Wypowiedzi
-
Obecnie na egzaminie obowiązuje wersja 1.5.3. Jak pewnie wiesz jest ona średnio aktualna, ale tak na prawdę nic nie stoi na przeszkodzie, żeby większości komponentów uczyć się na nowszych wersjach. Taki rzeczy jak Zend_Log, Zend_Validate, czyli typowe narzędzia raczej się mocno nie zmieniły. Ja mam do czynienia z ZF od wersji 1.8 więc średnio orientuję się w zmianach np. we front controllerze, dlatego uczę się na 1.5.3, a praktyczną wiedzę uzupełniam już na 1.12.
Którą wersję robić? To zależy od tego do czego Ci certyfikat. Jeśli chcesz być fajny i na czasie to rób v2. Natomiast jeśli chcesz wiedzę zdobytą w trakcie nauki wykorzystać w praktyce to polecam ciągle v1. Dlaczego? Masa obecnego softu stoi na v1 i szczerze wątpie, żeby wszyscy się teraz rzucili na przepisywanie na v2. Czas v2 jeszcze nadejdzie, ale póki co to v1 jest ciągle tą popularniejszą wersją.
Możesz też podejść do tematu kompleksowo. Uwiń się z v1 w miarę szybko, a w przeciągu roku dorób jeszcze v2. Nikt raczej nie będzie Cie pytał kiedy robiłeś certyfikat z v1, a jeśli ma to dla Ciebie znaczenie w perspektywie jakichś rozmów o pracę, etc., to posiadanie obu certyfikatów może wskazywać, że jesteś na prawdę doświadczonym deweloperem ZF. Ot taki mały trik ;). Tak czy inaczej ja się szykuję teraz do v1 i zobaczymy co z tego wyjdzie :) -
Wydaje mi się, że takie zabezpieczenie będzie dużo łatwiejsze dla botów niż reCAPTCHA, która swoją drogą jest irytująca...
-
Można prosić o jakieś dodatkowe szczegóły na PW??
pozdrawiam
Paweł -
To o czym napisał Wojtek w zupełności powinno wystarczyć. Pracowałem z tą biblioteką jakiś czas i faktycznie za każdym razem trzeba było używać iconv(). Jak nabierzesz trochę obycia programistycznego to można na bazie FPDF stworzyć własną klasę, w której nie będziesz już musiał korzystać z iconv();). Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z biblioteki obsługującej utf-8, ale skoro u Ciebie nie ma takiej opcji to iconv() i do przodu :)
-
Tak jak napisał Wojtek, stwórz sztuczny licznik, odliczaj kolejne przebiegi i po 3 zakończ pętle. Ot cała filozofia :)
-
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale problem może brać się z podziału sieci na głęboki i płytki internet. To o czym mówisz, czyli treści notatek, to jest tak zwany głęboki internet, czyli treści siedzące w bazach danych, zwracanych na zawołanie poprzez wysłanie w adresie odpowiednich parametrów. Wyszukiwarki nie wiedzą jakie to moją być parametry więc tak naprawdę indeksują tylko strony główne. Niby na stronie głównej znajdują się linki do podstron, ale jak są one traktowane przez wyszukiwarki - tego nie wiem. Być może sensownie byłoby użyć jakiegoś mechanizmu cache'owania poszczególny stron (wątków). A być może wystarczy jeszcze troszkę poczekać, bo z tego co widzę, na forum póki co nie ma za dużo treści, więc może jeszcze roboty wyszukujące tam nie trafiły.
-
Gorzej jeśli doświadczenie kandydata opiera się tylko o pracę na czyimś kodzie, lub kod, który kandydat napisał jest własnością firmy, w której pracuje. Często jest tak, że ludzie pracując nie mają czasu na własne projekty, bo to co robią na co dzień pochłania ich czas absolutnie. Moim zdaniem nie ma złotego środka na sprawdzenie potencjalnego pracownika, a ogrom wiedzy programistycznej jaka jest dostępna, dodatkowo utrudnia ten proces...
-
Wiesz, testowanie umiejętności na rozmowie kwalifikacyjnej jest pewnym rozwiązaniem, ale z drugiej strony możesz sobie tym wyeliminować dobrego kandydata. Czemu? Tak już wcześniej tutaj pisaliśmy, człowiek orkiestra nie istnieje. Jeśli zadasz pytania, na które kandydat nie odpowie (stres na rozmowie, nigdy czegoś takiego nie używał, etc.), to moim zdaniem nie powinno go dyskwalifikować, bo nie wiesz, czy nie będzie w stanie się tego bez problemu nauczyć. Oczywiście Twój sposób jest ok, pod warunkiem, że zadajesz życiowe pytania ;).
-
Studia to jest generalnie temat rzeka. W szczególności studia informatyczne, które są bardziej specyficzne. Ich problem polega na tym, że są w tej chwili modne i znaczna większość studentów, już w trakcie studiów dochodzi do wniosku, że wybrała te studia nie z powodu zainteresowania informatyką, ale dlatego, że w liceum grała w starcrafta i była całkiem niezła ;).
Poza tym żyjemy w czasach w których tytuł magistra może zdobyć każdy osioł, który sobie tego zażyczy. Na porządku dziennym są niskie progi przyjęć na studia, żenujące wymagania i pobłażliwość wykładowców. Oczywiście nie wszędzie tak jest, są uczelnie, na których jest naprawdę ciężko i z których można coś wynieść, ale niestety ich ilość jest coraz mniejsza. Przyznaję, że warto mieć dobry papier, problem polega na tym, że za tym papierem nie zawsze idą umiejętności... -
Ok, załóżmy, że chcę postawić duży portal i spodziewam się sporej liczby użytkowników i odwiedzin. Jakie specjalne muszę poczynić, żeby coś takiego postawić? Czy wiążą się z tym jakieś inne standardy kodowania w samym php? Czy da się coś takiego zasymulować przy pomocy apache'a, mysql'a i virtualBox'a??
-
my pleasure ;)
pozdr -
Jeśli chodzi o mnie to mnie ta cała zabawa interesuje w kontekście rozłożenia obciążenia przy dużych portalach. Z tego co napisałeś wnioskuję, że chodzi o load balancing, tak?
-
Po pierwsze tak jak napisał Adam, popraw onclik na onclick. Po drugie, czy funkcja submit, którą wywołujesz jest to jest ta sama funkcja, która w JS odpowiada za wysyłanie formularza? I powiem szczerze, że nie do końca rozumiem o jakie odświeżanie Ci chodzi... Jak opiszesz ten problem troszkę lepiej, to na pewno ktoś będzie w stanie Ci pomóc.
-
<form action="mail.php" method="post">
<table>
<tr><td><h1>Zapytanie ofertowe:</h1></td><td></tr>
<tr><td></td></tr>
<tr><td></td></tr>
<tr><td></td></tr>
<tr><td>Podaj Adres e-mail </td><td><input name="email" /></td></tr>
<tr><td>Telefon kontaktowy </td><td><input name="telefon" /></td></tr>
<tr><td>Rodzaj ksiąg</td><td>
<select name="rodzajksiag">
<option selected="selected">-- wybierz --</option>
<option>pełna księgowość</option>
<option>księga przychodów i rozchodów</option>
<option>ryczałt</option>
</select></td></tr>
<tr><td>Forma prowadzonej działalności</td><td>
<select name="formadzialalnosci">
<option selected="selected">-- wybierz --</option>
<option>firma jednoosobowa</option>
<option>spółka cywilna</option>
<option>spółka prawa handlowego</option>
</select></td></tr>
<tr><td>Rodzaj działalności</td><td>
<select name="rodzajdzialalnosci">
<option selected="selected">-- wybierz --</option>
<option>usługowa</option>
<option>handlowa</option>
<option>produkcyjna</option>
</select></td></tr>
<tr><td>Transakcje zagraniczne w UE</td><td>
<select name="transakcjeUE">
<option selected="selected">-- wybierz --</option>
<option>tak</option>
<option>nie</option>
</select></td></tr>
<tr><td>Transakcje zagraniczne poza UE</td><td>
<select name="transakcjepozaUE">
<option selected="selected">-- wybierz --</option>
<option>tak</option>
<option>nie</option>
</select></td></tr>
<tr><td>Miesięczna ilość faktur zakupu </td><td><input name="fakturyzakupu" /></td></tr>
<tr><td>Miesięczna ilość faktur sprzedaży </td><td><input name="fakturysprzedazy" /></td></tr>
<tr><td>Ilość pracowników na umowę o pracę </td><td><input name="pracownicy" /></td></tr>
<tr><td>Ilość zleceniobiorców </td><td><input name="zleceniobiorcy" /></td></tr>
<tr><td>Uwagi:</td><td>
<textarea name="uwagi" cols="50" rows="10"></textarea></td></tr>
<tr><td></td><td><input type="submit" value="Wyślij do wyceny" /></td></tr>
</table>
</form>
Zacznijmy od tego, że podmienisz swój kod formularza na ten powyżej. Napisz czy działa, u mnie jest ok. Wdarło się kilka chochlików, nic strasznego, każdemu się zdarza :)
Byłbym zapomniał, do każdego <option> dodaj atrybut value, i tym przesyłaj wartość, a potem na podstawie przesłanej wartości określ co w danym polu miało się znaleźć. To powinno zapewnić dwie rzeczy:
- nie zgubisz kodowania po drodze
- ilość przesyłanych danych powinna być mniejsza
W razie dalszych pytań wal śmiało. A na przyszłość, jeśli będziesz potrzebował to polecam PHPMailer :)
Jeszcze jedno mi się przypomniało. Usunąłem Ci ze znacznika form atrybut enctype="text/plain". Przesyłasz tylko text więc nie musisz go dodawać. Jeśli się mylę to proszę niech mnie ktoś poprawi ;)Paweł Kalisz edytował(a) ten post dnia 05.06.10 o godzinie 17:27 -
Podłączam się pod prośbę Jakuba odnośnie ewentualnych materiałów, bo ten temat ciekawi mnie od dawna, ale jakoś nigdy nie mogłem się zebrać, żeby coś takiego postawić ;)
-
A sprawdzałeś czy te dane w ogóle pojawiają się w pliku mail.php? Wykomentuj linijkę z funkcją mail i dodaj print_r($_POST). To Ci pokaże, czy dane z formularza zostały poprawnie przesłane do pliku mail.php.
-
Wiesz, niektórzy uważają inaczej. Mój promotor twierdzi, że człowiek bez doktoratu jest dzisiaj niewiele wart ;). Życie weryfikuje i pokazuje, że ludek który ukończył tylko liceum może zajść dużo dalej, jeśli tylko będzie chciał.
-
Masz racje, to jest bardzo ważne, ale to ciągle jest tylko technologia, którą można bez problemu ogarnąć.
Co do rozmów z czy to z magistrami czy studentami to sprawa wygląda tak, że student jest często dużo bardziej ogarnięty, nawet od kogoś z kilkuletnim doświadczeniem. Problem polega na dostępności studenta, który jakby nie patrzeć musi dzielić czas między studia a pracę. -
To że ktoś zna dużo trudnych słów i umie się nimi pochwalić w towarzystwie to jedno, a to czy będzie dobrym pracownikiem to zupełnie coś innego. Technologii można się nauczyć. Kwestie miękkie to już zupełnie inna historia.Paweł Kalisz edytował(a) ten post dnia 31.05.10 o godzinie 17:07
-
@Piotr
I to jest jedna z mądrzejszych wypowiedzi jakie tu przeczytałem ;). Problem z programistami polega na tym, że każdy uważa się za nie wiadomo kogo, co jest strasznie drażniące. Rzadko spotykam się z kimś kto jest naprawdę dobry i jednocześnie nie stara się wywyższać.Paweł Kalisz edytował(a) ten post dnia 31.05.10 o godzinie 16:12
- 1
- 2