Wypowiedzi
-
Dzień dobry,
jestem w podobnej sytuacji jak Marcin. Właśnie uaktualniłem swoje cv. Wydaje mi się, że jest ono zbyt długie, ale z drugiej strony chciałbym zawrzeć w nim wszystkie najważniejsze informacje..
jestem przez to w kropce.
W związku z tym miałbym ogromną prośbę:
czy ktoś mógłby rzucić na nie okiem i podpowiedzieć, co trzeba w nim zmienić??
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Piotr -
dziękuję za odpowiedź.
Tak jak napisałem we wcześniejszej wiadomości wybrałem ekonomie (na uczelni prywatnej-jeśli to ma jakieś znaczenie?)
Po studiach planuje pójść dodatkowo na kurs księgowania np. do Stowarzyszenia Księgowych w Polsce (tu na forum wiele osób wypowiadało się przychylnie o tym kursie) i poszukać pracy właśnie w tym zawodzie.
Ew. jeśli podczas studiów zaintersesuje mnie coś innego, to wezmę to pod uwagę i przemyślę.
Generalnie wybrałem właśnie ten kierunek, ponieważ swoją przyszłość chciałbym związać właśnie z finansami.
Niestety (dla mnie) wiele osób w przeszłości jak i teraz również poszła na ekonomie, dlatego też wcześniejsze wejście na rynek w tej branży chyba wyjdzie mi na dobre (bez straty spowodowanej trybem studiów?)? -
Karolina Ł.:
zaoczne
czyli pracodawce tak naprawdę mało interesuje kto jak studiuje/studiował a bardziej co potrafi? -
Witam wszystkich ;-)
Do napisania tego tematu skłoniła mnie chęć upewnienia się co do decyzji, którą podjąłem odnośnie studiów.
Obecnie bardzo dużo mówi się o tym, że doświadczenie w pracy jest niesamowicie ważne. Ważniejsze nawet niż wykształcenie-upraszczając.
W tv, internecie wielu ekspertów bądź też "ekspertów" mówi o tym, że człowiek po studiach dziennych mając mając tytuł mgr niewiele znaczy na dzisiejszym rynku pracy; co najwyżej może starać się o jakiś staż. Rzadko kiedy może znaleźć dobrze płatną prace.
Z drugiej str. podobno** pracodawcy bardziej cenią ludzi po studiach dziennych (co wyklucza na starcie jakieś większe doświadczenie zawodowe).
Odnośnie mojej osoby:
po ukończeniu szkoły średniej nie poszedłem od razu na studia; obecnie pracuje.
Po przemyśleniu sprawy postanowiłem jednak, że pokuszę się o wyższe wykształcenie. Nie dlatego, że tak robią wszyscy, ale dlatego, że chciałbym zrobić coś, aby w przyszłości mógł wykonywać pracę, z której będę czerpał radość (idealista??), przy okazji studiując coś co mnie interesuje-ekonomie(wybrałem studia zaoczne).
O tym, jaki tryb studiów wybrać w sieci napisano już wiele. Jest wiele plusów jak i minusów.
W związku z tym mam pytanie do pracodawców i ludzi z większym obyciem na naszym polskim rynku pracy:
co w obecnych czasach lepiej jest wybrać? studia stacjonarne, na których będzie masa czasu na zgłębianie materiału czy też studia zaoczne, podczas których przyswoimy mniej (wiedzy książkowej), ale za to znajdziemy czas, aby podjąć pracę na etacie co po prostu będzie ładniej wyglądało w CV w rubryce "doświadczenie".
Oczywiście nie oczekuje, że ktoś poda mi gotową receptę na swoje życie. Po prostu każdy głos będzie dla mnie bardzo istotny.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na Państwa opinie ;-)
** w ogłoszeniach o prace w 99%pojawia się wymóg: doświadczenie x lat.Ten post został edytowany przez Autora dnia 28.07.13 o godzinie 14:47