Marek Szymański

Inżynier procesu, Sauer-Danfoss

Wypowiedzi

  • Marek Szymański
    Wpis na grupie Bieganie w temacie który Garmin?
    10.03.2013, 20:29

    a tu o 1209: http://www.bieganie.pl/?cat=22&id=2251&show=1

  • Marek Szymański
    Wpis na grupie Bieganie w temacie który Garmin?
    10.03.2013, 20:25

    Marcin S.:
    Magda Królikowska:
    Pomęczę Was jeszcze, a co tam... :)
    Czy korzystając z telefonu i aplikacji endomondo, która jest w stanie jak rozumiem wskazać przebiegnięty dystans, ale czy puls także wyłapuje czy niezależnie od tego, pulsometr w postaci zegarka i opaski okołopiersiowej też macie na sobie?

    Jeśli masz pasek piersiowy do pulsometru w standardzie ANT+ (najpopularniejszy, Garmin jest z nim zgodny) to Endomondo go "widzi" i rejestruje puls. Oczywiście nie musisz mieć wtedy samego zegarka.
    Endomondo na smartphon'ie będzie widziało paski pulsometrów zgodne ze standardem Bluetooth (i to tez nie wszystkie, np. pasek bluetooth od Sport Trackera nie widzi). Jedynym wyłomem są niektóre Xperie, które mają w sobie moduł ANT+. Możesz jeszcze pokusić się o Motoactv, która jest wielości zegarka, w całkiem dobrej cenie, ma ANT+ i bluetooth. Jedyny mankament to brak wsparcia od Motoroli (sic!) i dla niektórych bateria na max 6h. Możesz poczytać o niej TU

  • Marek Szymański
    Wpis na grupie Bieganie w temacie który Garmin?
    28.02.2013, 17:05

    Robert Zakrzewski:
    świetny ten fenix, tak na szybko powiem ;-)
    Eh, do świetności dużo mu jeszcze brakuje. Np. głupi zegarek/czasomierz: spóźnia się 1,5s/dobę :D A to tylko jeden z wielu błędów, miejmy nadzieję błędów wieku dziecięcego. Jak na razie pracują nad nim bardzo mocno. Aktualizacje średnio raz w miesiącu. Niestety zaniedbali inne zegarki :/

  • Marek Szymański
    Wpis na grupie Bieganie w temacie który Garmin?
    28.02.2013, 16:40

    Robert Zakrzewski:
    Aha, jeszcze jedno. Czy Garmin jest na tyle mądry, na ile
    Endo głupie. Mianowicie ciekawy jestem, czy biegając podbiegi sumuję ilość km "pod górkę" czy tylko pokazuje ilość przewyższeń?
    Bo jak biegam np 10 x 200 m pod górkę o wysokości 90m, to na koniec widzę strzałka w górę 90m, a powinno być (moim zdaniem) 900m.
    No i co Wy na to?
    To się nazywa prędkość 3D i tylko fenix na razie to ma :/ W skrócie: wyznacza odległość liniową jak tradycyjny GPS, bierze przewyższenie i wyznacza wektor drogi, który przy znanym czasie daje prędkość 3D. Ray dobrze to opisał: 3D speed.
    W sumie to właśnie fenix jest kierowany do trailowców i ultrasów i wątpię, żeby kiedykolwiek dodali prędkość 3D do którychś z obecnych FR :( A nie ukrywam, że bardzo mi jej brakuje. Niestety jak dostawałem 610tkę to fenixa jeszcze nie było.Marek Szymański edytował(a) ten post dnia 28.02.13 o godzinie 16:51

  • Marek Szymański
    Wpis na grupie Bieganie w temacie który Garmin?
    26.02.2013, 22:26

    Adam W.:
    Marek Szymański:
    Ja dzwoniłem do Garmin Polska i uzyskałem info,

    ktoś pytał o to na forum Garmina i osoba z supportu Garmina odpowiedziała..
    przeczytaj:
    https://forums.garmin.com/showthread.php?24452-610-and-...
    Sprawdziłem. Masz rację, konsultant z polskiego supportu nie. Z FootPod'em w dłoni nie miałem wyświetlanego tempa chwilowego za to średnie całe czas było i zmieniało się (przebiegłem tak ponad 2km). Średnie tempo treningu tez było wyliczone. Ergo: chwilowe FootPod, reszta to GPS. Pewnie przy braku GPS (bieżnia mechaniczna) wszystko byłoby z FootPod'a. Człowiek cały czas się uczy ;)

    Dziś założyłem na nogi nowe butki Puma Faas 250 Trail (wcześniej NB 749). Oczywiście założyłem do nich FootPod'a. Po 14km spokojnego jednostajnego biegu współczynnik kalibracji zmienił się drastycznie. Nowa podeszwa (bardziej wymuszająca bieganie ze środka, chociaż w terenie to bez większego znaczenia), nowe miejsce zamocowania i kalibracja konieczna.

  • Marek Szymański
    Wpis na grupie Bieganie w temacie który Garmin?
    26.02.2013, 11:46

    Sprawdzę to dzisiaj wieczorem. FootPod'a do ręki i pobiegam chwilę. Jak zobaczę, że tempo chwilowe się nie wyświetla a średnie tak to przyznam rację i pozostanie mi tylko westchnąć nad jakością polskiego supportu.

  • Marek Szymański
    Wpis na grupie Bieganie w temacie który Garmin?
    26.02.2013, 10:58

    Rafal Bielawski:
    http://fellrnr.com/wiki/Garmin_Foot_Pod_Calibration powinno was zainteresowac.
    I tym też swojego kalibrowałem :) Kalibracja jest na tyle skuteczna, że nawet jak przeszedłem na 180bpm to powtórna nie była potrzebna. Wszystko jest cacy. Naprawdę zadziwiające urządzonko.
    Adam W.:
    bomba? dla mnie to jakaś porażka
    Pamiętaj o śniegu, na którym noga się ślizga i zmienia się całkowicie charakterystyka Twojego kroku. Raz masz pełny, z pełną przyczepnością a raz zerwany z poślizgiem. W przypadku asfaltu (wrrr) lub bieżni masz zawsze tak samo więc przy poprawnej kalibracji dystans w 100% zgodny z GPS
    Adam W.:
    czytałem na forum Garmina że jeśli masz aktywnego footpoda i jednocześnie włączony gps i wybierzesz źródło informacji o prędkości to do chwilowej bierze z footpoda a średnią wylicza z GPS, dystans też jest pewnie z GPS..
    Ja dzwoniłem do Garmin Polska i uzyskałem info, że jeśli info o prędkości/tempie masz z FootPod'a to wszystko co związane z tymi wskaźnikami jest brane z FootPod'a a jedynie zapis trasy, przewyższenia itd. z GPS. Jeśli przeczytałeś inaczej to proponuje konfrontację forum z infolinią ;)

  • Marek Szymański
    Wpis na grupie Bieganie w temacie który Garmin?
    23.02.2013, 16:31

    Adam W.:
    a jeszcze jedno mam pytanko..
    rozumiem że jeśli używam footpoda to pomiar tempa chwilowego może być tylko z jednego źródła (w tym wypadku footpoda)..
    ale czy średnie tempo też wtedy bierze z footpoda? GPS jest wtedy nieaktywny? bo średnie to akurat wolałym z GPS :)
    Ja swjego SpeedCell'a kupiłem dokładnie za 39 zł z kluczem USB ANT+. W tej chwili faktycznie jest sama drożyzna. Spokojnie, poczekaj, poobserwuj. Zobaczysz, że się trafi >60.
    Co do pomiaru tempa to w ustawieniach czujnika na nogę wybierasz, co jest źródłem informacji o prędkości. I nie można ustawić innego źródła dla prędkości/tempa chwilowej a innego dla średniej.

    Dzisiaj, pomimo dużej ilości śniegu w parku i na chodniku (ślisko), różnica między footpod'em a GPS była niecałe 600m przy trasie 14km. Jak dla mnie bomba.

  • Marek Szymański
    Wpis na grupie Bieganie w temacie który Garmin?
    22.02.2013, 23:31

    Z tempa chwilowego korzystam tylko z FootPod'em. Jak biegam w terenie pagórkowanym to FootPod odpada. Nie potrafi przeczytać, że biegnę pod górą albo w dół. Pozostaje GPS i Lap Pace.
    A co do dokładności FootPod'a to proponuję pocztać: DCRainmaker i The Garmin ANT+ Footpod. Przy jednych butach (stałe miejsce zaczepienia), równym terenie i poprawnej kalibracji zmiana długości kroku nie robi na nim wrażenia. Jest dokładny jak cholera. Używam na co dzień więc wiem co piszę. Aha, i nie używam Garnowskiego. Adidasa SpeedCell można kupić za 50 zł razem z kluczem Ant+ a to dokładnie to samo. Jest jedna fabryka, która to tłucze więc czy to Gramin, Suunto, Polar czy Adidas - bez znaczenia. Różnią się kolorem i kształtem.

    Adam W.:
    footpod liczy kroki a nie wie ile moje poszczególne kroki mają długości przecież, coś tam sobie uśrednia
    On nie tylko liczy ale bada charakterystykę kroku. Za tym się kryje bardzo złożony algorytm
    @Adam: jak z pulsometrem?Marek Szymański edytował(a) ten post dnia 22.02.13 o godzinie 23:34

  • Marek Szymański
    Wpis na grupie Bieganie w temacie który Garmin?
    22.02.2013, 20:53

    Adam W.:
    do tych co używają 610:
    - z waszych obserwacji, jakie jest opóźnienie wyświetlania tempa chwilowego? wydaje mi się że 15-20 sekund, nie 30 jak pisali na bieganie.pl
    - myślę o naklejeniu folii ochronnej na ekran, choć nie noszę go cały czas to myślę że np. podczas biegania po lesie czy innych krzakach można go zarysować.. używacie?

    ogólnie po tygodniu użytkowania jestem bardzo zadowolony, dokupię sobie jeszcze pasek HR z Dectahlonu.. szkoda tylko że maszyny cardio u mnie na siłowni nie obsługują ANT+.. a niby taka wypasiona i lanserska ta siłownia ;)
    Mam dodatkowy pasek Garmina. Nowy. Premium soft strap + moduł ANT+. Jak chcesz możemy się dogadać. Używam folii, nie pamiętam producenta ale spisuje się świetnie.
    A o tempie chwilowym książki można pisać. Z FootPod'a bardzo stabilne, z GPSa już nie.

  • Marek Szymański
    Wpis na grupie Bieganie w temacie który Garmin?
    21.02.2013, 22:25

    @Adam: Ok, niech będzie, że z baterią trochę zamarudziłem. To co @Rafał pisze też jest realne. Zegarek pika przy 20%. Moja 610 bez podświetlenia w trybie oszczędnym (zapis w trybie smart) wytrzymuje ciut więcej niż 6h. Czyli na godzinę biegania (13km) starczy w sam raz.

    @Magda: tak, nawet ci od jabłek wpadli na to, żeby najpierw nacisnąć przycisk a później odblokować ekran muśnięciem palcem. A może Garmin nie chce złamać ich patentu? :P

  • Marek Szymański
    Wpis na grupie Bieganie w temacie który Garmin?
    21.02.2013, 12:06

    Tak jak przedmówcy polecam stronę: DCRainmaker i testy wspominanych Garminów:
    - Garmin 610
    - Garmin 210
    Osobiście biegam z 610tką i jedyne co mnie denerwuje to:
    - bateria, która przy bieganiu wieczorem z włączonym podświetleniem wytrzymuje 2-3 treningi (max 4h),
    - brak wskaźnika stanu baterii na ekranie uśpienia (kiedy służy jako zegarek) lub dokładnego po odblokowaniu ekranu, ten graficzny jest beznadziejny,
    - i na koniec mistrzostwo świata: czy ktoś widział telefon, który można odblokować tylko muśnięciem po ekranie? Odpowiedź: NIE, zawsze wcześniej trzema nacisnąć jakiś przycisk. A w 610 wystarczy przeciągnąć po ekranie, bez naciskania czegokolwiek. Przez co przy codziennym użytkowaniu rękaw kurtki/swetra/polar potrafi odblokować ekran. BRAWO GARMIN!
    Tak poza tym zegarek bardzo OK, zarówno do treningów jak i codziennego używania.

  • Marek Szymański
    Wpis na grupie Turystyka rowerowa w temacie Rower i małe dziecko
    7.04.2012, 11:36

    Tomasz S.:
    Witam.
    Przerabiałem Temat sciągnięcia Chariota z USA. Za wózek zapłaciłem - Cogar 1 399$. Przesyłka do PL 40$. Innych opłat brak.
    Komplet który w PL kosztuje 3800 PLN wyszedł mnie 2200PLN. ( Wózek, zestaw stroller kit, jogging kit, bike kit, rain cover, uchwyt na napój, i usztywaniacz do trzymania główki dla mniejszych dzieci)Wszystko nowe ze sklepu.
    W Polsce gwarancja nie będzie obowiązywać.
    Jesli jest ktoś zainteresowany służe radą i namiarami na sklep i firmę wysyłkową.
    Hej. Czy możesz napisać jaką firmę kurierską wybrałeś? Jak patrzę na podstawowych dostawców usług przewozowych to ceny są znacznie wyższe :/
    A może ktoś z Was ma doświadczenia w wysyłkach z USA towarów takich gabarytów?

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do