Wypowiedzi

  • Mariusz Grzechnik
    Wpis na grupie PHP w temacie Szyfrowanie skryptów PHP
    22.11.2010, 09:44

    Wielkie dzięki, już wiem na czym stoję, a właściwie leżę :P No ale cóż, zawsze zostaje saas ;)

  • Mariusz Grzechnik
    Wpis na grupie PHP w temacie Szyfrowanie skryptów PHP
    21.11.2010, 13:12

    Ciekawe ale

    PHPScrambler enables you to make your ready-to-use php files hard to read.
    This makes (at least) some hope that the code user (client) can't use your
    code for his own benefits.

    to nie ma nic wspólnego z szyfrowaniem, taki efekt mogę osiągnąć notatnikiem usuwając białe znaki i zmieniając nazwy zmiennych na $a, $b, $c itd

  • Mariusz Grzechnik
    Wpis na grupie PHP w temacie Szyfrowanie skryptów PHP
    21.11.2010, 12:35

    Witam

    Nigdy wcześniej nie interesowałem się tym tematem, a teraz potrzebuję zaszyfrować źródła pewnego pliku php, czy znacie jakieś dobre narzędzie umożliwiające taką czynność tak aby apache normalnie interpretował taki plik natomiast nikt nie mógłby odczytać ani modyfikować jego zawartość?

    Od razu mówię że IonCube odpada, ponieważ loader mimo iż dosyć popularny to jednak nie na wszystkich serwerach występuje, jakieś pomysły?

  • Mariusz Grzechnik
    Wpis na grupie PHP w temacie Wykupić programistę z innej firmy? Łatwo czy trudno?
    20.11.2010, 16:28

    Moim zdaniem to nie jest tylko kwestia stawek ale także warunków pracy, podam to na swoim przykładzie, nt. moich umiejętności można poczytać na profilu, a teraz do rzeczy:

    Nie raz proponowano mi pracę za 3.000-4.000zł i ja nigdy w życiu bym takiej nie przyjął z kilku powodów:
    1. Zarabiam tyle bez narzekającego szefa nad głową
    2. Siedzę sobie w domu za przeproszeniem w gaciach i pracuje kiedy chce, jak nie mam weny rano to siądę sobie o 18 i popracuje do 24, nie tracę czasu na dojazdy do biura, żeby tami siedzieć od 8 do 18, nie muszę się wbijać w garnitur (tak, niektórzy wymagają aby programista siedział w pracy w garniturze [sic!] )
    3. Sam sobie ustalam kalendarz i wybieram zadania, a nie dostaję zadanie o którym nie mam zielonego pojęcia (np. zrobić animację flash, takie zadanie dostałem od project managera pewnej firmy 3-ciego dnia pracy, bo akurat flashowiec miał wolne O.o, to było zadanie "do wykonania szybko i bez żadnej dyskusji" podziękowałem za prace i wyszedłem)
    4. Nie lubię mieć nikogo nad sobą, kiedy wykonuję projekt dla klienta albo jestem podwykonawcą dla jakiejś firmy ta relacja jest bardziej partnerska, niż na zasadzie szef-pracownik.
    5. Mogę sobie zjeść w domu obiad kiedy chcę, nie muszę pytać nikogo o pozwolenie i nikt sie na mnie krzywo nie patrzy jak odchodzę od komputera :P

    Ten ostatni punkt tak pół żartem pół serio, pewnie znalazłoby się jeszcze kilka punktów, ale chyba sedno sprawy uchwyciłem.

    Żebym pracował pod kimś na umowę o pracę są tylko 2 możliwości: albo daje mi na starcie 8.000zł na rękę i wtedy mogę siedzieć w biurze w garniturze i robić co tylko szef chce, albo co najmniej 6.000zł ale ustalamy pewien model współpracy wygodny i satysfakcjonujący dla obu stron. W każdym innym wypadku zostaje przy swoim modelu pracy który uwielbiam. Niestety jak szuka się programisty za 3.000zł to można najwyżej dostać maszynistę ze znajomością PHP, albo na prawdę dobrego programistę ale tylko na 1/3-1/4 etatu ;)Mariusz Grzechnik edytował(a) ten post dnia 20.11.10 o godzinie 16:31

  • Mariusz Grzechnik
    Wpis na grupie Bazy Danych w temacie Wyceny zaprojektowania bazy
    1.11.2010, 18:31

    Tomasz Paprocki:
    Mariusz Grzechnik:

    projekt bazy danych to cześć specyfikacji UML...


    Chyba trochę niefortunnie się wyraziłeś ;)

    dlaczego? to był taki skrót myślowy że projekt bazy danych zawiera się w ogólnym projekcie aplikacji, a ten jest najczęściej pisany za pomocą UML gdzie diagram klas jest praktycznie naszym projektem bazy, może faktycznie niejasno ;)

  • Mariusz Grzechnik
    Wpis na grupie Bazy Danych w temacie Wyceny zaprojektowania bazy
    1.11.2010, 15:15

    Michał Pietroń:
    Witam,
    Jakie są aktualnie ceny za zaprojektowanie bazy (mysql) ok 10-15 tabel wraz z relacjami? Mam do zrealizowania bazę pod bardziej skomplikowany portal usługowy i zastanawiam się nad obecnie panującymi realiami.

    Z góry dzięki za odpowiedź.

    projekt bazy danych to cześć specyfikacji UML, jeżeli to ma być duży serwis to powinna go całościowo zaprojektować 1 osoba (1 zespół) i za cały projekt wziąć pieniądze (w zależności od stopnia rozbudowania myślę że między 5 a 25 tyś zł). Jeżeli jedna osoba będzie projektowała bazę a druga funkcjonalność to ja życzę powodzenia ;)

  • Mariusz Grzechnik
    Wpis na grupie Bazy Danych w temacie Problem z optymalizacją MySQL
    1.11.2010, 15:05

    Wszystko zależy od tego jakich czasów oczekujesz od bazy, jak będzie wyglądał przyrost danych w czasie, na jaką pojemność (ilość rekordów) baza jest projektowana, na moje oko to jest optymalne rozwiązanie, oczywiście nie zarysowałeś problemu więc możemy się tylko domyślać czego ta baza dotyczy, ale przykładowo jeżeli każdy polak miałby 10 różnych samochodów to mamy (dla 40mln polaków) 400mln powiązań i nie da się tego lepiej/wydajniej zrobić. Przy 7mln indeksowanych rekordów tragedii nie ma, zarówno przy pojedynczych indeksach jak i parach, tutaj wg. mnie jedyna możliwa optymalizacja to lepszy/wydajniejszy serwer bazy ;)

    PS Wpisywanie id po przecinku to bardzo kiepski pomysł, nie spełniasz definicji 1NF (pierwszej postaci normalnej) odnośnie atomowości (niepodzielności) komórek, a każda baza (z tego co pamiętam) powinna być co najmniej w 3NF

  • Mariusz Grzechnik
    Wpis na grupie Fani WordPressa w temacie Szablon WP
    1.11.2010, 14:37

    Wystarczy zajrzeć w kod: pierwsza strona to plugin jQuery - anythingSlider, druga: również plugin jQuery - jFlow. Teraz pozostaje albo google i szukanie instrukcji podpięcia, albo znalezienie kogoś kto wdroży taki slider w dowolny szablon.

  • Mariusz Grzechnik
    Wpis na grupie Fani WordPressa w temacie frustracje związane z tumblr
    1.11.2010, 14:27

    Są 2 możliwości, albo wpisujesz datę publikacji jak Powiedział Grzegorz, albo używasz wtyczki do kolejkowania. Ja osobiście odradzam stawianie na wordpress.com, lepiej wydać grosze na serwer (50zł rocznie) i móc wstawić sobie na tego bloga co się chce oraz modyfikować co się chce. Na .com mamy ograniczenia co do wyboru templatki, wtyczek i chyba coś jeszcze tam mi się nie podobało, nie pamiętam bo grzebałem w tym jakieś 5 minut, jestem chory jak nie mam dostępu do kodu źródłowego ;)

  • Mariusz Grzechnik
    Wpis na grupie Fani WordPressa w temacie Błąd w wyświetlaniu archiwum wg tagów
    14.10.2010, 20:57

    Stara wersja WP (2.9.1), nie wspomnę już o ngg ;) poza tym dziwny adres, po co Ci w permalinku "index.php"? Polecam aktualizację ;)

    Ale żadna z tych rzeczy nie powinna mieć wpływu na pustą stronę, a właściwie brak wpisów przy tagach. Z kodu który pokazałeś:

    <?php get_header(); ?>

    <div id="content">
    <?php if (have_posts()) : ?>
    <p class="browse">
    wnoszę że strona powinna mieć diva z ID content a takiego diva nie ma więc template archive.php w ogóle się nie ładuje.
    Być może coś w header.php czyści albo zmienia query przy tagach, a nawet zmienia szablon do użycia, pokaż ten plik, a najlepiej jakbyś od razu dał paczkę ze wszystkimi plikami php ze skórki.

  • Mariusz Grzechnik
    Wpis na grupie Fani WordPressa w temacie Szukam wtyczki do backup'u kompatybilnej z WP 3.0.1
    20.09.2010, 12:15

    Pani Renato

    Ja swoim klientom polecam wtyczkę BackWPUp

    Eksport XML jest dobry ale w momencie gdy na naszym blogu są tylko treści, a co w przypadku awarii serwera staje się z naszymi przesłanymi plikami, zdjęciami, galeriami, zainstalowanymi wtyczkami? Co jeżeli zmodyfikowaliśmy sobie coś w szablonie tylko na serwerze? Wszystko przepada.

    Wtyczkę wystarczy raz ustawić i wykonuje ona backup co określony czas, może być to backup plików lub bazy lub oba na raz, z możliwością zapisu na bieżącym serwerze, zewnętrznym FTP, wysyłka na mail, Amazon S3 oraz RackSpaceCloud.

    W wyniku działania otrzymujemy zrzut bazy w pliku .sql oraz plik .zip ze wszystkimi plikami w katalogu WordPressa, tak więc nic nie tracimy.

    Backup przywraca się praktycznie 1 kliknięciem. Można spać spokojnie, wystarczy "Set it, and forget it" ;)

    W razie problemów z ustawieniem wtyczki zapraszam do mnie, chętnie pomogę.

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do