Radosław Kowalski

Big data dla sieci detalicznych i sektora publicznego

Wypowiedzi

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie Giełda Pracy w temacie potrzebna pomoc przy eksporcie orzechów z Polski
    11.11.2013, 16:33

    chodzi o zakup towaru na giełdzie rolno-ogrodniczej i jego wysyłkę. Osobiście zajmuję się jego dystrybucją. Osoby chętne do współpracy proszę o kontakt.

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie Przedsiębiorczość w temacie potrzebna pomoc przy eksporcie orzechów z Polski
    11.11.2013, 16:29

    chodzi o zakup towaru na giełdzie rolno-ogrodniczej i jego wysyłkę. Osobiście zajmuję się jego dystrybucją. Osoby chętne do współpracy proszę o kontakt.

  • Radosław Kowalski
    Wpis na mikroblogu Własna firma. Odkrywamy przepisy na sukces.
    Witajcie. Szukam osoby chętnej do współpracy ze mną przy eksporcie orzechów włoskich i laskowych z Polski. Chodzi o kupowanie towaru na giełdzie owocowo-warzywnej i wysłanie go spedycją na eksport. Ja zajmuję się zbytem w miejscu docelowym. Zainteresowanych proszę o kontakt.
  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie Zachodnia Ukraina w temacie Polska - Ukraina : razem do bankructwa w 2011/2012?
    16.01.2012, 11:25

    Mam pytanie: czy Rosja naprawdę ma monopol na dostarczanie gazu do Ukrainy?

    Pytam bo czytam w różnych artykułach, że Ukraińcy płacą podwójną stawkę za rosyjski gaz w porównaniu do średniej europejskiej. Dumam sobie, że może w najbliższych latach gaz łupkowy będzie czynnikiem, który zjednoczy interesy Polski i Ukrainy na przekór innym krajom.

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie Polska+ w temacie Debata przedwyborcza

    Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Polska+

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie Prawica Rzeczypospolitej w temacie Co sądzicie o Prawicy Rzeczypospolitej?
    29.11.2010, 11:10

    Super! Tak, chciałbym to realizować w Polsce. Bardzo mi odpowiada program PR, i dlatego chciałbym się przyłożyć do tego ze swojej strony.
    Jestem zameldowany w miejscowości Pyzdry w Wielkopolsce, powiat wrzesiński

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie Prawica Rzeczypospolitej w temacie Co sądzicie o Prawicy Rzeczypospolitej?
    26.11.2010, 14:57

    Czy PR interesuje się studentami studiującymi za granicami kraju? Byłbym zainteresowany tworzeniem młodzieżówki dla Prawicy Rzeczypospolitej ale nie wiem, czy byłbym w ogóle brany pod uwagę jako student w Wielkiej Brytanii.

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie Intuicja w biznesie i nauce. w temacie Nauka na krawędzi katastrofy
    14.12.2008, 01:00

    A może w celu zrozumiena 'intuicji' warto też zwrócić się w kierunku filozofii Huberta Dreyfusa?

    Jest on krytykiem sztucznej inteligencji. Argumentuje, że organizm ludzki nie jest jak komputer: z jednostką centralną i organami wykonawczymi. Inaczej, widzi on człowieka (jeszcze) jako coś innego od komputera... bo ma ciało, które odczuwa. Według niego nasza świadomość i intelekt to wynik współdziałania i zcierania się wytworów mózgu z całym naszym odczuwającym ciałem.

    Może to z tego pojawił się Einsteinowi genialny pomysł w czasie golenia?

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie Intuicja w biznesie i nauce. w temacie Nauka na krawędzi katastrofy
    8.12.2008, 00:05

    Zgadzam się po raz kolejny, nasze przekonania są barierą rozwoju. Wszak ilość wiedzy dostępnej w świecie dalece przekracza nasze możliwości poznawcze i zdani jesteśmy na ocenianie.

    Intuicja może działać. Bawiąc się nią sam miałem różne dziwne doświadczenia. Jednak istnienia intuicji, oraz jej statystycznej trafności, zapewne nigdy nie uda nam się zmierzyć w empiryczny sposób.

    Z jednej strony nauka ignoruje wszystko to, czego nie udało się dotychczas zmierzyć, a przecież jest bardzo wiele sposobów na poznawania świata: sztuka, magia, itp.
    Z drugiej strony to między innymi dzięki umowie między ludźmi, że nauka to nie magia, oraz że to pierwsze jest 'lepsze' (od XV wieku), mamy dzisiaj dominację kultury Zachodu na świecie oraz ciągły, pozytywny postęp technologiczny.

    Mimo, że nauka tak dobrze się sprawdziła w empirycznym świecie jako źródło przewagi jednych społeczeństw nad drugimi, warto mi odważnie powiedzieć: Pozostańmy otwarci wobec innych form zdobywania wiedzy o świecie - korzystajmy z nich! W tym z intuicji.

    Z pragmatycznego punktu widzenia często skuteczniej jest osadzać większość swojej wiedzy na faktach dostarczanych nam przez otaczający nas świat naturalny, jednak nie można powiedzieć, że racjonalizm jest zawsze najlepszym sposobem radzenia sobie z problemami świata. Na przykład: z punktu widzenia osoby głęboko wierzącej, ostatecznym kluczem do prawdy i szczęścia na świecie jest Bóg, dane nam przez niego zasady moralne i nasza wiara. To też działa. Dzięki swojej wierze taka osoba radzi sobie lepiej z otaczającym światem.

    Co jeszcze - szkoda, że nie możemy zrozumieć świata sami. Odpowiedzi są oparte jedynie o fundament wiary.
    Stosowanie intuicji jest formą wiary, która czasem się sprawdza, a czasem nie. Wiara we właściwość nauki też jest formą wiary. Różnica jest w tym, że w przypadku intuicji to my jesteśmy pierwszym źródłem informacji, a w badaniach naukowych jest to (a przynajmniej powien być nim) otaczający nas świat.

    Maciej Wojewódka:
    Jedni nie wierzą w to co pisze o intucji, a inni z powodzeniem korzystają ze sposóbów jej rozwoju i pobudzania. Te prawidłowości dotyczą oczywiście nie tylko intuicji ale także i wielu innych dziedzin.

    Bardzo często to ograniczające nas przekonania są barierą w rozwoju, a nie inne czynniki. Wypływajacy z nich sarkazm również nie sprzyja sukcesom.
    Andrzej-Ludwik Włoszczyński:
    Maciej Wojewódka:
    Intuicja funkcjonuje w określonym otoczeniu, które ma wpływ na jej kierunki rozwoju. Niebagatelne znaczenie mają tutaj zarówno posiadana wiedza jak i przekonania, które często podatne są aktualnym trendom.
    nie wiedzialem, a ja durny sądziłem że to jedna z cech pierwotnych, słabnąca z wiekiem, dzięki zamulaniu jej tymże rozwojem :)
    >Radek Kowalski edytował(a) ten post dnia 08.12.08 o godzinie 00:32

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie Intuicja w biznesie i nauce. w temacie Nauka na krawędzi katastrofy
    6.12.2008, 02:29

    Oj, ja zgadzam się z tym, że nauka, w tym dyscypliny przyrodnicze, na których skupiam się w swojej wypowiedzi, są tendencyjne i podlegają fundamentalnym zmianom. Nie odnoszę mimo tego wrażenia, że naukowcy nie są odkrywczy. Bądź co bądź. w dużej mierze platforma naszej dyskusji jest zależna od naszych osobistych definicji.

    Ogromna większość naukowców pracuje na podstawie fundamentalnych teorii, które są uniwersalne dla całego świata naukowego (mówię tu o świecie szeroko pojmowanego Zachodu, a nie o nauce we wszystkich regionach świata).
    Większości może wydawać się, że oto nauka, nasza nowa religia, prowadzi nas do poznania prawdy. Otóż nie jest tak, nauka jest na tyle bliska prawdy o świecie, na ile pozwalają na to nasze zmysły, jest empiryczna. Nasze zmysły są niesłychanie ograniczone - wystarczy poczytać o morskich stworzeniach o niezwykle wyczulonym zmyśle słuchu czy też wzroku reagującym na wiele większą paletę fal świetlnych. Zmysły mogą nas oszukać. Oglądając film widzimy płynny obraz, jednak w kinie nie pokazuje się autentycznego życia, a 24 obrazy na sekundę. To my fabrykujemy nasz świat.

    Zdażają się na szczęście nieoczekiwane (przez ogół) rewolucje, jeśli chodzi o paradygmaty. Te podstawowe teorie ulegają zmianom przy próbie lepszego zrozumienia świata, co w konsekwencji kształtuje i zmienia rozumowanie nasze jak i naukowców. Kto wierzy dzisiaj, na przykład, w istnienie eteru?

    Według mnie, przełomów dokonują nie pojedyncze osobowości, które samodzielnie (wewnętrznie) dokonały rewolucji myślowej - w jakichś tajemniczych okolicznościach skorzystały z własnej intuicji w wyjątkowy sposób. Ten punkt widzenia potwierdzają przykłady na to, że wielcy odkrywcy dochodzą do swoich odkryć niezależnie i niemal równocześnie, nie wiedząc o sobie nawzajem. Sam Darwin opublikował swoje przemyślenia między innymi dlatego, że jego kolega, Wallace, miał niemal identyczne spostrzeżenia, które chciał opublikować.

    Intuicja, skok myślowy pozbawiony powiązań logicznych, pracuje mimo wszystko na tym wszystkim, co człowiek w swoim życiu doświadcza. W pewnym momencie dostępna technologia, styl życia, wykonywane w danej chwili zajęcie czy też wydarzenia w świecie tworzą kombinację psychiczną, która prowadzi do wielkich innowacji.

    Na dowód subiektywności postrzegania przytoczę jeszcze poznany przeze mnie ostatnimi czasy przykład, z artykułu "The Egg and The Sperm" pani Emily Martin z czasopisma naukowego "Signs". Okazało się, że biolodzy nie byli przez dłuższy czas w stanie zdefiniować postępowania właściwego do rozwiązania problemu (chodziło o znalezienie sposobu na leczenie jakiejś choroby, polecam artykuł). Okazało się, że błędem jaki popełnili było przeświadczenie o tym, że to plemniki płyną do komórki jajowej. Pogląd ten znalazł się w podręcznikach od biologii, chociaż nie był on nigdy do końca udowodniony, ale założony (najprawdopodobniej na podstawie oczywistych skojarzeń kulturowych związanych z seksualnością).
    Otóż okazało się, że plemniki nie potrafią płynąć do przodu, co najwyżej na boki, a sama komórka jajowa je wychwytuje - ku uciesze feministek, zwyciężczyń na niwie symbolicznej. Czy naukowcy są teraz bliżej prawdy? Ja bym zapytał raczej: jak prawda została przerysowana tym razem?

    Reasumując, intuicję mają wszyscy ludzie, w tym i naukowcy. Wykonywanie pracy naukowej jest pracą twórczą, bo wymaga komponowania czegoś nowego ze znanych elementów, które nie były łączone w określony sposób nigdy wcześniej. Dzieje się to w rzeczywistości, która otacza i kształtuje w pewnym stopniu badacza.

    No i cóż - ostatecznie w końcu można powiedzieć, że sama intuicja jest jedynie przedłużeniem tej pracy. Z mojego punktu widzenia różni się ona jedynie szerokością zakresu informacji, które są przez ciało ludzkie przetwarzane, aby nadać czemuś większy sens. Może działą lepiej, gdy umysł nie jest nadmiernie zaśmiecony 'faktami'?Radek Kowalski edytował(a) ten post dnia 06.12.08 o godzinie 02:35

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie Ruch Obywatelski Polska XXI w temacie Dziś powstał Ruch Obywatelski Polska XXI
    28.09.2008, 17:54

    Ja z kolei mam nadzieję, że nam, Polakom, uda się wreszcie wspólnie pracować w bardziej spokojny sposób.
    Wodzowstwo obecnych partii politycznych jest dzieckiem mentalności ludzi pokolenia, które teraz jest u władzy.

    Trzymam kciuki, bo młodsze ruchy obywatelskie mogą z czasem przybrać bardziej oddolny, obywatelski wymiar.

    Dobrze że czas płynie do przodu, a Polacy krytycznie rozważają na temat przeszłości i teraźniejszości.

    Jestem pełen nadziei, może wyidealizowanej, ale jednak pozytywnie zakręconej.Radek Kowalski edytował(a) ten post dnia 28.09.08 o godzinie 17:57

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie KSM w temacie czy orientujesz sie w KSMowych zydarzeniach?
    28.12.2007, 18:57

    O dziwo znalazłem grupę KSM w mojej gminie. Teraz trochę tam działam, ale nie mam za wiele czasu. Rozbijam się teraz między 5-oma różnymi organizacjami.

    W każdym razie dzięki za info :)

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie Polska+ w temacie Słowem wstępu...

    Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Polska+

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie Polska+ w temacie polska mentalność i stereotypy

    Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Polska+

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie wydarzenia kulturalne w temacie Zaproszenie do spotkania na Granicy
    8.08.2007, 23:28

    Spotkanie na Granicy KARAWANA JEDNOŚCI

    Impreza międzynarodowa, realizowana w dniach 30 sierpnia - 2 września 07 na zrekonstruowanym przejściu granicznym rosyjsko-pruskim we wsi Borzykowo koło Pyzdr.
    Najważniejsze wydarzenia:
    1/ Konferencja: "Tam gdzie jest granica, tam jest również droga CZŁOWIEK WYKLUCZONY" z udziałem Fundacji Barka oraz francuskiej ATD Quart Monde 1 września, godz. 14.00 - 17.00
    2/ konferencja: "GRANICA" z udziałem naukowców Wydziału Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM (prof. Andrzej Brencz, prof. Witold Molik, dr Roman Matykowski, dr jacek Schmidt, dr hab Andrzej Zaporowski); oraz prezentacja nowości wydawniczej tychże autorów pod red. dr J. Schmidta 1 września, godz. 17.30 - 19.00
    2/ Zjazd młodziezy twórczej z prowincji na "Granicy" i jej prezentacje (grupy taneczne, śpiewacze, muzyczne, teatralne, breakdance, kabaretowe, szczudlarskie i inne) od 31 sierpnia do 2 września (rano)
    3/ występ Teatru Ósmego Dnia na "granicy" ze spektaklem: "ARKA"
    4/ III Międzynarodowy Rajd Mecenatu, który ma także wartośc kulturotwórczą. Jedna z tras rozpoczyna się we wsi Tarnowa, od której nazwy pochodzi wyodrębniona "Kultura Tarnowska". Rajdowcy pozostawią we wsi dwie tablice (drewniane, ręcznie malowane) informujące o wsi i Kulturze Tarnowskiej oraz z sentencją dotyczącą źródła wody, które w tej wsi ma swoje prastare wywierzysko. Trasa wiedzie wzdłuż starej "Granicy", ma charakter międzynarodowy (bardzo aktywny udział organizacji francuskiej ATD Quart Monde - około 20 wolontariuszy)
    5/ happening artystyczno-ekologiczny grupy "Nie Bój Żaby" z udziałem przedstawicielki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, Anny Pięty

    Impreza otrzymała wsparcie Ministerstwa Kultury, marszałka, starosty wrzesińskiego, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności poprzez program English Teaching realizowany przez Fundacje Rozwoju NIDA, Fundacji Tutaj Warto realizującej unijny projekt Leader+ (służący rozwojowi obszarów wiejskich)Radek Kowalski edytował(a) ten post dnia 08.08.07 o godzinie 23:29

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie KSM w temacie czy orientujesz sie w KSMowych zydarzeniach?
    10.07.2007, 21:53

    Kiedys bylem na spoktaniu KSM i bardzo milo i zywo do dzis to wspominam. Nie orientuje sie za bardzo jak KSM funkcjonuje i gdzie uderzyc, zeby sie czegos wiecej dowiedziec. Chcialbym w czyms KSMowym znow pouczestniczyc... albo nawet i nie KSMowym; najwazniejsze ze duchowym

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie Polska+ w temacie Czytajmy stare roczniki "Gazety Wyborczej"

    Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Polska+

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie wydarzenia kulturalne w temacie Spotkanie na Granicy KARAWANA JEDNOŚCI
    28.06.2007, 23:00

    Jest to tegoroczna edycja międzynarodowej imprezy kulturalnej organizowanej na miejscu o nazwie "Granica", dawnym przejściu granicznym między Kongresówką a zaborem pruskim. Celem imprezy jest promocja regionu (gminy Pyzdry, Kołaczkowo i Miłosław w Wielskopolsce) oraz tworzenie szansy debiutu dla młodych artystów, zwłaszcza z okolicy. Tegoroczne wydarzenie przerośnie wszystkie poprzedzające.

    Zapraszam jako osoba zaangażowana w koordynowanie imprezy w tym roku.

    Radek Kowalski

    Termin: 31 sierpnia - 2 września
    miejsce: "Granica" nieopodal miejscowości Pyzdry w Wielkopolsce
    organizatorzy: Towarzystwo Kulturalne Echo Pyzdr (http://www.echo.org.pl), ATD Quart Monde
    organizatorzy młodzieżowi: Grupa MECENAT, Młodzieżowa Grupa Filmowa FRIDA, Nie Bój Żaby
    sponsorzy: Fundacja "Tutaj Warto", Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Starostwo Powiatowe we Wrześni, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności razem z Nidzicką Fundacją Rozwoju NIDA - program English Teaching, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, firma Andrzej Pacuła etcA

    Harmonogram:

    31 sierpnia
    Rajd pieszy Mecenatu
    Z miejscowości Pyzdry i Tarnowa wystartują dwie grupy piechurów.
    Ostatecznym celem będzie dotarcie w kilku etapach na Granicę. Będziemy maszerować razem z transparentami, muzyką, z przystankami na urozmaicające konkurencje i warsztaty. Karawana jedności... spotkasz nowych ludzi, poznasz nowe rzeczy
    Świat zakwitnie różnorodnością


    Tarnowa (całość trasy 8 km)

    8:00 Co 15 minut autobus z rynku w Pyzdrach zabiera chętnych do marszu z Tarnowej

    9:00 Huczny początek. Grupa piechurów zostawia
    po sobie pozytywny trwały ślad.

    11:00 Wymarsz grupy w kierunku Granicy. Przystanki
    w różnych punktach trasy. Przemarsz przez miejscowości Spławie i Cieśle Małe.

    LUB
    Pyzdry (całość trasy 3 km)

    10:00 Na rynku w Pyzdrach czas gry i zabawy rozpoczyna się.

    13:00 Wymarsz w kierunku Granicy - ulicą Szybską.

    ----

    31 sierpnia od godziny 14:00

    14:00 Spotykamy się wszyscy i razem wędrujemy razem do Granicy

    15:00 Dochodzimy na Granicę

    19:00 Koncert zespołu Jembe Fola (bębny afrykańskie)

    1 września

    Na Granicy:
    Jarmark lokalnych produktów: koszyki, miód, lokalny browar,
    smażone na miejscu powidła, chleb ze smalcem...
    Sztuka młodych duchem i ciałem: wystawy zdjęć, pokazy filmów,
    teatry, kabarety, taniec, ogień...
    Aktywne stoisko ekologiczne magazynu OBYWATEL, z podestem dla
    każdego kto czuje obywatelski (lub inny) obowiązek powiedzenia
    czegoś do zebranych.


    10:00 Kabaret z Orzechowa (nie do końca wiadomo)
    11:00 Wypowiedzi lokalnych mieszkańców w postaci fleszów
    filmowych
    11:30 Breakdance grupy „Street of Style” z Pniew
    12:00 Teatr Edwarda Gramonta z Nowej Soli
    13:00 Kabaret „Rozporek” z Nowego Miasta Lubawskiego
    14:00 Grupa taneczna z Białegostoku razem z wokalistami
    15:00 Występ przedszkola z Pietrzykowa
    16:00 Breakdance grupy z Miłosławia
    17:00 Kabaret „Pod Grzybem” z Lubawy
    18:00 Grupa taneczna „Atomówki” z Gizałek
    19:00 Rock Science-Fiction zespołu FABRYKA z Warszawy
    20:15 Muzyka chrześcijańska zespołu GENEZARET z Chełma
    21:30 Teatr Ósmego Dnia z Poznania
    24:00 Punk Rock zespołu REMEDY z Torunia
    01:00 Filmy FRIDY oraz premiera filmu o „Granicy”
    ??:?? Czas Bardów, Muzyków, Tancerzy… OPEN SPACE

    Inne równoległe atrakcje:
    - ‘dinozaury’
    - modelarze samolotów
    - ‘pyrolotki’ i armata
    - strzelnica LOK
    - przeciąganie liny
    - wyścig w workach
    - warsztaty artystów
    - stanowisko Obywatelsko-ekologiczne
    - Hydepark Obywatela
    - wystawy zdjęć i obrazów z ziół
    - szczudlarze i pokaz ognia
    - stoisko Towarzystwa Kulturalnego „Echo Pyzdr” i Mecenatu
    - stoisko Starostwa Powiatowego we Wrześni
    - lokalne produkty (miód, wiklina, smażenie powideł, chleb
    ze smalcem, wyroby ze słomy, lokalny browar)
    - stoisko wyrobów z Ekwadoru
    - seminarium naukowe oraz promocja książki na temat kultury
    granicznej (200 m od Granicy)Radek Kowalski edytował(a) ten post dnia 28.06.07 o godzinie 23:11

  • Radosław Kowalski
    Wpis na grupie RPG Fans w temacie Zapraszam do LARPa
    25.03.2007, 14:06

    30 sierpnia tego roku, na terenie grodziska z epoki brązu (60 km na wschód od Poznania) organizuję LARPa w konwencji
    dark fantasy

    Jeśli jesteście zainteresowani, to piszcie nanader@o2.pl

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do