Wypowiedzi
-
Mam ten zaszczyt że pracuje na x7 ale też na x4 i stwierdzam że corel x7 jest totalnie niedopracowany... Wydaje mi się że autorzy programu za szybko wydają kolejne wersje nie myśląc o poprawności działania. Nowy corel ma ładny interfejs ale nic poza tym... Błąd pogania błąd a z tym zapisywaniem do starszych wersji i sypaniem projektów też się spotkałem. W kilku projektach przy zapisie do niższych wersji posypał mi się kontur obiektu wtedy zamieniłem kontury na obiekty i było ok.
-
Tomasz dziękuję Ci bardzo za pomoc właśnie o to mi chodziło.:)
Fakt może trochę niejasno się wyraziłem ale zadziałało. Musiałem tylko usunąć wszystkie dotychczasowe kolory niestandardowe z tej palety inaczej nie mogłem dodać swojego zdefiniowanego koloru.
Kolejna rzecz jaką zauważyłem to taka że w momencie wypełniania obiektu kolorem zdefiniowanym przeze mnie np."CLEAR" Corel wypełnia obiekt kolorem ale w próbce koloru zostają wartości CMYK-owe po wejściu w próbkę i kliknięciu tylko "ok" kolor zmienia się na prawidłowy "CLEAR".
Reszta zadziałała prawidłowo :)
Jeszcze raz wielkie dzięki. -
Chyba mnie nie zrozumiałeś... Nie chodzi mi tutaj o to co mamy na zleceniu a czego nie mamy. Zależy mi na tym aby wypuścić kolory z nazwą o której pisałem powyżej. I kąty rastra w tym przypadku nie mają dużego znaczenia bo nie o to tutaj chodzi. Można tak zrobić a nawet trzeba w przypadku jeżeli masz urządzenie cyfrowe z pięcioma kolorami (CMYK+ kolor dodatkowy) np WHITE lub CLEAR. jeżeli chcesz przygotować projekt w którym znajduje się 5 kolor czy chcesz czy nie musisz tak go nazwac inaczej maszyna go nie rozpozna a jak nie rozpozna to nie wydrukuje... W pakiecie Adobe robie to bez problemu i to nie jest kwestia RIP-a tylko odpowiedniej funkcji programu. W Corelu nie mogę tego zmienić.
-
Witam,
mam problem z wypuszczeniem z Corela koloru dodatkowego lub choćby cmyk -owego np. 100% cyan, który miałby w rozbarwieniach nazwę "White" lub "Clear".
W Illustratorze jest to bardzo proste bo dodaję sobie nową próbkę z zaznaczam, że ma być to kolor dodatkowy po czym zmieniam jej nazwę na "White" lub "Clear". Podobnie jest w Photoshopie tylko że robi się to na kanałach.
W Corelu wchodzę w edytor palet / koloru (inaczej się to nazywa w zależności od wersji programu), wybieram dany kolor np. Pantone Red z palety Solid Coated i zmieniam nazwę z "Pantone Red" na "White" lub "Clear". Wszystko wygląda ok. Kolor w Corelu nazywa się tak jak chcę, wypuszczam z tego pdfa po czym wchodzę w Acrobat Pro podgląd rozbarwień i co? dalej widzę "Pantone Red" a nie "White" lub "Clear". Nie widzi mi też poprawnie rozbarwień w Corelu w podglądzie wydruku.... Nie wiem czy w ogóle jest możliwość wypuszczenia czegoś takiego z Corela... Wyczerpały mi się pomysły :(
Zaznaczę, że pracuję na Corelu 14 i 17. Normalnie zrobiłbym to w pakiecie Adobe ale potrzebuję rozwiązania odnośnie Corela.
Bardzo proszę o wskazówki / pomoc.