Robert Gruberski

Pragmatyczny Pasjonat Programowania

Wypowiedzi

  • Robert Gruberski
    Wpis na grupie CDN OPTIMA w temacie Eksport danych do programu zewnętrznego
    3.04.2015, 09:28

    Witajcie,

    potrzebuje wykonać eksport danych z Optimy do zewnętrznego programu, głównie potrzebuje eksportować zagadnienia kadrowe (dane pracowników). Eksport chciałbym wykonywać automatycznie i cyklicznie (minimalnie raz na dobę).

    Nie liczę że uzyskam na forum kompleksową odpowiedź, oczywiście możliwe jest skorzystanie z odpłatnych usług lub konsultacji kogoś doświadczonego w Optimie i MS SQL.

    Program jaki posiadam funkcjonuje w sieci lokalnej z centralnym serwerem MS SQL, z tego co widzę komunikacja nie odbywa się bezpośrednio z MS SQL (prawdopodobnie jest realizowana pośrednio). Niestety nie mam doświadczenia w serwerach pracujących pod kontrolą systemu Windows.

    Odnośnie eksportu, widzę dwie możliwości. Jakieś „magiczne” narzędzie Optimy które cyklicznie wygeneruje mi dowolnego formatu plik (SQL, XML, CSV) i wystawi go w dowolny sposób do pobrania (lub wyślę na mail lub FTP). Druga możliwość to wystawienie lokalnie (ograniczone przez firewall) MS SQL Servera abym mógł nawiązać połączenie i pobrać dane za pomocą zapytań SQL poprzez użytkownika z prawami tylko do odczytu.

    Będę wdzięczny za szelką (bezpłatną lub odpłatną) pomoc.

    Pozdrawiam,
    Robert

  • Robert Gruberski
    Wpis na grupie Programiści WWW w temacie Geolokalizacja po przez www i wyświetlenie punktów w pobliżu
    18.12.2014, 08:44

    Metod jest kilka, Żabka prawdopodobnie korzysta z metody zawartej w HTML5 (http://www.w3schools.com/html/html5_geolocation.asp), jest także usługa od Google (https://developers.google.com/maps/documentation/busine....

    Znając lokalizację urządzenia (współrzędne) i współrzędne punktów do których chcesz liczyć odległość możesz prosto matematycznie wyznaczyć sobie odległości w linii prostej. Ewentualnie korzystając z jakiegoś API możesz wyznaczyć odległości drogowe, np. Google Maps, openstreetmap.org też może być dobrym rozwiązaniem.

  • Robert Gruberski
    Wpis na grupie Java w temacie Java EE - pierwsza Web Application
    29.10.2014, 11:51

    Wszystko zależy od tego czym jest Twoja aplikacja i ile zasobów potrzebujesz. Jeżeli masz chociaż minimalną wiedzę na temat Linuxa to na początek możesz wykupić sobie tani VPS i na nim podstawić TomEE. Przykładowo w OVH jest oferta za mniej niż 10 zł miesięcznie brutto (http://www.ovh.pl/vps/vps-classic.xml)

  • Robert Gruberski
    Wpis na grupie Java w temacie Nauka Java EE
    23.10.2014, 18:01

    Java EE 7 to Java EE 6 z kilkoma nowymi elementami (m.in. WebSocket, JSON, CDI, JAX-RS 2.0). Najwygodniej i najtaniej byłoby skorzystać z oryginalnej i najnowszej wersji tutoriala udostępnionego przez Oracle (http://docs.oracle.com/javaee/7/tutorial/doc/home.htm), jeżeli jednak zależy Ci na polskojęzycznych materiałach to raczej nie masz wyjścia i musisz skorzystać z tłumaczeń do wersji 6.

    Jeżeli nic nie robiłeś jeszcze w JEE to wybór drugiego tomu polskiego tłumaczenia do którego link podałeś może okazać się błędny, zakres jaki podałeś (JPA, JAX-WS) omawiany jest w pierwszym tomie (http://helion.pl/ksiazki/java-ee-6-przewodnik-wydanie-....

  • Robert Gruberski
    Wpis na grupie Java w temacie Java, architektura aplikacji MVC + GUI + baza danych
    23.07.2014, 12:27

    Chyba najłatwiej będzie Ci to osiągnąć dodając na początku wszystkie widoki do CardLayout, a następnie przełączać się mi między nimi za pomocą CardLayout.show w metodach obsługujących buttony.

    Może nie do końca eleganckie rozwiązanie ale na pewno zadziała.

  • Robert Gruberski
    Wpis na grupie Java w temacie Java, architektura aplikacji MVC + GUI + baza danych
    18.07.2014, 11:01

    Opisywana aplikacja to J2SE czy J2EE? Po opisie domyślam się że SE, opiszę więc jak zrealizowałem to w podobnej aplikacji którą miałem okazję popełnić.

    Widok został zrealizowany z wykorzystaniem Apache Pivot (https://pivot.apache.org/), pozwoliło to na przeniesienie warstwy widoku poza kod Java. Całość widoku jest definiowana w pliku XML.

    Dla każdego widoku tworzony jest komponent który pełni rolę kontrolera i odpowiada za wszystko co dzieję się w interfejsie użytkownika (http://pivot.apache.org/tutorials/stock-tracker.ui.html).

    Kontroler korzysta z logiki biznesowej zawartej w serwisach oraz DAO. Baza danych jest mapowana na encje poprzez JPA/Hibernate.

    Wszystko powyższe zostało połączone z wykorzystanie Google Guice (https://code.google.com/a/apache-extras.org/p/pivot-con...

    Mam nadzieję że powyższe chociaż trochę rozjaśni podejście, podobną konstrukcję można zastosować przy wykorzystaniu Swinga. Pisz jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś pytania.Ten post został edytowany przez Autora dnia 18.07.14 o godzinie 11:01

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do