Wypowiedzi
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Farmacja
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Ochrona zdrowia
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy OPIEKA ZDROWOTNA/ ZARZĄDZANIE - KLINIKI - SZPITALE - PRZYCHODNIE - UBEZPIECZENIA ZDROWOTNE
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy MEDYCYNA
-
Witam wszystkich Państwa,
Serdecznie zapraszam do zapoznania sie z ciekawą konferencją na temat rekrutacji i retencji pacjentów w badaniach klinicznych.
Szczegóły na http://patientrecruitment.pl
Pozdrawiam, z ukłonami
Piotr A.Sawicki
http://osteomed.pl
http://crde.com -
Nawiązując do wypowiedzi Marka,
Odpowiadając na pytanie Magdy a propo dlaczego CRDE?
Nie mam nic do szkoleń Brilance...
CRDE wyznaczało pewien wzór na rynku szkoleń i uzusykując swoją AKREDYTACJE jako pierwsi wskazali drogę innym, ale pozostają pionierem. A to już coś...
Pozdrawiam wszystkich wyszkolonych w obu instytucjach
Piotr -
Odpowiadam dla Jakuba,
Ja nie zachwalam kursów CRDE ze względów PRowo promocyjnych jedynie metodologię uzyskania przez CRDE akredytacji.
To jest wyznacznik jakości szkolenia - nie firma, ale wykładowcy i wykłady, a w przypadku CRDE certyfikowane przez GCPpl.
Pozdrawiam
Piotr -
Witam,
Od 2003 do 2007 roku zajmowałem sie badaniami BEQ i z tego co piszesz trudno jest wywnioskować jednoznaczną odpowiedź.
Można sie zgłosić do Urzędu Rejestracji z prośbą o konsultacje - najlepiej do Pani Skalskiej
A jak będziesz znał więcej szczegółów to mogę udzielić konsultacji
Pozdrawiam
Piotr Sawicki -
Mili Państwo,
Mówiąc o rynku szkoleń w PL dotyczących badań klinicznych należy zwrócić uwagę na niebagatelny fakt certyfikacji.
W latach 2000-2003,4 praktycznie nie można było uczestniczyć w żadnym szkoleniu tematycznym, a organizowane "szkolenia" miały charakter wydażeń.
Obecnie teoretycznie można przebierać w szkoleniach dla CRA, CTA itd.
Ale pojawia sie pytanie czy i jaki efekt przyniosą takie szkolenia i czy trenerzy, wykłądowcy i specjaliści mają na tyle ugruntowaną wiedzę aby bez problemu stwierdzić, że nadaje sie ona do przekazania i nauczania.
Czy szkolenia w CRDE czy w Brilance czy GPPharm, czy inne mają u swych podstaw wiedzę uniwersalną, która będzie dla Państwa stanowic fundament na którym staną piętra wiedzy korporacyjnej przekazywanej zgodnie z SOPami, instrukcjami i Good Training Practice.
Firma CRDE wydaję sie być w tym kierunku najlepiej przygotowana.
Dlaczego? Nie tylko ze względu na wykładowców ale także na program jaki został przygotowany. I nie bez powodu szkolenia są podzielona na odpowiednie moduły.
CRDE jako pierwsza i jedyna firma na rynku pokusiła sie o przedstawienie swojego programu szkoleniowego do opinii grona specjalistów z GCPPL. Otrzymała aprobatę i pozytywną opinie.
Był to proces długi i trudny.
Zatem pytania czy ta firma czy inna wydają sie być bez zasadne.
Program szkoleniowy CRDE nie jest tworem indywidualnym opartym jedynie na doświadczeniach jednej czy dwóch osób, a na zbiorze opinii i doświadczeń weteranów rynku.
Stad wydaje sie, że jako przygotowanie jest to szkolenie najlepsze.
Sławna certyfikacja nie wzięła się z powietrza a z mozolnego i precyzyjnego przygotowania programu szkoleniowego.
Obecnie rynek badań w PL wymaga kolejego etapu szkoleń. Bardziej ukierunkowanych, tematycznych, np.: relacje CRA Ośrodek, CRA Głowny Badacz, Skuteczna rekrutacja pacjentów, brending badań klinicznych, badania wczesnych faz, Quality Assurance itd.
Osób wyszkolonych na rynku przybywa, a te pottrzebują czegoś więcej niż wiedzy z zakresu skłądania badań do CEBK czy informacji czym że jest protokól badania.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich wyszkolonych i tych którzy przez szkolenia chcą się zarazić miłością do badań klinicznych
Pozostając z ukłonami
Piotr Sawicki
PS. Nie jestem anipracownikiem, ani udziałowcem CRDE, poprostu lubię gdy nazywamy rzeczy po imieniu :)Piotr Sawicki edytował(a) ten post dnia 05.09.08 o godzinie 00:55 -
Witam,
Temat i pytanie ciekawe. W Polsce wg mojego stanu wiedzy jest obecnie 6 ośrodków które zajmują sie prowadzeniem badań wczesnofazowych. 4 z nich głównie zajmują sie badaniami leków generycznych, co nie oznacza, że nie mogą przeprowadzić badania Fazy I lub Ib.
W zasadzie jedynie 3 ośrodki spełniają wymagania standardów międzynarodowych: Lambda Therapeutic Research, Monipol i MTZ Clinical.
Jeżeli jest potrzebna analiza każdego z osobna, chętnie służę pomocą.
Co do listy ośrodków w CEBK - ahhh te marzenia...
Pozdrawiam
Piotr