Wypowiedzi
-
Na końcu każdej uchwały zazwyczaj piszę się informacje "Na obszarze objętym planem uchwalonym niniejszą uchwałą traci moc uchwała Nr ................... Rady Gminy ....... z dnia ..................... r. w sprawie Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego ................................ gminy Santok (Dz. Urz. Woj. ..................).
Każda zmiana planu, w której granice się nakładają unieważnia poprzedni akt prawny w takim zakresie. Należy to traktować jako nowy plan.
Dodatkowo można sprawdzić zapisy w rozdziale "zapisy konstrukcji planu" - jeżeli takie są zawarte. -
tylko procedura prac nad zmianą ustawy trwa i pewnie trwać będzie a niestety rzeczywistość wymaga natychmiastowych reakcji.
-
chodzi o starostwa, niestety zmiana ustawy jest z maja więc wyroków nie ma zbyt wielu. starostwa uzgadniają w ramach ochrony gruntów rolnych i leśnych decyzje lokalizacji inwestycji celu publicznego.
-
dziekuję bardzo, przyda się;)
niestety wybrane organy twierdzą,iż w obecnej sytuacji prawnej wszystkie inwestycje na gruntach rolnych klas I-III wymagają zmiany przeznaczenia. Argumenty mówiące, że w mpzp na terenach rolnych nie wyznacza się specjalnego przeznaczenia dla wodociągu czy linii kablowej nie są wg ich opinii słuszne! Uważają, ze występuję czasowa zmiana przeznaczenia podczas prac nad inwestycją. -
są takie uzasadnienia, chodzi o inwestycje podziemne, które nie wymagają zmiany przeznaczenia. Sa to np. linie kablowe czy wodociągowe podziemne. I takie inwestycje są realizowane w ramach dlicp. Przecież na użytkach R po "zakopaniu" kabla nadal ziemia pozostaje rolą, nie zmienia się przeznaczenia na E. Linia energetyczna czy wodociągowa słyży mieszkańcom.
Zresztą w myśl ustawy gruntami rolnymi są grunty pod urządzeniami: melioracji wodnych, przeciwpowodziowych i przeciwpo-żarowych, zaopatrzenia rolnictwa w wodę, kanalizacji oraz utylizacji ścieków i odpadów dla potrzeb rolnictwa i mieszkańców wsi (art. 2 ust. 1 pkt 7)Ten post został edytowany przez Autora dnia 26.11.13 o godzinie 20:19 -
Witam,
szukam uzgodnień dotyczących dlicp na trasę kabla, bądź innej inwestycji podziemnej, liniowej zlokalizowanej na gruntach klasy III?
Konkretnie chodzi o uzasadnienie iż one nie wymagają zgody ministra na zmianę przeznaczenia na cele nierolnicze?
Będę wdzięczna za wszelkie informacje -
Witam,
szukam uzgodnień dotyczących dlicp na trasę kabla, bądź innej inwestycji podziemnej, liniowej zlokalizowanej na gruntach klasy III?
Konkretnie chodzi o uzasadnienie iż one nie wymagają zgody ministra na zmianę przeznaczenia na cele nierolnicze?
Będę wdzięczna za wszelkie indformacje -
Witam,
szukam uzgodnień dotyczących dlicp na trasę kabla, bądź innej inwestycji podziemnej, liniowej zlokalizowanej na gruntach klasy III?
Konkretnie chodzi o uzasadnienie ze starostwa iż one nie wymagają zgody ministra na zmianę przeznaczenia na cele nierolnicze?
Będę wdzięczna za wszelkie indformacje -
Witam,
szukam uzgodnień dotyczących dlicp na trasę kabla, bądź innej inwestycji podziemnej, liniowej zlokalizowanej na gruntach klasy III?
Konkretnie chodzi o uzasadnienie iż one nie wymagają zgody ministra na zmianę przeznaczenia na cele nierolnicze?
Będę wdzięczna za wszelkie indformacje -
Jeżeli chodzi o warunki zabudowy, to jest to kiepski pomysł. W myśl ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym art. 62 wójt, burmistrz czy prezydent ma prawo zawiesić wydanie takiej decyzji. Niestety taka jest praktyka w gminach iz podczas sporzadzania mpzp nie wydaje się warunków zabudowy to po pierwsze. Po drugie wcale decyzja o warunkach zabudowy nie musi być uwzględniona w planie. Tutaj takowa decyzja może zostac uchylona z dniem wejścia w życie planu.
Kolejna sprawa to zgodnośc ze studium. Obecnie plan nie może naruszać zapisów studium, czyli nie musi być jego wiernym odzwierciedleniem.
2. "Ciężko coś powiedzieć bez wglądu do planu" - wiem ale na tym etapie plan jest tajny własnie po to aby nie mieszać i nie pisać do urzędników - nie chcą nic pokazać mi się udało uzyskać oczna i ustną informację co tam planują i sąsaiadowi też ale żadnych kserówek i innych tego typu nie udostepniają. Wgląd do planu będzie po jego opublikowaniu.- Plan nie jest tajny a wgląd do planu nie może być dopiero podczas publikacji.
Wgląd do planu będzie podczas wyłozenia do publicznego wglądu. Wtedy także odbędzie się dyskusja publicza, w której wszyscy zainteresowani będą mogli się wypowiedzieć. Po tym czasie każdy będzie mógł wnieść uwage do planu. Następnie Wójt czy Burmistrz będzie miał czas na ustosunkowanie się do uwag (wniesionych w terminie podanym w ogłoszeniu w prasie, w obwieszczeniu na tablicy ogłoszeń czy na stronach bip). Takie ogłoszenie na tablicy ogłoszeń czy na bipie około 6 tygodni. Nic nie jest tajne. Publikacja oznacza uchwalenie planu oraz już stwierdzenie jego zgodności z prawem przez Wojewodę i to on stwierdza czy cała procedura i terminy zostały zachowane. Po 14 dniach od publikacji plan dopiero wchodzi w zycie.
Moje pytanie brzmi czy plan robi grupa specjalistów z Urzędu Gminy czy został on zlecony ofertą czy przetargiem planistom z zewnątrz? Faktycznie Urzędnik może nie mieć pojęcia co sie aktualnei dzieje w projekcie. To po pierwsze.
Po drugie warto może to będzie tylko droga wewnętrzna dla dojazdu dla Pana działki i 2 czy trzech sąsiadów. A w ten sposób dostanie Pan pieniązki za wykup części działki.
A po trzecie uchwalenie planu nei oznacza jego realizacji. Bardzo czesto jest tak, ze plany to długoletnei wizje władz gminy, które i tak zostają zmieniane przed realizacją. Moze wyjść tak, ze i tak nie bedzie pieniędzy na inwestycje drogową.Ten post został edytowany przez Autora dnia 28.05.13 o godzinie 07:46 -
Zmiana ustawy wchodzi w życie za 30 dni. Wczoraj została podpisana przez Prezydenta.
http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2013/503 -
Marku problem będzie przy pozwoleniach na budowę czy decyzjach środowiskowych. Słusznie zostało to zauważone, że inwestycje, dla których MPZP zostało uchwalone do dnia dzisiejszego bez zgody ministerstwa na zmianę przeznaczenia mogą mieć problemu proceduralne.
Przepisów przejściowych nie ma i może być tak jak w przypadku wejścia w życie Ustawa z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko, gdzie GDOŚ publikował interpretację przepisów ustawy odnośnie procedur sporządzania i uchwalania studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gmin oraz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. -
tak, masz rację nowelizacja podpisana zakłada wyłączenie wszystkich terenów III i nie wprowadza definicji zwartego kompleksu.
http://www.prezydent.pl/prawo/ustawy/podpisane/art,33,... -
W takim razie mamy dwa projekty ustawy. Jedna jest z autopoprawką, druga z wykreśleniem 0,5 ha.
-
Dalej nie rozumiem skąd ta propozycja zapisu. W podanych przez Ciebie linkach nie ma mowy o skreśleniu w art. 7 ust. 2 pkt 1 wyrazów „jeżeli ich zwarty obszar projektowany do takiego przeznaczenia przekracza 0,5 ha”.
W poprzedniej wypowiedzi wkleiłam projekt wraz z autopoprawką ze strony urbanistyka.info, który odsyła do strony sejmowej. Skreślenie 0,5 ha wydaje się na tym etapie nadinterpretacją. Ograniczeniem będzie jedynie nowa definicja w słowniczku. -
W ustawie z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (jedn. tekst Dz. U. z 2004 r. Nr 121, poz. 1266, z późn. zm.) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 7 po ust. 3 dodaje się ust. 3a w brzmieniu:
„3a. Stroną w postępowaniu, o którym mowa w ust. 2, jest wójt, burmistrz albo prezydent miasta.”;
2) w art. 22b
a) w ust. 1 po pkt. 4 dodaje się pkt. 5 w brzmieniu:
„5) odsetki bankowe i odsetki z tytułu nieterminowych wpłat należności i opłat , o których mowa w ust. 1 pkt. 1-4 ”;
b) po ust. 2 dodaje się ust. 3, ust. 4 i ust. 5 w brzmieniu:
„3. Zarząd Województwa prowadzi windykację dochodów, o których mowa w ust.1.”;
„4. Do udzielania ulg w spłacie należności i opłat, o których mowa w ust. 1 stosuje się przepisy ustawy o finansach publicznych”
„5. Świadczenia pieniężne, o których mowa w art. 22b ust. 1 przedawniają się z upływem 5 lat od dnia ich wymagalności”.
i autopoprawka
W ustawie z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (jedn. tekst Dz. U. z 2004 r. Nr 121, poz. 1266, z późn. zm.) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 4 po pkt. 28 dodaje się pkt. 29 w brzmieniu:
„29) zwartym obszarze projektowanym na cele nierolnicze – rozumie się przez to obszar gruntów rolnych przewidzianych do zmiany przeznaczenia na cele nierolnicze, zawarty w granicach opracowania planu zagospodarowania przestrzennego, wyznaczony na rysunku projektu tego planu liniami rozgraniczającymi tereny o różnym przeznaczeniu lub różnych zasadach zagospodarowania”. -
Nie do końca rozumiem skąd interpretacja wykreślenia 0,5 ha?
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/druk.xsp?nr=688
Ani ustawa ani autopoprawka nie wprowadza takiej możliwości? -
czy komuś z Państwa udało się przeczytać lub dotrzeć do artykułu:
http://www.wykop.pl/link/1324965/prawniczy-szantaz/
http://www.forbes.pl/InternalError.htm?aspxerrorpath=/...
z góry dziękuję -
TVN 24 o siłowniach wiatrowych:
http://www.tvn24.pl/czarno-na-bialym,42,m/ekologiczna-...
- 1
- 2