Robert Kowalczuk

Specjalista ds. wizerunku , public relations, trener szkoleniowy

Wypowiedzi

  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie Dzieci z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi
    4.09.2013, 11:38

    Jesteśmy grupą Rodziców zgromadzonych na zamkniętym forum „Dzieci z autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi”.
    http://asperger.info.pl/

  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie Sondaż: Rozwody nie wypadają z polskiej mody
    4.09.2013, 11:35

    O tempora, o mores - chciałoby się powiedzieć za Cyceronem. Niemal co trzecie małżeństwo w Polsce kończy się rozwodem.
    Moda? Przyzwolenie? A może więzi w dzisiejszych czasach nie są już dla nas tak ważne jak dawniej?
    Liczba zwolenników rozwodów jest dwukrotnie większa niż ich zdecydowanych przeciwników.
    Według GUS najczęstszą przyczyną rozwodów jest niezgodność charakterów małżonków oraz niedochowanie wierności.
    A jakie sytuacje Polacy uznają za wystarczający powód do rozwiązania małżeństwa? O tym w naszym raporcie:

    http://cbos.pl/SPISKOM.POL/2013/K_036_13.PDF

  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie Nerwowy nowy rok
    2.09.2013, 22:25

    Tylko się cieszyć. Nowy rok szkolny rozpoczęty. Dla wielu młodych ludzi pierwsze dni w szkole są źródłem stresu. Jak z nim walczyć? O tym w rozmowie z Robertem Kowalczukiem z Pracowni Psychoterapii i Psychoedukacji http://www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=13960

  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie ROBERT KOWALCZUK MÓWI O ZAGROŻENIACH WAKACYJNYCH
    10.07.2013, 21:57

    Łukasz Majewski z radia Fiat rozmawia z Robertem Kowalczuk z Pracowni Psychoterapii i Psychoedukacji http://zespolpip.pl MÓWI O ZAGROŻENIACH WAKACYJNYCH

    http://youtu.be/Ux9pM468xr8

  • Robert Kowalczuk
  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie Singiel to nie stan, singiel to styl życia
    19.06.2013, 22:56

    Nie kawaler i stara panna, ale singiel. Tak dzisiaj nazywa się osoby, które żyją w pojedynkę. To coraz modniejsze zjawisko w Polsce.

    Dzisiejszy singiel korzysta z niezależności. Wykorzystuje prywatny czas na karierę, hobby i spotkania ze znajomymi. Bycie singlem, bycie wolnym, ale nie smutnym.

    W Polsce, ale też w innych krajach coraz więcej osób żyje w pojedynkę. Są to świadome wybory. Bycie singlem to nie tylko nie wchodzenie w stałe związki, ale również określony styl życia. Singlami przeważnie są osoby dobrze wykształcone, o ustabilizowanej pozycji zawodowej, które przywiązują dużą uwagę do ciekawego spędzania czasu wolnego.

    Singiel to „produkt” dużych miast. Nikt nie powie tak o 35-letnim rolniku czy mechaniku. Nikt w grupie copywriterów w Poznaniu nie nazwie 35-letniej atrakcyjnej kobiety starą panną. W Radomsku czy Olkuszu tak. Tam 26-latka wracająca po studiach bez chłopaka jest po prostu starą panną. Bycie singlem jest wygodne, pod warunkiem, że jest się dobrze sytuowanym i mieszka w dużym mieście. Na prowincji to większy problem dla kobiety. W Polsce życie kobiety jest bardziej publiczne, mężczyzna ma większe prawo do prywatności.
    Jedna na cztery mieszkanki dużych miast to singielki. Nie mają już lęków przed staropanieństwem, częściej chodzą do kina i spotykają się przynajmniej trzy razy w tygodniu z mężczyznami. Jednak ta sielanka trwa do momentu, w którym osiągają trzydzieści lat. Potem zaczyna się panika, że nie mają jeszcze męża i dzieci.
    Niedziela- u młodej żony ten dzień wygląda prawie zawsze tak samo. Wstaje rano, robi obiad, popołudniu jedzie na ciasto do teściów. U singielki ten dzień zawsze jest inny. Jednej niedzieli leży cały dzień w łóżku i je ulubione lody, następnej idzie do restauracji ze znajomymi- Lubię swoje życie. Nikt mnie nie ogranicza i nie kontroluje. Kalendarz mam zapełniony spotkaniami i rzadko zdarza się dzień, w którym bym się nudziła. Wielu moich znajomych również są singlami i nikt z tego powodu nie narzeka. Kiedyś marzyłam, żeby mieć parkę słodkich dzieci. Wiem, że mogę nie zdążyć, ale skończyło się już parcie rodziny i szukanie kawalerów na siłę przez życzliwe ciotki. Jestem otwarta na przypadek. Na razie jest mi dobrze z tym jak jest- mówi Kasia, która jest singlem.

    W Częstochowie krąg singli również się powiększa i zauważył to Robert Kowalczuk- znany częstochowski psychoterapeuta.

    Czy bycie singlem jest teraz w modzie?

    Coś w tym jest, ale każda osoba widzi to inaczej i ma inne powody, by być w takim stanie emocjonalnym. W dzisiejszych czasach, jeśli ktoś chce być singlem, ma ku temu wyjątkowo sprzyjające warunki z uwagi na lansowanie tego stanu bycia. Jeśli ktoś jest nim z konieczności i wciąż szuka swej drugiej połówki, powinien ten czas wykorzystywać na rozwój samego siebie. Zamykanie się w czterech ścianach i rozpaczanie na pewno tego stanu nie zmieni. Ponoć nic nie dzieje się bez powodu, być może potrzeba nam trochę samotności, by stać się doskonalszym i bardziej świadomym człowiekiem.

    Zauważam wzrost osób, będących lub wybierających życie singla, ale musimy pamiętać, że jesteśmy osobami stadnymi, dlatego instynkt i dążenia zawsze będą przeważały do tego, aby żyć w grupie.

    Ludzie są singlami, bo chcą być sami?
    Często jest tak, że doświadczenia życiowe i nasze przeżycia powodują, że jesteśmy sami, ale rozmawiając z osobami samotnymi zawsze odnoszę wrażenie, iż gdzieś podskórnie tęsknią za drugą osobą. Ludzie są singlami, bo chcą być samotni- tak można by było stwierdzić, ale to tylko pozory, bo nikt nie widzi ile w tej samotności smutku, złości i zabijania czasu.

    A może coraz trudniej się nam „dobrze dopasować”?
    Widać gołym okiem, że tak szybko się wiążemy, jak szybko rozstajemy. Związki w dzisiejszych czasach są albo bardzo płytkie, albo mocno zależne od siebie nawzajem, bądź to emocjonalnie, finansowo lub sytuacyjnie.
    Dopóki nie nauczymy się budowania dobrej komunikacji i zdrowego zaangażowania to zawsze będziemy mogli mówić, że nie jesteśmy „dobrze dopasowani”.

    Zgodnie z szacunkami GUS-u, w Polsce mamy obecnie 5 milionów singli, a do roku 2030 liczba ta wzrośnie do 7 milionów.

    Źródło http://telegram.czest.pl

  • Robert Kowalczuk
  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie Seks i używki- nowa moda?
    18.05.2013, 11:30

    Brak czasu i zainteresowania ze strony bliskich. Liczne błędy popełniane przez nowoczesnych rodziców. Nieprawidłowy system wartości, a także bieda i brak perspektyw na lepszą przyszłość. Do czego to prowadzi?

    Dziś młodzież czuje się niezrozumiana. Rodzice zajęci pracą zawodową i swoimi kłopotami, nie wiedzą, co się dzieje z ich pociechami. Mają mało czasu na rozmowy, a później gdy pojawia się problem, są zdziwieni i zaskoczeni. Młodzi ludzie w dobie Internetu i łatwego dostępu do tego, co zakazane, popadają w nałogi, zaniedbują naukę oraz swoje podstawowe obowiązki.

    Brak konsekwencji

    Młodzież mało czasu spędza z rodzicami. Ci, są zapracowani i niewiele czasu w ciągu dnia poświęcają swoim dzieciom, dlatego dzisiaj młodzież wychowuje Internet, rówieśnicy, otoczenie, a wzorce od swoich rodziców czerpią w niewielkim stopniu.
    - Ciągle odnoszę wrażenie, że w 70 % przypadkach, rodzice nie mają zielonego pojęcia, jakie ich dzieci są naprawdę. To, co źle wpływa na to pokolenie, to nieumiejętne wychowanie, a głównie traktowanie dziecka nieadekwatnie do rozwoju, np.: 14-latka jak pięciolatka oraz ciągła niekonsekwencja względem dzieci. Bardzo często coś dziecku obiecujemy, albo nakazujemy, a potem nie dotrzymujemy słowa- to najczęstszy błąd, jaki popełniają rodzice czy opiekunowie, którzy mają znaczący wpływ na wychowanie- wyjaśnia psychoterapeuta Robert Kowalczuk.

    Zbyt dużo wolnego czasu

    Młodzi mają wiele form rozrywek, a ich główną jest komputer. W ogóle mniej czasu poświęcają nauce, a więcej rozrywce.
    - Rozmawiając z dziećmi i młodzieżą częstochowską słyszę, że dla 80 % nauka nie jest wartością i celem głównym. Czas rozrywki i zabawy jest czymś najważniejszym co ich łączy i nie jest jednym z głównych tematów i rozmów w szkole i poza nią. Wtedy zawsze zastanawiam się, gdzie są ich rodzice, którzy powinni kontrolować podstawowe rzeczy, np. o której dziecko wraca do domu, gdzie przebywa, co robi, z kim przebywa w wolnym czasie? Gdybyśmy zapytali rodziców o znajomych swojego dziecka, myślę, że większość miałaby duży kłopot, żeby ich wskazać- mówi Robert Kowalczuk.

    Pogłębiający się problem używek

    To, co zakazane jest najbardziej atrakcyjne i pociągające. Dzisiaj grupa rówieśnicza lubi te osoby, które są rozrywkowe, nie boją się ryzyka. Używki i inicjacja seksualna młodym osobom pomagają przynależeć do grupy, zabijają nudę. W jakiejś części dodają emocji, ale to w 80 % jest to teraz sens istnienia młodego pokolenia. Nie widzą nic złego w paleniu papierosów czy piciu alkoholu. To jest trendy, więc dlaczego tego nie robić?

    Problemy częstochowskiej młodzieży

    Młodzi często mają problem z odnalezieniem się w grupie. Próbują stosować autoagresję ( stosując sznity, czyli nacięcia na rękach). W szkołach pojawia się również nękanie i pastwienie nad słabszymi albo lepiej sytuowanymi materialnie.
    - Prowadzę różne zajęcia w częstochowskich liceach. To, co najbardziej mnie przeraża to, że wśród młodych dziewczyn seks jest wartością, dzięki której można coś osiągnąć w życiu. Mówią głośno o tym, że seks może pomóc w rozwoju ich kariery. Częstochowska młodzież ma też spory problem z podziałem na biednych i bogatych, który zaczyna się u nas pogłębiać. Zanika klasa średnia i te różnice zaczynają być co raz bardziej widoczne- dodaje psychoterapeuta.
    Problem złych trendów zaczyna się pogłębiać. Modne nie są już wartości, ale odważny sposób bycia, doświadczenie w kontakcie z używkami. Młode osoby zaczynają nawet uważać za normalne, że rodzice są po rozwodzie, nie widzą w tym nic złego, a nawet postrzegają to jako trend. Dodatkowo częstochowska młodzież boryka się z brakiem perspektyw. Bieda w naszym mieście, a co za tym idzie brak środków finansowych na edukację w innym mieście i na lepszej uczelni popycha do złych rzeczy.
    Należy jednak pamiętać, że młody człowiek dopiero kształtuje swój system wartości. Wybiera drogę, którą chce iść, tworzy swój charakter i osobowość. W tym trudnym i jakże ważnym dla niego czasie, pomocą powinna być rodzina i opiekunowie. Trzeba tylko powrócić do prostego, ale zapomnianego sposobu jakim jest rozmowa i umiejętność słuchania.

    Dziękujemy za pomoc w realizacji tekstu
    Robert Kowalczuk & Zespół
    Prywatna Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacji
    http://zespolpip.pl
    źródło http://telegram.czest.pl

  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie TV ZESPÓŁPIP
    1.05.2013, 14:57

    JUŻ WKRÓTCE PIERWSZE WSKAZÓWKI W NASZEJ TV

    https://www.youtube.com/user/pracowniapip/videosRobert Kowalczuk edytował(a) ten post dnia 01.05.13 o godzinie 14:57

  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie Prywatna Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacji CDN...
    20.04.2013, 19:37

    Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu przedstawiającego powstałą w 1997 roku, częstochowską Pracownię Psychoterapii I Psychoedukacji Robert Kowalczuk & Zespół
    http://youtu.be/3bCTSos7YHs

  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie Dziękujemy za zaufanie :)
    14.04.2013, 13:11


    Obrazek
    Robert Kowalczuk edytował(a) ten post dnia 14.04.13 o godzinie 13:28

  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie Katastrofa smoleńska to przede wszystkim osobista...
    9.04.2013, 20:34

    W środę 10 kwietnia minie 3 rocznica tragicznej katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent RP Lech Kaczyński raz towarzysząca mu delegacja udająca się na uroczystości 70 rocznicy zbrodni sowieckiej dokonanej na polskich jeńcach w Katyniu. Katastrofa smoleńska nazywana jest tragedią narodową, ale to przede wszystkim ogromna tragedia rodzin ludzi, którzy w tej katastrofie stracili życie.

    Jak powiedział w rozmowie z Radiem FIAT psychoterapeuta Robert Kowalczuk, bliskim ofiar do dziś trudno się otrząsnąć i wrócić do normalnego życia: – Oni stracili najbliższe osoby nagle, w jednej chwili, nad ranem żegnali się z nimi gdy wyjeżdżali na lotnisko będąc pewnym, że wieczorem znów się zobaczą. Wiele osób na pewno planowało załatwianie różnych spraw na kolejny zbliżający się tydzień, a tu nagle dociera informacja, że ich bliscy już nigdy nie wrócą, że doszło do katastrofy, której nikt nie przeżył.

    Psychoterapeuta zwracał również uwagę na fakt, że obecna sytuacja dotycząca katastrofy, także nie pomaga bliskim ofiar: – Po 3 latach żałoba powinna już być zakończona, pogodzenie się ze śmiercią bliskiej osoby jest warunkiem do rozpoczęcia życia na nowo. Jednak ciągły szum medialny, przepychanki na scenie politycznej nie pozwalają nawet na chwilę wyłączyć się i zdystansować od tego.

    Robert Kowalczuk przyrównał sytuację rodzin ofiar katastrofy do rodzin osób zaginionych, których los jest niepewny: – Choć tu oczywiście wiadomo, że ci ludzie zginęli w Smoleńsku, to ich rodziny właśnie tak mogą się czuć. Do dziś nie wiadomo, co tak naprawdę się stało, jak zginęli ich bliscy i ta niepewność i ciągłe napięcie jest bardzo męczące.

    Wśród ofiar katastrofy znajdował się Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, jego małżonka Maria Kaczyńśka, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, szefowie polskich instytucji państwowych, przedstawiciele Sejmu, Senatu, Kancelarii Prezydenta, duchowieństwa, organizacji społecznych i Sił Zbrojnych RP, przedstawiciele Rodzin Katyńskich, a także członkowie załogi samolotu oraz funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu.
    źródło http://www.radiofiat.com.pl/bez-kategorii/psycholog-ka...

  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie Kryzysy w związkach - chwilowe problemy czy realne...
    14.03.2013, 21:13

    Współczesny świat, czy narastający
    egoizm, wygoda i przyzwolenie
    społeczne? Niepokojących problemów
    w związkach jest coraz więcej. Zarówno
    młode pary jak i małżeństwa z długim
    stażem przeżywają teraz kryzysy. Czy
    jest na to sposób?
    Dziś każdy skupia się na swoim ego
    i osiągnięciu sukcesu. Wszechobecny
    egoizm, uwaga skupiona tylko na swojej
    osobie, bardzo często prowadzi do
    problemów w związku, czy małżeństwie.
    Życie pokazuje, że to, co daje nam
    wolność i możliwość samorealizacji bywa
    zgubne. O relacje z drugim człowiekiem,
    naszym partnerem czy małżonkiem
    trzeba dbać. Nastawienie polegające na
    zadowoleniu siebie, a czas przeznaczony
    tylko na swoje potrzeby będzie dobry,
    ale na krótko i doprowadzi do kryzysu
    w związku – Oczywiście zdrowy egoizm
    i samorealizacja nie jest niczym złym,
    ale o relacje z drugim człowiekiem
    również musimy zabiegać. Z obserwacji
    pacjentów widzę, że pary zapominają
    o tym, co je łączy i nie rozwijają tego.
    Bardzo często miłość ogranicza się tylko
    do samego uczucia, a nie jest pogłębiana
    poprzez wspólne zainteresowania,
    pasje. Często słyszę zdanie: „Gdybym
    mógł cofnąć czas to bym zrobił to, czy
    tamto”. Czasu jednak nie da się cofnąć,
    a o wyrządzonych krzywdach zapomnieć,
    dlatego realizując swoje plany zawodowe
    nie można zapomnieć o tej drugiej
    osobie – mówi psychoterapeuta Robert
    Kowalczuk. Dziś pary w ogóle nie dbają
    o uczucie, które kiedyś ich połączyło.
    Jak to rozumieć? Miłość niepodsycana
    i pozostawiona sama sobie może się
    wypalić. Żeby związek przetrwał lata,
    należy rozmawiać o swoich potrzebach,
    wspierać się w życiu zawodowym, ale
    przede wszystkim dbać o czas, który
    mamy razem. Nie ograniczać tego
    tylko do wspólnego spędzania czasu
    po pracy przed telewizorem. – Dość
    częstym powodem rozstań i rozwodów
    są problemy finansowe. Znam wiele
    dobrych małżeństw, które dotyka utrata
    pracy jednego z partnerów i dochodzą
    problemy finansowe przeżywają
    ogromne kryzysy i frustracje. Najgorzej
    znoszą to mężczyźni, którzy w takich
    sytuacjach popadają w stany depresyjne,
    nerwowość i agresje w stosunku do
    otoczenia. Jest wiele małżeństw, które
    rozstały się w wyniku takich problemów
    – dodaje psychoterapeuta
    Współczesny człowiek pochłonięty
    jest pracą. Nienormowany czas, strach
    przed zwolnieniem czy chęć awansu
    – nasze życie kręci się wokół pracy.
    Wiadomo od wieków, że im mamy
    więcej obowiązków, tym jesteśmy
    bardziej zorganizowani. Jest bardzo
    niewielu ludzi, którzy w tych czasach
    potrafią oddzielić życie zawodowe
    od prywatnego i mają czas na swoje
    przyjemności. Można to zmienić
    pamiętając o kilku istotnych rzeczach:
    po pracy nie rozmawiam o pracy,
    wyłączanie komórki służbowej,
    wypracowanie sposobu na odreagowanie
    stresu i nerwów.
    Szokującym zjawiskiem jest to, że
    odnotowuje się coraz większy procent
    osób zazdrosnych, stosujących przemoc
    i najczęściej robią to kobiety w stosunku
    do mężczyzn. Pary często przeżywają
    piękne chwile do momentu, kiedy jedna
    ze stron nie zaczyna być zaborcza.
    Zazdrość zwykle wynika z braku
    zaufania do partnera, niskiej samooceny
    swojej osoby, chęci dominacji. Z drugiej
    strony rośnie też liczba zdrad. Jest
    duża swoboda, społeczne przyzwolenie
    i chęć przeżycia przygody, czegoś innego
    niż kiedykolwiek. Zdrada to czas bez
    zobowiązań, codziennych problemów.
    To stan, w którym możemy przeżyć
    coś miłego i przyjemnego. Traktujemy
    go jako sposób na odreagowanie, ale
    konsekwencje i zagrożenia są różne
    i nie chodzi tutaj o rozpad związku,
    choroby, uwikłanie czy poczucie winy.
    Psychicznie jest to coś, co nas bardzo
    gryzie, i paradoksalnie często dążymy
    do tego, aby nasz partner to odkrył
    i poznał prawdę .
    Życie we dwoje to bardzo trudny
    etap. Miłość dodaje skrzydeł i jeśli jest
    prawdziwa wszystko przetrwa. Ważne,
    aby do wszystkiego podchodzić ze
    zdrowym rozsądkiem, a nie egoizmem,
    którego w dzisiejszych czasach niestety
    nie brakuje.


    Prywatna Pracownia Psychoterapii
    i Psychoedukacji Robert Kowalczuk
    & Zespół, ul. Kiedrzyńska 81a
    Częstochowa tel. kom.: 0505-008-694,
    (34) 325-26-83,

    http://telegram.czest.pl/archiwum/telegram12.pdf

  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie Nie daj się depresji !!!!
    13.02.2013, 22:29

    Coraz więcej z nas cierpi na tę chorobę. Narcystyczne społeczeństwo, nieumiejętność radzenia sobie
    z problemami i brak rozmów z bliskimi powiększa grono osób dotkniętych depresją. 23 lutego będziemy obchodzić Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

    Czym jest depresja?

    Diagnozuje się ją, jako jednostkę chorobową, ale jest to najogólniej mówiąc stan nastroju. Może być
    w różnym stadium - lekkim, średnim i głębokim. Początkowy stan charakteryzuje się obniżonym
    nastrojem, brakiem koncentracji. Dalszy etap to apatia, brak chęci do życia, a końcowy, ten najgorszy to już niestety pomysł na próbę samobójczą lub nawet samobójstwo. Wiele osób przeżywa
    stany depresyjne, ale niestety długo czekają z wizytą u psychologa i kończy się to leczeniem farmakologicznym. Musi jednak to iść w parze z terapią u psychoterapeuty. Po samym leczeniu
    lekami stan emocjonalny poprawia się na jakiś czas, a potem w sytuacji trudnej ten stan powraca, dlatego bardzo ważna jest praca z psychologiem. Współczesne przyczyny depresji . Ludzie są coraz mniej odporni na stres i dojrzali emocjonalni. Rodzice nie uczą dzieci radzenia sobie
    w sytuacjach stresowych, a można to robić na wiele sposobów np.: poprzez uczenie odpowiedzialności, dawanie obowiązków, wymaganie. Dzisiejsze dzieci nastawione są na konsumpcyjny tryb życia i stosuje się wobec nich bezstresowe wychowanie. Współcześni
    rodzice nie karzą i nie nagradzają. – Jestem przeciwnikiem bezstresowego wychowania. Uważam, że dzieci powinny mieć swoje obowiązki, a także znać pojęcie kary i nagrody. Wyścig szczurów, o którym się tak dużo mówi jest już zauważalny w szkole podstawowej. Robi się podział na lepszych i gorszych,
    biednych i bogatych. To nie jest dobre zjawisko – komentuje psycholog Robert Kowalczuk. Jesteśmy coraz bardziej społeczeństwem bardzo narcystycznym i egoistycznym. Nie interesują nas
    problemy innych, dlatego często nie zauważamy, że nasi bliscy mają problemy czy stan depresyjny. Zaczynamy upodabniać się do społeczeństwa amerykańskiego, które jest narodem typowo konsumpcyjnym, każdy ma prywatnego terapeutę i z nim omawia wszystkie problemy zamiast robić to z najbliższymi. – Myślę, że gdyby więcej osób miało możliwości finansowe, to większość z nas korzystałaby z psychologa. Bardzo wiele ludzi ma problemy różnej natury. Od dziecka nie uczy się nas jak sobie z nimi radzić. Nasza szkoła zajmuje się tylko edukacją naukową, a nie uczy tak istotnych rzeczy jak m.in. na czym polega rola rodzica czy dziecka. W dalszym ciągu jest tabu związane z rozmawianiem o seksie – mówi psycholog Robert Kowalczuk. Jak skutecznie walczyć z depresją?
    Kiedy czujemy, że dopada nas stan przygnębienie i może to być początkowy objaw depresji należy na samym początku zadbać o higienę psychiczną. Pomóc mogą nam bliscy np.: zadzwonić i umówić na wizytę do psychologa. Ważne jest by w takiej sytuacji skupić się na samym sobie. – To bardzo ważne
    by szybko reagować w takiej sytuacji. Każdy z nas ma inne sposoby na radzenie sobie z depresją. Mężczyźni zwykle szukają sobie młodszej kobiety, kupują modny samochód czy motor.
    Kobiety załatwiają to zakupami. Mają też łatwość z mówieniem tego co czują i rewelacyjnie się komunikują – wyjaśnia Kowalczuk.

    Informacji udzielił Robert Kowalczuk z
    Pracowni Psychoterapii i Psychoedukacji
    Robert Kowalczuk & Zespół
    http://telegram.czest.pl/archiwum/telegram10.pdf

  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie Nowy Rok 2013 :)
    30.12.2012, 18:46

    [img]
    Obrazek
    l/img]Robert Kowalczuk edytował(a) ten post dnia 30.12.12 o godzinie 18:50

  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie Obiecanki cacanki
    28.12.2012, 20:08

    W sylwestrową noc zazwyczaj wiele sobie obiecujemy: że schudniemy, rzucimy palenie albo zmienimy pracę. Dlaczego jednak nie zawsze udaje nam się zmienić nasze życie na lepsze? O to zapytamy Roberta Kowalczuka - psychoterapeutę z Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacji R.Kowalczuk & Zespół rozmawia Anna Wojtysiak z Telewizji Orion http://tvorion.pl
    http://youtu.be/tQb-SMv6j8ERobert Kowalczuk edytował(a) ten post dnia 28.12.12 o godzinie 20:09

  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie Życzenia Świąteczne i Noworoczne …….
    16.12.2012, 13:38

    Wszystkim Życzymy spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze .
    Pragniemy również podziękować Państwu za zaufanie i serdeczność, którymi obdarzacie Nas Państwo każdego dnia :)
    Zespół PIP

  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie Jak wydać rozsądnie pieniądze
    3.12.2012, 23:52

    Jak wydać rozsądnie pieniądze, nie dać się złapać w pułapki jakie zastawiają na nas supermarkety, instytucje finansowe, a także o tym co zrobić gdy ktoś nie chce uznać naszej reklamacji. O tym rozmawiać będą goście Anny Wojtysiak – Robert
    Kowalczuk psychoterapeuta, Wojciech Krogulec Miejski Rzecznik Praw Konsumentów, oraz dyrektor oddziału Krakowskiego Banku Spółdzielczego Jerzy Suchy http://www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=11976

  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie UWAGA !!! OD 1.01.2013 ROKU NASTĄPI ZMIANA ADRESU...
    2.12.2012, 20:17

    UWAGA !!!

    OD 1.01.2013 ROKU NASTĄPI ZMIANA ADRESU PRACOWNI PSYCHOTERAPII I PSYCHOEDUKACJI ROBERT KOWALCZUK & ZESPÓŁ

    NOWY ADRES

    Przychodnia Kiedrzyńska Sp. z o.o.

    Częstochowa, ul. Kiedrzyńska 81aRobert Kowalczuk edytował(a) ten post dnia 02.12.12 o godzinie 20:17

  • Robert Kowalczuk
    Wpis na grupie Pracownia Psychoterapii i Psychoedukacj Kowalczuk i zespół w temacie 3 grudnia- Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
    26.11.2012, 22:19

    Rodzina jest miejscem, w którym dziecko przychodzi na świat, gdzie zaspakajane są jego podstawowe potrzeby, zarówno fizjologiczne jak i psychologiczne. Przede wszystkim
    w środowisku rodzinnym przebiega proces kształtowania się człowieka, również człowieka „niepełnosprawnego inaczej”.

    Dlatego:

    Jeśli Twoje dziecko ma trudności w nawiązywaniu stosunków społecznych, nie nawiązuje prawidłowych relacji z rodzicami, rodzeństwem i innymi ludźmi, nie potrafi dostosować się do innych, czy współpracować najczęściej są to pierwsze oznaki autyzmu, czyli całościowych zaburzeń w rozwoju.

    Zapraszamy do
    Pracowni Psychoterapii i Psychoedukacji Robert Kowalczuk & Zespół
    w dniu 2.12.2012r. na bezpłatne konsultacje ze specjalistą http://zespolpip.pl

    Oferujemy rodzicom dzieci z podejrzeniem o autyzm, czy upośledzenie umysłowe poradnictwo, instruktaż dotyczący postępowania i pracy z dzieckiem na terenie domu, pomoc terapeutyczną i wsparcie dla rodziców mających problemy z zaakceptowaniem swojego dziecka i towarzyszeniem mu w jego rozwoju.

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do