć zastępstwo dla awaryjnej maszyny czy pojazdu.
Jak pomoże Ci monitoring pojazdów?
GPS to kompleksowy system służący do zarządzania pojazdami i jej pełnego kontrolowania. Jednym z jego składników jest właśnie system kontroli paliwa. System ten został stworzony przy współpracy najlepszych specjalistów wielu dziedzin i dziś jest przekazywany właśnie Tobie. Nasza oferta jest jak garnitur szyty na miarę, dopasujemy ją do potrzeb każdego klienta. Integracja systemu z nawigacją Garmin daje dodatkowe korzyści dla naszych Klientów – zapraszamy do wypróbowania naszego systemu monitoringu ZA DARMO!
Dlaczego warto postawić na system monitoringu?
Dzięki kontroli paliwa ułatwisz rozliczenia paliwowe w swojej firmie.
Wyeliminujesz zbędne koszty.
Kontrola paliwa umożliwi Tobie oraz Twoim pracownikom rzetelne sporządzanie raportów dotyczących realnego zużycia paliwa.
Zoptymalizujesz wydatki paliwowe.
Będziesz miał ścisłą kontrolę nad swoimi pojazdami.
Ułatwisz sobie ocenę rzetelności i efektywności pracy poszczególnych pracowników.Ten post został edytowany przez Autora dnia 02.02.16 o godzinie 09:42 -
Nowoczesny systemem monitoringu pojazdów oparty na najnowszych technologiach w odróżnieniu od prostej lokalizacji GPS powinien stale monitorować wiele parametrów. Dzięki temu pozwala na wykrycie wielu nieprawidłowości występujących podczas eksploatacji pojazdów. Ich wyeliminowanie przynosi ogromne korzyści w postaci zużycia paliwa, a także innych kosztów działalności oraz optymalizacji czasu pracy zarówno pracowników, jak i pojazdów.
Taki system umożliwia weryfikację tankowań oraz ubytków, dzięki czemu ukazuje każde z tym związane nieprawidłowości. Jednak możliwości systemu nie powinny kończyć się tylko na tym aspekcie. Powinien on również pozwalać na kontrolowanie średniego zużycia paliwa - średnia norma zużycia paliwa na trasie (l/100km) lub na motogodziny pracy (l/h). Najbardziej precyzyjnym narzędziem pozwalającym na pomiar poziomu paliwa są sondy paliwowe. Ich montaż wymagany jest na każdym ze zbiorników. Początkowy koszt związany z zakupem zwraca się w bardzo krótkim okresie czasu.
Kolejnym elementem systemu powinna być możliwość weryfikacji danych dotyczących tankowań podawanych przez kierowców z danymi wynikającymi z kart paliwowych bądź faktur otrzymanych ze stacji. Import danych z kart paliwowych pozwala na szybkie i sprawne zweryfikowanie, czy podawane przez kierowców informacje znajdują odzwierciedlenie w praktyce. Jest to kolejne ograniczenie przed możliwością kradzieży paliwa przez kierowców.Ten post został edytowany przez Autora dnia 02.02.16 o godzinie 09:43 -
W Polsce rynek monitoringu obiektów (pojazdów) za pomocą GPS na szerszą skalę zaczął działać ponad dziesięć lat temu. Ilość dostawców z tego typu usługami można liczyć w setkach, jednak jak to zwykle bywa nie zawsze ilość przekłada się na jakość.
Na pierwszy rzut oka wszystkie firmy oferują ten sam produkt, jednak to tylko pozory. Najczęstszym błędem przy wyborze omawianej usługi jest kierowanie się tylko i wyłącznie ceną. W dłuższym okresie czasu firma spoglądająca tylko na ten aspekt, ponosi niestety konsekwencje nie do końca przemyślanego wyboru. Niska cena znajduje odzwierciedlenie w jakości oferowanej usługi. Bardzo ważne jest określenie na początku, czy firma chce tylko lokalizator GPS czy pełny monitoring pojazdów?
Ponadto należy zwracać uwagę na różne pułapki w umowie np. długości okresu wypowiedzenia, czy w dopłatach do usługi, które w konsekwencji przedrażają z pozoru tańszy wybór. Rynek monitoringu pojazdów GPS rozwija się bardzo dynamicznie. Początkowa oferta śledzenia pojazdu jest dziś podstawą usługi, która zawiera też w sobie elementy logistyki. Podpisanie stosownej umowy i zamontowanie odpowiedniego urządzenia jest tylko początkiem możliwości, jakie dziś otrzymuje klient.
Dostęp do aplikacji mobilnej, możliwość przygotowania i wysłania kierowcy gotowej trasy, czy podgląd wielu raportów znajdujących odzwierciedlenie na mapie, to dodatkowe korzyści jakie można otrzymać w usłudze. Również świadomość kierowcy, iż pojazd jest monitorowany wiąże się z wydłużoną eksploatacją oraz zmniejszeniem np. upustów paliwa, które są zmorą wielu przedsiębiorców. Klient przy sprawnie działającej usłudze ma przez cały czas możliwość obserwacji, co z danym pojazdem się dzieje. Konkretny przewoźnik może również udostępnić osobie lub firmie, dla której świadczy w danej chwili usługi, podgląd na konkretne auto.
Dzięki nowoczesnemu monitoringowi pojazdów przedsiębiorcy mogą oszczędzić sporo, szczególnie cennego dziś, czasu.Ten post został edytowany przez Autora dnia 02.02.16 o godzinie 09:47