Wypowiedzi
-
Dzięki za odpowiedź
Mariusz B.:
Cześć. Może nie koniecznie chodzi Ci o takie rozwiązanie, ale mnie nasunęły się dwie możliwości. Choć jedno już na wstępie odpadło, ale o nim wspomnę.
1. Jeżeli telewizory posiadają wejścia HDMI, to jest duże prawdopodobieństwo, że wyposażone są też w porty USB. Jeżeli tv ma wejście USB znaczy to, że ma też możliwość wyświetlania informacji z zewnętrznego nośnika np. pendrive'a. Tylko to rozwiązanie sprawdzi się wyłącznie gdy na telewizorach będą wyświetlane reklamy i informacje powtarzające się, aktualne np. cały dzień. Oraz ważna jest też ilość samych odbiorników TV. Bo jak jest ich ...dziesiąt to po pierwsze trzeba mieć też ... dziesiąt pendrive'ów i na nie wszystkie nagrać wyświetlaną treść. A to trochę męcące.
Poza tym sprawa wpisywania danych na bieżąco nie miałaby tutaj racji bytu.
Dokładnie tak działa to teraz to funkcjonuje ale z uwagi na fakty które Przytoczyłeś nie jest to optymalne rozwiązanie
Też o czymś podobnym myślałem, tylko zamiast TV Android dongle preferował bym jakiś mały "komputerek" (coś w stylu Rasberry PI cena podobna do dongle a potencjał wedłg mnie większy, no i ma gniazdo LAN)
2. Drugi pomysł znalazłem w googlach. Być może posiada jakiś potencjał. Chodzi o to, że jest to takie małe urządzenie, które podłącza tv do internetu przez WiFi, a skoro do internetu to i do sieci w tym lokalu, czy budynku. I wówczas można by pokombinować aby prezentacja była na jednym z kompów, na którym operator mógłby wpisywać aktualne dane.
Zgadza się, w grę wchodzi tylko wykorzystnie istniejącej infrastruktury LAN
3. Trzeci pomysł teraz mi przyszedł do głowy. Tylko wiązałby się z zamianą telewizorów na monitory komputerowe. Gdzieś widziałem takie rozwiązanie, że do komputera był podłączony rozdzielacz jak dobrze pamiętam na 5 monitorów. I wszystkie wyświetlały jedną informację w tym samym czasie. Tylko tutaj trzeba odpowiedzieć na kilka pytań, które się same nasuwają:
a) Czy opłaca się wymiana tv na monitory? (raczej nie)
b) Czy 5 monitorów wystarczy do wykonania Twojego zadania? (być może)
c) Czy sensowne byłoby ciągnięcie kilometrów kabli do każdego monitora? (na pewno nie).
Pewnie za wiele nie pomogłem, ale może urodzi Ci się jeszcze jakiś pomysł po tych moich nocnych rozmyślaniach. Jak mi coś jeszcze wpadnie w oko, to się odezwę. Pozdrawiam
Problemem jest nie tyle uruchomienie systemu prezentacji, a jego wdrożenie. Inaczej mówiąc gdyby operatorem wprowadzającym dane był użytkownik techniczny, to by to już działało, w jednym z 3 następujących wariantów:
1. Prezentacja w Open Office uruchomiona zdalnie na komputerku Rasberry PI
2. Strona intranetowa z lokalnego serwera WWW (uruchomiona przez przeglądarkę na komputerku Rasberry PI ) oparta o CMS Joomla z odpowiednio skonfigurowanym dodatkiem.
3. Streamowanie obrazu z kopa na serwerek (da się to zrobić na Rasberry PI ) podłączony do telewizora. Na kompie w roli klienta program Open Broadcaster Software
Wszystkie te rozwiązania uruchomiłem i działo
Tyko Pani "Marysia " raczej sobie nie poradzi z obsługą....
Dlatego pytam, może ktoś ma jakieś doświadczenie we wdrażaniu czegoś takiego...Ten post został edytowany przez Autora dnia 05.01.16 o godzinie 12:34 -
Szukam jakiegoś rozwiązania do tworzenia i wyświetlania informacji powiedzmy dla pacjentów oczekujących w korytarzu na wizytę do lekarza w przychodni szpitalnej.
Dysponujemy telewizorami dość nowego typu (złącze hdmi)
Myślę, że można by je podłączyć do jakiegoś zużywającego mało prądu komputerka (np. rasperry Pi) z uruchomią przeglądarką internetową i w ten sposób wyświetlać informację.
Czy możecie polecić jakieś oprogramowanie (nawet płatne, ale najlepiej darmowe) aby użytkownik nie techniczny (np pani rejestratorka) mogła wprowadzać informacje do wyświetlenia dla pacjentów ( np. nie obecności lekarzy, godziny przyjęć itp. )
Próbowałem dodatku do Joomli ale według minie wprowadzanie informacji jest za skomplikowane dla nie technicznego użytkownika.
Rozwiązanie nie musi koniecznie być oparte o serwer www (chociaż według mnie tak by było najprościej), warunkiem jest jednak, że telewizory muszą być podpięte (za pośrednictwem komputera) do urządzenia z którego jest inicjowana prezentacja przez sieć LAN