Wypowiedzi
-
Witam,
Czy spotkaliście się z następującym problemem?
Przygotowałem sobie trigger, który jest odpalany przed każdą operacją DDL na bazie. Loguje przy jego pomocy SQL, który jest wykonywany do tworzenia/modyfikacji/usuwania obiektów oraz SQL, który może te operacje odwrócić.
Logowanie zrobione jest w procedurze, która czyta dla każdego obiektu tabele systemowe i skleja SQL do wykonania rollback operacji DDL.
Wszystko działało super, dopóki nie doszedłem do opcji ALTER TABLE. Pozostałe operacje logują poprawnie obydwa SQL. Przy ALTER TABLE natomiast jest zapisywany SQL modyfikujący tabelę, natomiast SQL do odwrócenia tej operacji jest niepełny (początek jest i koniec, natomiast brakuje środka - całość SQL przechowywana w CLOB).
Jak wywołuję procedurę logującą z TOAD z takimi samymi parametrami jak przy komendzie ALTER TABLE wszystko jest zapisywane poprawnie. Jak wykonuję ALTER TABLE i odpalany jest trigger, SQL do rollbacku jest niepełny. Przy debugowaniu wszystko ok.
Dodałem dodatkowe logowanie i wynika z niego, że trigger wywołując procedurę nie widzi danych w tabeli USER_CONSTRAINTS, USER_CONS_COLUMNS i USER_TAB_COLUMNS.
Macie pomysł co może być nie tak??? -
Witam,
W dotychczasowej pracy spotkałem się jedynie z instalacjami Oracle na Unix/Linux.
Obecnie rozpoczynam projekt, w którym będziemy musieli się dostosować do systemów klienta i pewnie czasami będziemy musieli również korzystać z Windows.
Czy możecie się wypowiedzieć na temat Waszych doświadczeń w pracy z Oracle na Windows? Podstawowe różnice wyczytałem na stronkach Oracle, jednak zależy mi tutaj na praktyce a nie marketingu.
Jeśli możecie wymienić wady/zalety/bolączki tego zestawienia byłbym wdzięczny.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
Rafał Szczur -
Witam,
Czy ktoś z Was korzystał z programów partnerskich Oracle? Jak to wygląda w praktyce? Czy składki roczne jakie pobiera Oracle są rzeczywiście warte swojej ceny?
pozdrawiam
Rafał Szczur