Wypowiedzi
-
To kategoria chyba pasuję najbardziej. Dziękuje za odpowiedź.
-
Dzień dobry,
Mam kolejne pytanie odnośnie zastrzegania znaku towarowego - chciałbym zastrzec nazwę produktu który będzie sprzedawany jako pamiątka turystyczna - będą to aluminiowe puszki z powietrzem. W spisie klas nie znalazłem żadnej kategorii która pasowałaby do mojego produktu.
Jedyne co w jakimś stopniu się pokrywa to klasa 6 czyli:
"Metale nieszlachetne i ich stopy; budowlane materiały metalowe; przenośne metalowe konstrukcje
budowlane; materiały metalowe do budowy dróg żelaznych; przewody nieelektryczne, liny i druty
z metali nieszlachetnych; drobne wyroby żelazne, wyroby ślusarskie; rury i rurki metalowe; kasy
pancerne; wyroby z metali nieszlachetnych nie ujęte w innych klasach; rudy (kruszce)."
Mają Państwo sugestię w jakie klasy mógłbym to zgłosić? -
Dzień dobry,
Planuje wystartować z nowym przedsięwzięciem i jedną z pierwszych rzeczy które chce zrobić jest rejestracja nazwy produktu który chciałbym sprzedawać. Tutaj rodzi się pytanie - czy mogę zastrzegać nazwę towarową jako osoba fizyczna czy lepiej zrobić to jak założę już własną działalność? Czy może jest to bez różnicy?
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. -
Cześć,
Planuje wystartować z własnym biznesem - jednym z elementów które założyłem sobie do zrobienia na początku jest zastrzeżenie znaku towarowego. Czytałem, że osoba fizyczna też może zastrzec znak. Pytanie czy lepiej mieć już własną działalność czy to bez różnicy?
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. -
Witam serdecznie,
wraz ze stowarzyszeniem studenckim w którym jestem chcemy zorganizować wyjazd studencki do Lwowa na weekend. Planujemy zebrać grupę około 50 studentów (część będzie ze stowarzyszenia), wynająć autokar i ruszyć na Ukrainę.
Pytanie w związku z tym - czy do organizacji takiego wyjazdu potrzebne są jakieś uprawienia? Czy jest coś o czym powinniśmy wiedzieć z perspektywy prawnej?
Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam
Michał