Wypowiedzi
-
szukam osoby z bardzo dobrą znajomością języka czeskiego praca w Warszawie albo Bielsku-Białej.
-
Witam,
proszę o kontakt na p.goldys@nowekolory.pl
Pozdrawiam
Paweł -
Witam,
jeśli chodzi o Ukrainę i kraje z poza UE nie czujemy się ekspertami bo sami tam też nie sprzedajemy.
Natomiast jeśli chce Pan sprzedawać do dowolnego kraju UE nie musi Pan zakładać tam spółki/firmy. Do określonego poziomu sprzedaży (różnią się nie znacznie w różnych krajach) może Pan sprzedawać z polską stawką VAT, po przekroczeniu określonego progu, należy zarejestrować się w Urzędzie Skarbowym danego Państwa członkowskiego. Po otrzymaniu NIPu w tym kraju rozpoczyna Pan sprzedaż ze stawką VAT tegoż kraju a w Polsce występuje Pan do Urzędu Skarbowego o zwrot.
Jeśli chodzi o sprzedaż na ebay, to jeśli reprezentuje Pan polski podmiot, to musi Pan założyć konto na polskim ebayu, i dokonać co najmniej 10 transakcji tak aby na Pana koncie pojawiło się 10 pozytywnych opinii po 90 dniach od otrzymania pierwszej pozytywnej opinii będzie Pan mógł zacząć wystawiać produkty na zagranicznym ebay. Także jeśli Pan zamierza w przyszłości rozpocząć handel poprzez ten kanał to warto już teraz założyć konto i zdobyć pierwszą gwiazdkę aby za 3 miesiące móc handlować.
Zarówno w rejestracji, na początku, potem w obsłudze klienta w danym języku czy logistyce jesteśmy w stanie Panu pomóc.
Pozdrawiam
Paweł Gołdys -
Witam,
od pewnego czasu stale rośnie zainteresowanie handlem w sieci. Zastanawiam się ile osób myślało o rozpoczęciu sprzedaży na terenie całej Unii Europejskiej. W Polsce żyje ok 38 000 000 osób w całej Unii 500 000 000, gigantyczny rynek zbytu, który dla każdego stoi otworem.
Czy zastanawiali się Państwo jakie problemy można napotkać próbując rozpocząć swoją sprzedaż za granicą? Albo jakie warunki trzeba spełnić aby móc sprzedawać swoje produkty np. we Francji. Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami zdobytymi w handlu internetowym za granicą z osobami zainteresowanymi. Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Paweł