Wypowiedzi
-
Czy ktoś zna jakieś dobre publikacje, artykuły, analizy dotyczące rynku FMCG w Polsce? Opisujące sytuację na nim? A jeszcze lepiej sytuację związaną z M&A na tym rynku? :)
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy ACCA
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy ACCA
-
dzięki Panowie za wszystkie opinie :)
Powiem szczerze, że nastawienia do CFA zmienia mi się z dnia na dzień. Raz jestem skłonna dać się w to wciągnąć (przeczytałam nawet z 3 podrozdziały, żeby zobaczyć 'co i jak') a potem następnego dnia przychodzą myśli typu czy przez te 5 miesięcy nie wyciągnąć angielskiego + drugi język na naprawdę porządny poziom (z mojego ang nie jestem aż tak zadowolona a przecież bez niego to teraz raczej 'ani rusz' ;) ), po czym jak już będzie czas wolny w czerwcu załapać się na praktyki np do Big4 i próbować zostać tam na trochę dłużej.
Jako, że nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenia, zwłaszcza w obszarach w jakiś sposób powiązanych z CFA (mam w szeroko pojmowanej księgowości), to nie jestem do końca przekonana czy jest sens już teraz decydować się na trudne egzaminy i może lepiej najpierw zdobyć doświadczenia w innych dziedzinach i zobaczyć czym tak naprawdę chciałoby się zajmować w przyszłości... -
Czyli robiąc CFA w przypadku nie zaliczenia np II etapu trzeba ponownie zaczynać od I ?
Dobrze wiedzieć, bo szukając różnych informacji w internecie na temat tych licencji nie natrafiłam na takie info.
Szkoda, że żadna kobieta się nie wypowiedziała, ale widocznie nawet tutaj można zauważyć przewagę liczebną mężczyzn w tych branżach. ;)
Przy okazji gratuluję Panom z maklers.pl bo naprawdę bardzo fajna i przydatna strona (szkoda, że nie ma sekcji CFA;) ). -
Dziękuję pięknie za odpowiedzi :)
CFA bardziej kusi, jednak obawiam się angielskiego, tempo nauki znacznie by spadło gdybym musiała siedzieć dużo ze słownikiem.
A czy może istnieją inne licencje/egzaminy, których zdanie byłoby jakimś malutkim plusikiem w CV a także wstępem do podchodzenia w przyszłości do CFA?
W tym semestrze ze względu na uczelnię muszę odpuścić pracę, dlatego szukam czegoś na co mogłabym spożytkować te 5 miesięcy ;) -
witam,
zastanawiam się nad próbą zdania jednego z wyżej wymienionych egzaminów. Myślałam, żeby na początku zmierzyć się z maklerem, jednak ostatnio natrafiłam na sporo komentarzy mówiących, że ta licencja jest coraz mniej ''atrakcyjna'' na rynku pracy.
Jednak nie jestem do końca przekonana czy warto od razu rzucać się na głęboką wodę jaką jest CFA, tutaj głównie obawiam się przygotowań z materiałów w języku angielskim i sam fakt wejścia w te przygotowania na co najmniej 3 lata (przy dobrej passie zdawania każdego etapu;)) jest dość przytłaczający;)
Jednak w CFA mamy określony zakres materiału w przeciwieństwie do maklera. Jaki jest objętościowo materiał, który po przyswojeniu pozwala zdać maklera?
Dodam, że studiuję już 4. rok FiR, więc jakąś tam podstawową wiedzę w finansach już mam.
Liczę na rady i komentarze bo myślę, że osoby tutaj są bardziej zorientowane w tematyce niż (na razie) ja :)
pozdrawiamMonika Jastrzębska edytował(a) ten post dnia 30.01.12 o godzinie 17:59 -
błąd.Monika Jastrzębska edytował(a) ten post dnia 10.02.11 o godzinie 21:38
-
Tzn plan mojej pracy składa się z 3 rozdziałów - ogólnie: 1. teoretyczny, bankowość, geneza i rozwój bankowości spółdzielczej, mocne i słabe strony, różnice i podobieństwa między bankiem spółdzielczym a komercyjnym (w tym punkcie ma trochę problemów). 2. to historia, rozwój, obecna sytuacja i analiza konkretnego przykładu banku spółdzielczego (a nie jednego z 3 zrzeszających). No i 3. to właśnie to lokalne porównanie działalności banku spółdzielczego i jednego oddziału bank komercyjnego. Porównanie polityki kredytowej i marketingowej itd.
To tak w większym skrócie :-)
Nie wiem czy mój pomysł na pracę jest dobry i realny ale chyba i tak postaram się z tym zmierzyć ;-) -
dziękuję za odpowiedzi! :-)
Plan już mam, najgorzej właśnie z 3. rozdziałem, w którym chcę porównać politykę kredytową i marketingową banku spółdzielczego i komercyjnego na podstawie konkretnych przykładów banków. -
Wybrałam temat banku spółdzielczego.
Porównaniu go do banku komercyjnego (BZWBK). Czy znacie może Państwo jakieś artykuły, książki dotyczącego tego zagadnienia? -
Czy znacie państwo może jakieś publikacje porównujące banki spółdzielcze z komercyjnymi?
-
dziękuję :-)
Przemyślę, posprawdzam materiały :)
A jak z fuzjami w sektorze bankowym? Może ta zakończona już BPH i Pekao? Chociaż myślę, że nie byłoby mi łatwo znaleźć materiały jak zmieniła się polityka banku w stosunku do klienta po takiej fuzji... -
Piszę tutaj, ponieważ wiem, że są tutaj osoby, które 'znają się na rzeczy' ;-). Waham się nad wyborem tematu pracy licencjackiej. Zastanawiam się nad tematyką fuzji i przejęć LUB banków spółdzielczych. Co do drugiego to myślałam o skupieniu się nad aspektem wyłącznie polskiego kapitału w bankach spółdzielczych i wpływie tego na jego konkurencyjność (a może raczej braku) z innymi bankami. Macie może dla mnie jakieś wskazówki, rady na co warto zwrócić uwagę, o czym warto pisać, co ciekawego zawrzeć właśnie w tematyce banków spółdzielczych?
-
Proszę o pomoc, ponieważ wiem, że są tutaj osoby, które 'znają się na rzeczy' ;)
Zaczynam pisać pracę licencjacką, wybrałam sobie tematykę fuzji, ponieważ w tej dziedzinie nie mam jeszcze dużej wiedzy a wydaje mi się ciekawa ;)
Początkowo myślałam o zawarciu w pracy teorii fuzji + przykładu przejęcia banku WBK przez Santandera i wpływie tego na działania w sferze kontaktów banku z klientami (dodatkowe opłaty itd), jednak teraz wydaje mi się, że nie jest to do końca dobry pomysł ponieważ sprawa jest rozwojowa i tak naprawdę może zakończyć się za pół roku albo i rok.
Teraz myślę, że może lepiej zająć się fuzją w sektorze bankowym już zakończoną. A może jakiś przypadek wrogiego przejęcia? Nie wiem. Może tutaj dostanę jakieś wskazówki, podpowiedzi, na co warto zwrócić uwagę, o czym warto i ciekawie byłoby pisać w tematyce fuzji i przejęć? :-)