Wypowiedzi
-
Czy można prosić o dorobienie statusu na zleceniach produkcyjnych: Zamknięte (tak, jak to działa na zamówieniach).
Zdarza się, że zlecenie jest częściowo zrealizowane i okazuje się, że nie będzie już realizowane do końca.
Dobrze byłoby aby to zlecenie po zamknięciu przechodziło do statusu zamknięte i nie przewijało się w częściowo zrealizowanych. Niestety na forum serwisowym w plasach i sugestiach nikt nie odpowiada na posty, więc piszę tu, gdzie jest większy ruch. -
Zlecić programiście wykonanie takiego modułu - bo to będzie napisanie programu, który będzie uruchamiany z poziomu Operacji dodatkowych WAPRO Mag.
Proszę podesłać mi na email wzór takiego pliku CSV to odpowiem ile może taki moduł kosztować.
Pozdrawiam -
Oczywiście - należy tylko wykonać moduł dodatkowy, który na podstawie odpowiedniej struktury pliku CSV dokona utworzenia PZ w systemie WAPRO Mag.
Moduł dodatkowy można byłoby wywołać z poziomu Operacji dodatkowych dokumentów magazynowych - wbudowanej funkcjonalności takowej nie ma.. -
Do tego potrzebny byłby moduł dodatkowy działający na zleceniach produkcyjnych.
Zakładacie zestaw komputerowy jako produkt. Wykonujecie do niego wariant produkcji, że zużyte do niego będzie cokolwiek i/lub usługa montażu i zakładacie zlecenie produkcyjne.
Teraz jest już praca na module dodatkowym, który odpalony na takim zleceniu potrafi przyjąć wyrób gotowy (czyli zestaw komputerowy) na magazyn (to sprzedacie) i potrafi wykonać dowolną RW z magazynu podzespołów (tu wstawiacie ile i którego podzespołu poszło do produkcji).
Moduł wykona takie RW i SU z magazynu podzespołów i na tej podstawie wyliczy wartość rzeczywistą wyrobu gotowego - czyli komputera.
Ta bym to widział - niestety WF-Mag ma wbudowany prosty moduł ale kompletacji, a nie produkcji. Pozdrawiam -
Do tego potrzebny byłby moduł dodatkowy działający na zleceniach produkcyjnych.
Stolik zakładacie jako produkt. Wykonujecie do niego wariant produkcji, że zużyte do niego będzie trochę ALU i usługa i zakładacie zlecenie produkcyjne.
Teraz jest już praca na module dodatkowym, który odpalony na takim zleceniu potrafi przyjąć wyrób gotowy na magazyn (to sprzedacie na paragon) i potrafi wykonać dowolną RW z magazynu surowca (tu wstawiacie ile kg ALU zużyto do produkcji i ile szt. usługi to kosztowało).
Moduł wykona takie RW i SU z magazynu surowca i na tej podstawie wyliczy wartość rzeczywistą wyrobu gotowego.
Ta bym to widział. Pozdrawiam -
To tylko sugestia ale może warto byłoby się zastanowić nad modelem licencjonowania Maga - nie rozbijać na warianty Start/Biznes/Prestiż tylko wprowadzić drzewko funkcjonalności do wyboru i każdy mógłby wybrać z tego drzewka jakich funkcji potrzebuje ? Każda z funkcji miałaby określoną swoją cenę jednostkową, a po wybraniu kilkunastu funkcji (niektóre oczywiście są niezbędne jak np: kartoteki kontrahenta, artykuły, miary) wszystkie zsumowane dawałyby koszt zakupu licencji w określonej konfiguracji.
To tylko mój pomysł Panie Krzysztofie ale faktycznie z wielu źródeł dochodziły mnie głosy, że Mag ma więcej niż ludzie wykorzystują - płacą i korzystają z 25% funkcjonalności.
PozdrawiamTen post został edytowany przez Autora dnia 18.01.18 o godzinie 09:18 -
Robiłem dla któregoś kontrahenta moduł dodatkowy słowników dodatkowych definiowalnych przez użytkownika - można w nim zdefiniować do kontekstu aplikacji dowolną ilość słowników/pól dodatkowych różnego typu i uzupełniać to z poziomu operacji dodatkowych WAPRO Mag. Te pola także mogą być skojarzone z polami Maga i aktualizacja którego z nich powoduje zapisanie takiej samej wartości w POLUx Maga.
-
Witam,
Mam gotowy moduł eksportujący z WAPRO Mag dane do biura rachunkowego pracującego na Małej Księgowości Rzeczypospolitej.
Eksportowane są dokumenty handlowe sprzedażowe niefiskalne - resztę księgowość wprowadza ręcznie i ona generuje od siebie JPK_VAT . -
Gdyby ta funkcjonalność okazała się niewystarczająca to zapraszam do lektury modułu sprzedaży okresowej, który funkcjonuje u mnie już od ładnych 5 lat bez zarzutów.
Trochę informacji będzie tutaj: https://www.goldenline.pl/grupy/Komputery_Internet/wfma...
Pozdrawiam -
Panie Wojciechu,
Realizowałem w kilku firmach produkcyjnych moduły dodatkowe, za pomocą których można było do zlecenia produkcyjnego realizować niezależnie dowolną ilość dokumentów rozchodu surowca RW oraz dowolną ilość dokumentów przyjęcia z produkcji PW i to wszystko spięte jednym zleceniem produkcyjnym.
W toku produkcji, gdy trwa ona jakiś określony czas, można sukcesywnie wykonywać rozchód surowców, a na samym końcu przyjąć wyrób gotowy na stan magazynowy lub może jeszcze jakieś surowce (jako koszt uboczny produkcji), które będą potem wykorzystywane do produkcji czegoś innego.
Może coś takiego rozwiązałoby Pańskie problemy ? -
Dość ryzykowne rozwiązanie, żeby trigger powodował modyfikację tabeli, z której został wywołany ale faktycznie to działa.
Osobiście sugerowałbym to obsłużyć gniazdami na zamówieniach. -
Dokładnie tak. Jeżeli za każdym razem ma Pani inne surowce do rozchodowania (brak jest powtarzalności), to tylko taka możliwość istnieje na dzień dzisiejszy w Magu.
-
Witam,
Dla zainteresowanych - posiadam wykonany moduł do pełnej renumeracji wybranego typu dokumentu magazynowego w wybranym magazynie aby uniknąć luk w numeracji. Moduł został wykonany na życzenie jednego z klientów przed wchodzącym w życie przymusowym przekazywaniem dokumentów za pomocą JPK.
W programie wybieramy firmę, potem magazyn, potem typ dokumentu magazynowego, który chcemy przenumerować oraz okres.
Dokumenty magazynowe podczas renumeracji są sortowane po:
1. Data od najmniejszej do największej
2. w drugiej kolejności po ID dokumentu w bazie.
Renumeracja następuję zgodnie z ustawionym w WF-Magu sposobem numeracji (miesięczna, roczna, ciągła, zależna, itp.)Ten post został edytowany przez Autora dnia 17.11.17 o godzinie 22:24 -
Witam,
Dla zainteresowanych - posiadam wykonany moduł do pełnej renumeracji wybranego typu dokumentu magazynowego w wybranym magazynie aby uniknąć luk w numeracji. Moduł został wykonany na życzenie jednego z klientów przed wchodzącym w życie przymusowym przekazywaniem dokumentów za pomocą JPK.
W programie wybieramy firmę, potem magazyn, potem typ dokumentu magazynowego, który chcemy przenumerować oraz okres.
Dokumenty magazynowe podczas renumeracji są sortowane po:
1. Data od najmniejszej do największej
2. w drugiej kolejności po ID dokumentu w bazie.
Renumeracja następuję zgodnie z ustawionym w WF-Magu sposobem numeracji (miesięczna, roczna, ciągła, zależna, itp.)Ten post został edytowany przez Autora dnia 06.09.16 o godzinie 21:12 -
Też miałem zgłoszenie na ten temat.
-
Potwierdzam, jest czasami dość irytujące.
-
Wydaje się, że ta dyskusja jest odrobinę niepotrzebna.
Proszę jednak zainwestować w serwer bazy danych - osobna maszyna przeznaczona tylko do tego celu. Samo to przy odpowiedniej konfiguracji dysków już powinno pomóc. Natomiast docelowo sugeruję zakupić pełną wersję SQL Server, która będzie bez ograniczeń wykorzystywanych zasobów serwera.
Ponadto proszę upewnić się, że Pani sieć lokalna LAN (swich i/lub router) jest prędkości 1Gb/s a nie 100Mb/s.
Pozdrawiam -
Można. Warunkiem jest zaprogramowanie w czytniku tzw. prefix'a na klawisz F11. Spowoduje to, że w momencie skanowania kodu czytnik sam wciśnie klawisz F11, a następnie w okienku poda zeskanowany kod.
Jeśli natomiast zaprogramujemy dodatkowo SUFFIX na klawisz F10 to wtedy czytnik zrobi tak:
1. sam wciśnie klawisz F11
2. wprowadzi do okienka kod kreskowy
3. zatwierdzi okienko z kodem kreskowym
i to powinno bardziej zautomatyzować pracę.
Pozdrawiam,
Paweł Parzych, AutorNET Łomża -
2 możliwości.
1. Albo rozszerzy Pani wariant do Prestiża (aby mieć dostępny moduł kompletacji, który tworzy produkt zdejmując z magazynu wcześniej zdefiniowane składniki) - według mnie to się nie sprawdzi, bo ma Pani każdy produkt z inny i nie można skorzystać z Magowskiej kompletacji.
2. Zakupić moduł dodatkowy (nakładkę na WF-Maga), która pozwoli wykonać produkt i zdjąć do niego wybrane przez użytkownika ilości różnych surowców - nie patrząc za bardzo na recepturę.
Pozdrawiam
Paweł Parzych, AutorNET Łomża
tel. 665022142 -
Niestety nie ma nawet w wersji bieżącej.