Wypowiedzi
-
Ja też, jak większość z Was, zaczynałam na słuchawkach i tak z własnego doświadczenia swierdzam, że pieniądze mają duże znaczenie, ale tylko do momentu kiedy zaczyna Ci wystarczać na godziwe życie. Wtedy znaczenie zaczynają mieć inne aspekty pracy: atmosfera, możliwość awansu, szkolenia, wyjścia integracyjne itd.
Gdyby tylko kasa się liczyła, już dawno poszlibyśmy z torbami... :)
Pozdrawiam -
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Sprzedaż
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Sprzedaż
-
Może rzeczywiście nie do końca znam się na tych technikach, jednak po wpisaniu "domy kanadyjskie" w Googlach można zapoznać się z ofertą firm budujących w tej technologii i ceny są właśnie w granicy 2300. Nie sprzeczam się jednak w tym temacie, bo dużo większe pojęcie mam na temat tradycyjnych metod budowania:)
-
Jeśli chcesz najtaniej to wg mnie jest to konstrukcja drewniana (tzw. domek kanadyjski - nie myl z domem z bali).
Nie jestem taka pewna, czy domki kanadyjskie to najtańsze rowiązanie. Z tego co wiem taki dom w stanie deweloperskim to jakieś 2300zł za metr + fundamenty na własny koszt.
Ja właśnie teraz jestem na etapie budowy - systemem gospodarczym. Zdecydowaliśmy się na ścianę trójwarstwową (beton komórkowy 24cm + styropian 12cm + cegła DZ 9cm)i wybudowanie stanu surowego zamkniętego wyniesie nas około 150 tys zł.
Oprócz ceny do rozważenia jest jednak jeszcze jedna podstawowa sprawa: ile czasu można poświęcić budowie. Przy budowie kanadyjczyka wchodzi ekipa i za miesiąc - dwa stoi dom. W mojej sytuacji jest trochę inaczej. Na budowie trzeba być codziennie, czasem nawet kilka razy dziennie. Trzeba mieć dobry układ w hurtowni budowlanej, żeby nie było problemów z nagłymi dostawami (a takich jest dużo) no i trzeba mieć nerwy z żelaza:)
Pozdrawiam i życzę wszystkim szybkiego przejścia od etapu budowy do etapu mieszkania w swoim własnym wymarzonym domku.