Wypowiedzi
-
Czyli tak jak podejrzewałem, trzeba "ręcznie" przeszukiwać plik rtf i "wyłapywać" pożądane elementy. Dzięki za info. Na chwilę obecną muszę skończyć import z xml, później zajmę się rtf'ami.
-
Dokładnie tak chcę zrobić. Zauważyłem, że po zmianie kategorii, indeksy są automatycznie przeliczane. Mój pomysł jest taki, że stworzę sztuczną kategorię "DO ZMIANY" i będę ją przypisywał każdemu nowemu artykułowi, dzięki czemu będzie można łatwo sprawdzić, które artykułu wymagają aktualizacji. Ceny i tak są każdorazowo, indywidualnie sparwdzane przez osobę wprowadzającą, więc o nie nie martwię się zbytnio.
na chwilę obecną jestem w trakcie pisania aplikacji c# przygotowującej taki plik do importu.
Mam jeszcze jedno pytanie. W tej chwili przygotowuję taki import na podstawie danych w pliku xml. Z xml'ami już pracowałem i znam je, więc nie miałem problemu. Chciałbym również przygotować podobny import,ale z pliku rtf. Pracował ktoś z Was na takim pliku ? Jest możliwość w jakiś sensowny sposób zaczytać dane z takiego pliku ? -
Powalczyłem trochę z plikiem tekstowym i jest dobrze. Pozycje się importują na dokument PZ, a artykuły, których nie ma w bazie są automatycznie dodawane, jednak mam z tym pewien problem. Mianowicie problem stanowią indeksy handlowe i magazynowe. Jeśli dodajemy artykuł w aplikacji, to są one automatycznie wyliczane zgodnie z maską. Przy imporcie pliku txt, ja muszę już w tym pliku określić te indeksy, a nie znam ich wartości. Próbowałem na różne sposoby, ale nie mogę wymusić na aplikacji, żeby pola z indeksami wypełniła podczas dodawania artykułu z pliku. To co wpiszę do pliku jest traktowane jako indeks. Problemem jest nawet poprawienie go ręcznie po zaimportowaniu pliku, ponieważ w edycji asortymentu nie ma możliwości wygenerowania kolejnego indeksu handlowego czy katalogowego.
Ma ktoś pomysł, co można z tym zrobić ? -
Dobrze wiedzieć, że istnieje możliwość odpłatnego napisania takiego importu. Na pewno skontaktuję się z działem help desk i poproszę o wycenę.
Do Tomasza K:
Twój pomysł jest ciekawy i tak naprawdę rozwiązuje problem, jednak wymaga kilku operacji zarówno w WF-Mag jak i w Excel'u.
Ja na chwilę obecną skupiłem się na pliku tekstowym, dzięki któremu możemy importować pozycje bezpośrednio do dokumentu PZ. Mimo, że ma on dość złożoną strukturę, i dla jednej pozycji trzeba przygotować dane w kilku jego miejscach, to ma również zalety. Jedną z nich jest automatyczne dodawanie artykułu jeśli nie ma go w bazie. Po pierwszych testach i ręcznym dopisaniu nowego artykułu udało mi się zaimportować pomyślnie zarówno artykuł jak i pozycję na dokument PZ. Czeka mnie jeszcze sporo testów żeby być pewnym, że wszystko dobrze się importuje. Po testach pozostaje jeszcze kwestia odpowiedniego skrypty w excel, który taki plik tekstowy wygeneruje, ale na to już mam częściowo pomysł i koncepcję.
Dzięki wielkie za informacje, jak skończę, to postaram się zdać relację z moich działań. -
Witam,
Czy istnieje możliwość zaimportowania danych z pliku xml, xls, csv do Wf-Mag i utworzenia automatycznie dokumentu PZ ? Sytuacja wygląda tak, że mam dane w pliku xls i chciałbym na ich podstawie utworzyć automatycznie dokument PZ, ponieważ lista pozycji jest bardzo długa (ok. 200 pozycji). Dane w xls zawierają listę asortymentu, który może, ale nie musi się znajdować w WF-Mag. Jeśli go nie ma, to trzeba go dodać.
Ponieważ nie pracuję na tym programie na co dzień, to nie mam z nim praktycznie styczności. Z tego co się zorientowałem, to jest w nim możliwość importu danych w postaci pliku txt (dość skomplikowana struktura). Istnieje też możliwość zaimportowania pliku xml jako zamówienia i wygenerowania z niego dokumentu PZ, jednak nie bardzo wiem jak to zrobić.
Prosiłbym o instrukcję krok po kroku.
Wersja WF-Mag: Prestiż, 8.00.2