Wypowiedzi
-
AFAIR to ta rewelacja została niedawno zdementowana ;) Okazało się, że zestaw pomiarowy miał źle podłączony jeden z kabelków... Ot, dopiero zagwozdka... Miało li to wpływ, czy nie, na pomiar? ;)
-
Zapis na dysku w zasadzie w dzisiejszych czasach nie powinien mieć aż takiego wpływu. Raczej winę ponosi tu fulltextsearch. Fakt, że ODBC rakietą nie jest, ale też nie można demonizować go ;)
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Excel VBA
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Excel VBA
-
Piotr P.:
Nadal jednak nie rozumiem dlaczego w przypadku kwerend wybierających nie było problemu a przy kwerendach tworzących tabele czas wykonania bardzo się wydłużał.
Odpowiedź jest banalna - plik tekstowy nie ma klucza ;) Dlatego działa wolno, bo de facto Access wykonuje full text search w momencie sprzęgania.
Pozdro! -
Dodałbym jeszcze ORDER BY Arkusz1.NrKwalifik, Arkusz1.NrPodejscia
Chyba, że jako klucz główny masz zdefiniowane obie te kolumny.
Jeśli nie, to będzie to dobre rozwiązanie ;) Czasami recordset jest przemieszany, jeśli nie ma określonego sortowania i wówczas np. Last(Status) może zwrócić Ci "FAIL" i będzie zonk. -
Dokładnie.
Cały problem dotyczy wydajności sieci, oraz nieoptymalnych zapytań do bazy.
IMO w przypadku wielostanowiskowej pracy cała komunikacja z bazą powinna być w postaci odwołań do recordset-ów przez VBA. Wówczas Access nie będzie zczytywał całej bazy przez sieć, bo to właśnie to spowalnia pracę.
Również rozważyłbym na Twoim miejscu przesiadkę na MS SQL Express.
Pozdro -
Agnieszka K.:
No właśnie u mnie zawsze zamiast wyboru pojawia się okienko do wpisywania z palca
z tekstem Formularze!Formularz Region!Region
Jak myslisz co mogę robic źle?
Prawdopodobnie to pole kombi ma inną nazwę, a poza tym nazwy obiektów zawierające spacje powinny być zamykane w nawiasach kwadratowych [ ].
Polecałbym zmienić nazwę tego formularza na taką, która jest zgodna ze standardami, czyli np. frmRegiony. Będzie Ci o wiele łatwiej potem się odwoływać do tego formularza.
Do kryterium kwerendy wpisz tak: =Forms!frmRegiony!cmbRegion
(oczywiście zweryfikuj, czy to pole, do którego się odwołujesz, na pewno ma taką nazwę).
Pozdro! -
Czasami pomaga też defragmentacja i naprawa bazy danych.
Można też wyeksportować dane do pliku CVS, wyczyścić i zdefragmentować bazę, zaktualizować w pliku numerki w polu autonumerowanym tak, aby były po kolei i zaimportować spowrotem do bazy.
Pozdro i powodzenia :) -
Ale w sensie, że o so chodzi? ;)
Na poważnie, to gdzie próbujesz wykorzystać tę datę? Konstruujesz np. zapytanie SQL w VBA i czynisz db.execute(sql), czy może poprzez kwerendę?
Jeśli to drugie, to poza ustawieniem kolejności poszczególnych członów daty nic nie musisz formatować. Jak sama wspomniałaś, masz zmienną typu string. Przykładowo jest to data w formacie dd-mm-rrrr. Do SQL-a musisz natomiast użyć formatu amerykańskiego, tj. yyyy/dd/mm. Ponadto aby zapisać tę wartość w polu typu DateTime, musisz wskazać SQLowi, że to jest data, czyli zamknąć wartość zmiennej w znaczkach #, czyli Twoje zapytanie będzie wyglądało mniej więcej tak:
UPDATE Tabela SET PoleDaty = #2008/28/05#;
Ok, a teraz trochę o szatkowaniu stringów (znaczy ciągów tekstowych, a nie majtek ;) ) - to najlepiej zrobić używając zmiennych tablicowych - jeśli masz stały format daty (albo nawet i zmienny, ale z ustalonym znakiem rozdzielającym (chociaż i to da się zdynamizować, ale trzeba by uwzględnić wszystkie możliwe przypadki - sporo roboty), wówczas przepisujesz ciąg daty do zmiennej tablicowej za pomocą funkcji Split() używając do podziału właśnie tego znaku rozdzielającego (standardowo będą to . - / ), a następnie z poszczególnych wartości tablicy składasz w odpowiedniej kolejności nowy ciąg tekstowy rozdzielony ukośnikami i dokładasz na krańcach krzyżyki (na drogę ;)). Ot cała filozofia :)
Odnośnie importu, to jeśli robisz to z poziomu interfejsu Access-a, to powinno być możliwe określenie formatu każdej kolumny w tym kreatorze importu. Z poziomu VBA musisz wskazać schemat importu, który musisz sobie najpierw zdefiniować (w kreatorze, poprzez przycisk Zaawansowane widoczny w momencie definiowania właśnie tych formatów kolumn - stamtąd można zapisać sobie schemat - będzie on zapisany w tabeli systemowej).
Liczby z kropkami? To tylko w VBA i tak powinno być - przecinek w VBA ma inne znaczenie - rozdziela argumenty funkcji. Jeśli jakimś cudem wprowadzisz liczbę z kropką do pól w UI, to będzie to traktowane jako ciąg tekstowy, a nie liczba. Wówczas można to przekonwertować na liczbę używając albo replace(), albo val().
Pozdro i powodzenia :) -
Dariusz Ż.:
Paweł Wolański:
Co do transakcji, zastanów się, czy będziesz używał indeksów typu fulltext (np podczas wyszukiwania), bo jeżeli tak, to mechanizm składowania InnoDB ich nie obsługuje.
to bardzo przeszkadza ;(, to jakas porazka z ich strony.
Ano szkoda wielka, bo InnoDB ma wiele zalet - m. in. foreign keys, co w dzisiejszych czasach jest nieocenione :) Chyba, że MyISAM wkrótce zostanie o te wzbogacony - wtedy kto wie, czy nie lepiej będzie wrócić do tego mechanizmu :) -
A nie można np. skorzystać z licencyjnego prawa do downgrade-u systemu na XP? ;)
-
Skoro Finereader, to po co druk->skan->ocr, skoro można było od razu ocr? :>
Finereader wczytuje PDFy jako obrazki do skanowania. -
Rozkręć lapka, odłącz pada i użyj zewnętrznej myszki :D
Co do klawisza niechcianego, to można też go wymontować fizycznie, a dziurkę zaślepić czymś w kolorze obudowy :E -
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Excel VBA
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Excel VBA
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Sieci Komputerowe
-
Chyba nie, chociaż kiedyś widziałem składnię SQL-a, gdzie zamiast "Like" było "ALike"... Ale nie pamiętam, gdzie i w jakim kontekście.
Pozdro -
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Excel VBA
-
Kryzys instytucji finansowych pociągnie za sobą nie tylko IT, ale wg mnie wszystkie branże, co może przełożyć się na b. poważny globalny kryzys gospodarczy. Kryzys w innych branżach dodatkowo odbije się na rynku IT, bo przecież firmy skupią się głównie na utrzymaniu się na powierzchni, a nie inwestowaniem (m. in. w IT). Zmniejszenie środków finansowych w branży IT może pociągnąć za sobą wstrzymanie rozwoju nowych technologii, itd.
Należy tylko mieć nadzieję, że plany naprawcze rządów państw G8 pozwolą zatrzymać tę spiralę kryzysu.