Zastępca Dyrektora Działu Prawnego

Twój zakres obowiązków:

  • Przygotowywanie pism i opinii prawnych, udzielanie porad dotyczącej problematyki związanej z ochroną środowiska w zakresie zbierania, magazynowania, transportu i recyklingu odpadów.
  • Prowadzenie postępowań administracyjnych dotyczących decyzji i pozwoleń niezbędnych w procesie uzyskiwania i przedłużania decyzji dotyczących zbierania, magazynowania, transportu i recyklingu odpadów, w tym decyzji środowiskowych i pozwoleń wodnoprawnych.
  • Prowadzenie postępowań administracyjnych dotyczących decyzji i pozwoleń z zakresu ochrony środowiska w ramach inwestycji prowadzonych przez Grupę TOM
  • Bieżący nadzór nad organizacją pracy podległych pracowników działu prawnego
  • Kompleksowy nadzór nad całokształtem ubezpieczeń majątkowych, cargo, w odpowiedzialności cywilnej i komunikacyjnych w ramach Grupy TOM.
  • Identyfikowanie i rozwiązywanie problemów prawnych
  • Bieżące doradztwo w kwestiach prawnych dotyczących działalności spółek Grupy TOM

Wymagania pracodawcy:

  • Wykształcenie prawnicze - mile widziany tytuł adwokata albo radcy prawnego
  • Praktyczne i udokumentowane doświadczenie z zakresu stosowania prawa związanego z gospodarką odpadami, w tym w zakresie zbierania, magazynowania, transportu i recyklingu odpadów.
  • Doświadczenie w zakresie prowadzenia / udziału w kontrolach organów administracyjnych z zakresu gospodarki odpadami, w tym w postępowań odwoławczych i postępowania sądowoadministracyjnego.
  • Praktyczne i udokumentowane doświadczenie z zakresu stosowania prawa ubezpieczeniowego .
  • Mile widziane doświadczenie w zakresie stosowania prawa związanego z aspektami środowiskowymi w procesie inwestycyjnym.

Oferujemy:

  • Wdrożenie i wsparcie przy obejmowaniu stanowiska.
  • Możliwość pracy w oparciu o formę zatrudnienia wybraną przez kandydata
  • Wsparcie doradców podatkowych i działu prawnego.
  • Pracę w firmie o ugruntowanej pozycji rynkowej.
  • Interesujące i dynamiczne środowisko pracy.

Grupa TOM to 6 spółek prowadzących działalność w branżach: międzynarodowego handlu stalą i surowcami wtórnymi, recyklingu surowców, zagospodarowania odpadów przemysłowych oraz nieruchomości hotelowo-wypoczynkowych. W skład Grupy TOM wchodzą również dwie Organizacje Odzysku przejmujące od przedsiębiorców obowiązki wynikające z wprowadzania na polski rynek opakowań i sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Łącznie obsługujemy blisko 20.000 klientów, w tym największe ogólnopolskie i ogólnoświatowe firmy. Grupa działa głownie na rynku Polskim, krajów DACH oraz Skandynawii. Jedna ze Spółek wchodząca w skład Grupy uhonorowana została diamentem Forbesa dla najdynamiczniej rozwijającej się dużej firmy w województwie Zachodniopomorskim.

Do biura w Szczecinie, poszukujemy osoby na stanowisko:

Prosimy o dopisanie do CV oraz listu motywacyjnego następującej klauzuli:

TOM Sp. z o.o.

Szczecin, zachodniopomorskie

CV jest wymagane

Ważna jeszcze: 16 dni