Wypowiedzi
-
Dziękuje Ci za wszystkie odpowiedzi i cenne podpowiedzi:)
Postaram się jakoś teraz wdrażać je w życie.
Póki co ucze się tego C++ bo raz, że uczy myślenia a dwa, że to lubie, więc tez myślę, że jakoś to ułatwi pracę :) -
Dzień dobry,
podczas rozmowy rekrutacyjnej podałem wymagania finansowe w oparciu o swoje obecne dochody. Jednak podczas rozmowy wyszlo, ze moja kandydatura zostala przypisana do innego stanowiska, w branży w której n ie mam doświadczenia. Nie uwzględniłem tego jednak od razu i dopiero po czasie zrozumiałem, że powinienem obniżyć wymagania finansowe.
Zalezy mi na tej pracy, ponieważ widzę w niej spore szanse rozwoju, boje sę jednak, że mocno przestrzelone wymagania finansowe (okolo 700zł netto) moga odstraszyć potencjalnego pracodawcę.
Czy moge napisac maila do działu HR, że w związku z tym, iż nie wziąłem pod uwagę zmiany branży (która wyszła dopiero podczas rozmowy) , obniżam swoje wymagania finansowe?
Pozdrawiam -
Dziękuje za odpowiedzi.
Jeżeli chodzi o Pythona jak i C++ to na pewno byłoby mi o tyle łatwiej, żę w obecnej branży mógłbym je jakoś wykorzystać. Choćby na sam początek pisanie prostych lispow do autocada.
Wasze wypowiedzi na pewno dodają motywacji.
Pozostaje kwestia bootcampów, czy warto, i jeżeli tak to na jakim etapie? -
Cześć,
zastanawiam się nad przebranżowieniem. Obecnie mam doświadczenie na stanowisku asystenta projektanta inst. elektrycznych, oraz projektanta oświetlenia. Łącznie mam około 3.5 roku doświadczenia w zawodzie i mam 26 lat.
Czas płynie a mi sie oczy otwierają, elektryka, która kiedyś lubiłem bardzo mi sie podobała, niestety widzę, że rynek w Polsce jest zepsuty. Asystent projektanta inst. elektrycznych to zarobki 2000-3500zł. Projektant z uprawnieniami to maks 5000zł z tego co widze. Kasa fajna ale też i ogromna odpowiedzialność, która powinna byc znacznie lepiej płatna (chocby jak u naszych zachodnich sąsiadów). Do tego dochodzi fakt, że zarobki które podaję, sa wynikiem pracy w nadgodzinach. Mam znajomych elektryków projektantów i widzę ile siedzą w pracy przed komputerem. Nie widzi mi się to. Dodatkowo jest to praca niesamowicie nudna, klepanie takich samych kresek w autocadzie.
Od dawna interesowałem sie programowaniem. Moe początki to symfonia C++. Jednak nie mogłem sie jej poświęcić przez studia i czasem gasnący zapał. Ostatnio zająłem sie tworzeniem w excelu prostych kodów VBA, jednak miałem cel do realizacji, i sprawiało mi to ogromna przyjemność. Ogromna przyjemność sprawiało mi dopracowywanie kodu, testowanie rezultatów.
Dodatkowo mam pewną cechę, ktora wiem, że w pracy programisty jest mile widziana - lubię pedantyczny, przejrzysty kod.
Obecnie mam więc w sobie już zapał do kodowania i nie mam problemu, żeby zrezygnować z internetu na rzecz nauki. Mam czas, mam checi. Mam też sprecyzowany obszar, są to aplikacje mobilne, Java, iOS.
C++ traktuje jednak jako podstawę do nauki, ksiżka Pana Grębosza bardzo mi odpowiada.
Sam jestem osoba ambitna ktora jak stawia sobie cele to osiąga je (i to nawet bez wiekszych problemów). No i przede wszystkim już mniej więcej wiem co chce robić:)
Jednak mam w głowie kilka pytan i obaw.
-jak wygląda droga od amatora, bez studiów informatycznych? Najbardziej obawiam się problemu z przejściem z hobby na komercję, jak złapać praktykę, staż?
-bootcamp, czy warto?
-ile czasu trzeba liczyć, by zacząć zarabiać pieniądze podobne jak obecnie ~3500zl netto?
-ile czasu dziennie poświęcaliście na naukę (pytam osoby które się przebranżowiły)
-czy to prawda, ze w wieku 35 lat jest sie emerytem w tym fachu?
Pytam po lekturze tego wątku http://www.goldenline.pl/grupy/Komputery_Internet/java... -
Witam.
Doskonale zdaję sobie sprawę, ze nie ma idealnych ustawień i ustawień które pasują do każdego projektu.
Ale może ktoś napisac, albo rzucić jakimś pdf'em w ktorym jest opisane jak ustawić v-ray dla nocnej iluminacji budynku przy oswietleniu elewacji oprawami natynkowymi?