Marcin Szymański

Grupa Doradczo - Szkoleniowa FALCO
Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

Doświadczenie zawodowe

Logo
Trener / konsultant / wspólnik
Grupa Doradczo - Szkoleniowa Falco M. Lipkowski, M. Szymański Sp. j.
Odpowiedzialny za zarządzanie i rozwój centrów kompetencji:

-systemy zarządzania jakością (praktyczne wykorzystanie norm ISO 9001, ISO 14001 oraz narzędzi jakości: FMEA, QFD, 5W+E, SWOT, KANO)

-poprawa produktywności i zarządzanie procesami biznesu (zastosowanie filozofii KAIZEN i Reengineringu w warunkach polskich przedsiębiorstw, mapowanie i doskonalenie procesów w organizacjach, zastosowanie narzędzi SIPOC, DMAIC, TPM, SMED, 5S, VSM)

-zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego żywności i pasz (wdrażanie i doskonalenie systemów HACCP wg Codex Alimentaruis, DS 3027, ISO 22000, GMP+)

-zarządzanie ryzykiem i sytuacją kryzysową w organizacji (wykonywanie oceny i szacowania ryzyka skuteczności w bezpieczeństwie żywności, jakości produktów gotowych i efektywności procesów)
Logo
Prezes zarządu
Stowarzyszenie Promotorów Innowacji i Jakości PROINNOVA
Od początku swojej przygody z zarządzaniem zawsze wyobrażałem sobie, że idea jakości i innowacji potrafi zbliżać do siebie ludzi z pasją. Jestem dumny, że udało mi się połączyć siły tak wielu profesjonalistów, ludzi związanych zawodowo lub ideowo z zarządzaniem jakością i innowacjami w Stowarzyszenie. Moim celem jest rozwijanie świadomości i zaangażowania w jakość, budowanie profesjonalnego, nieograniczonego i niczym nie skrępowanego forum wiedzy i wymiany doświadczeń. Nie ma niczego lepszego jak dzielenie się wiedzą. Po prostu.
Logo
Kierownik produkcji
Wytwórnia Pasz i Koncentratów Fermy Drobiu D. i Z. Bąkowski
-Bezpośredni nadzór nad produkcją i logistyką.
-Kontakt z odbiorcami, przeprowadzanie wizytacji i auditów na zaopatrywanych fermach klientów.
-Wdrażanie i nadzór nad systemem HACCP w zakładzie i jednostkach zależnych.
-Prowadzenie dokumentacji w zakresie ochrony środowiska.
-Zdobycie pierwszego w regionie pozwolenia zintegrowanego na hodowlę indyków rzeźnych.

Szkolenia i kursy

Zakres merytoryczny szkoleń, warsztatów i wykładów, które prowadzę i rozwijam od 2004 roku

W zakresie systemów zarządzania bezpieczeństwa żywności i pasz oraz biomasą, jakością, środowiskiem, BHP i ryzykiem (ponad 5000 godzin szkoleniowych)

1. Projektowanie i realizacja auditów wewnętrzny i zewnętrznych systemów zarządzania na zgodność z wymaganiami norm: CA, ISO 22000, ISO 22716, BRC, IFS, BRC IoP, GMP+, QS, ISCC, REDCert, ISO 14001, ISO 9001, PN-N 18001, OHSAS, ISO 27001.
2. Rozwój i ocena aktywności pełnomocników ds. Systemów zarządzania i audytorów wewnętrznych i zewnętrznych w tychże systemach.
3. Projektowanie i wdrażanie systemów zarządzania bezpieczeństwem żywności i pasz oraz biomasą wg standardów: CA, ISO 22000, ISO 22716, BRC, IFS, BRC IoP, GMP+, QS, ISCC, REDCert, ISO 14001, ISO 9001, PN-N 18001, OHSAS, ISO 27001.
4. Dostosowywanie i systemów zarządzania do wymagań kolejnych edycji ww. norm branżowych i standardów międzynarodowych.
5. Integrowanie ze sobą różnego typu i konstrukcji systemów zarządzania, spełniających wymagań wewnętrznych firm, zewnętrznych wymagań rynku lub klientów.
6. Projektowanie i wdrażanie Dobrych Praktyk Produkcyjnych i Higienicznych oraz projektowanie, weryfikacja i walidacja analiz zagrożeń oraz zarządzanie ryzykiem w różnych przemysłach i technologiach: logistycznych, produkcyjnych oraz HoReCa.
7. Ocena, weryfikacja i walidacja skuteczności i efektywności działania ww. systemów zarządzania. Poszukiwanie występujących nich potencjałów do doskonalenia, projektowanie i wdrażanie usprawnień.


W zakresie kontroli i zarządzania jakością oraz narzędzi doskonalenia produktywności lean management i narzędzi zarządzania strategicznego (ponad 3000 godzin szkoleniowych)

1. Zespołowe rozwiązywanie problemów organizacyjnych: metody problem solving, analiza FMEA procesu i produktu, diagramy 5M+E, QFD, Poka-Yoke, 8D, metoda KANO i inne.
2. Organizacja miejsc pracy wg zasad Programu 5S i Visual Management.
3. Zasada KANBAN w praktyce produkcyjnej i logistycznej.
4. Zwiększanie produktywności procesów technologicznych, maszyn i urządzeń za pomocą TPM i techniki szybkich przezbrojeń SMED.
5. Value Stream Mapping, wskaźniki produktywności i doskonalenie procesów biznesowych, produkcyjnych i administracyjnych w przedsiębiorstwach i organizacjach non-profit z różnych branż i przemysłów.
6. Zarządzanie projektami, zespołem projektowym, ryzykiem w projektach.
7. Projektowanie i wdrażanie programów oddolnych inicjatyw racjonalizatorskich typu KAIZEN. Metodyki: PDCA, SDCA oraz projekty typu DMAIC.
8. Projektowanie, wdrażanie i rozwój strategii zarządzania za pomocą metodologii Balance ScoreCard i Hoshin Kanri oraz budowanie i rozliczanie zestawów wskaźników KPI w organizacjach.
9. Rozwój biznesowy i tworzenie nowej lub ewoluowanie aktualnej marki organizacji za pomocą Marketingu 3.0 oraz standardów CSR.
10. Ocena, weryfikacja i walidacja skuteczności i efektywności działania ww. narzędzi i technik postępowania. Poszukiwanie występujących nich potencjałów do doskonalenia, projektowanie i wdrażanie usprawnień.

Warsztaty menedżerskie (ponad 1600 godzin szkoleniowych)
1. Zwiększanie efektywności osobistej i zawodowej menedżerów na każdym poziomie w strukturze organizacyjnej z wykorzystywaniem narzędzi lean i algorytmów usprawniających pracę: od brygadzistów i mistrzów poprzez kierownictwo różnego szczebla, do prezesów i właścicieli firm oraz kadry zarządzającej w organizacjach non-profit i JST.
2. Komunikowanie się w zespołach menedżerskich w różnych sytuacjach: komunikacja na poziomie informacyjnym i organizacyjnym, spotkania motywacyjne, oceniające, nagradzające i karzące z pracownikami, komunikacja w sytuacji rozwiązywania aktualnych problemów i sytuacjach kryzysowych.
3. Zarządzanie zmianą w organizacji i inspirowanie do działania w procesie ciągłego doskonalenia. Tworzenie i wspieranie w rozwoju dojrzałej kultury organizacyjnej.
4. Planowanie i prowadzenie efektywnych zebrań i spotkań z pracownikami lub w zespołach menedżerskich.

Doświadczenie w prowadzeniu konsultingu

Projekty doradcze, wdrożenia i konsulting realizowane w okresie od 2004 roku (ponad 100 projektów różnej wielkości):
1. Projekty auditowe – badające zgodność, poziom efektywności, skuteczność i spójność systemów zarządzania różnego typu, audity personalne, audity 5S, audity badające potencjały do doskonalenia. Planowanie i wdrażania na bazie wniosków projektów naprawczych i kompleksowych programów rozwojowych.
2. Projekty wdrożeniowe – od samodzielnych pojedynczych i zintegrowanych wdrożeń systemów zarządzania, opartych o wymagania różnej kombinacji norm branżowych, aż do wdrożeń międzynarodowych, spełniających wymagania globalnych koncernów wykonywanych za pomocą 10 osobowych zespołów konsultantów i pełnomocników ds. Systemów zarządzania. przemysłów jak i lokalne wymagania odbiorców, czy instytucji kontrolująco – nadzorujących.
3. Projekty lean i KAIZEN – od pojedynczych wdrożeń w jednej lokalizacji i programów pilotażowych do planowania i rozliczania kompleksowych programów zwiększania efektywności jednocześnie na terenie kilku zakładów produkcyjnych lub nawet w kilku krajach naraz, z braniem pod uwagę różnych dorobków, doświadczeń i systemów wartości u poszczególnych interesantów. Od prostych wdrożeń elementów 5S, zajmujących 2 dni pracy, poprzez kompleksowe, obejmujący 30 dni projekty wdrożeniowe typu: toolbox lean, aż do pełnego zmapowania przepływów wartości w całym łańcuchu dostawców, klientów i dystrybutorów i wdrażania przez ponad rok programu naprawczego o 7 cyfrowej wartości.
4. Projekty strategiczne – wdrażające kompleksowe zmiany do organizacji, polegające na wspólnym planowaniu z decydentami, wdrażaniu i zarządzaniu projektami o strategicznym znaczeniu dla rozwoju przedsiębiorstwa lub organizacji non-profit i JST. Kompleksowe i fundamentalne w założeniach i efektach działania biznesowe, jak np.: zbudowanie i rozwój sieci dystrybutorów w oparciu o metodologię BSC i portfele KPI.

Doświadczenie w realizowaniu studiów podyplomowych

Wykładowca akademicki na 4 edycjach podyplomowych studiów WSB w Toruniu pt.: Akademia Liderów Samorządowych

Tematyka:
1. Strategie rozwoju gmin
2. Zarządzanie jakością
3. Doskonalenie procesów i procedur

Promotor prac dyplomowych:

Rok 2011

4. Instrumenty finansowe zarządzania strategicznego w jednostkach samorządu terytorialnego.
5. Analiza wskaźnikowa gminy miejskiej Nowe Miasto Lubawskie.
6. Realizacja procesu CAF w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Gdańskim.
7. Wykorzystanie okresowych ocen pracowniczych jako narzędzie efektywnego zarządzania kapitałem ludzkim w jednostkach samorządu terytorialnego.
8. Ocena okresowa pracowników w systemie zarządzania zasobami ludzkimi na przykładzie Starostwa Powiatowego w Chełmnie
9. Ocena wpływu walorów przyrodniczych na kierunki rozwoju Gminy Nowe
10. Ocena realizacji strategii rozwoju gminy i miasta Izbica Kujawska.
11. wykorzystanie okresowych ocen pracowniczych jako narzędzie efektywnego zarządzania kapitałem ludzkim w jednostkach samorządu terytorialnego.
12. Wdrażanie metody CAF w Urzędzie Gminy Blizanów.
13. Ocena skuteczności wdrożenia i procesu certyfikacji systemu zarządzania zgodnego z normą PN-EN ISO 9001:2009 na przykładzie Starostwa Powiatowego w Chełmnie.

2012
14. Wprowadzenie systemu zarządzania jakością w Urzędzie Miejskim
w Nowym Stawie i jego integracja ze standardami kontroli zarządczej
15. Rola poprawnej komunikacji wewnętrznej między referatem finansowym a innymi strukturami urzędu w sytuacji tworzenia budżetu gminy Korsze.
16. 5 S jako fundament zmian w administracji samorządowej na przykładzie Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Kujawskim
17. Nadzór i kontrola gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego - działalność regionalnych izb obrachunkowych na podstawie sprawozdania za 2011 rok.
18. Proces rekrutacji i zatrudniania pracowników samorządowych.


2013
19. Marketing 3.0 a Strategia Rozwoju Gminy Stolno.
20. Marketing 3.0 w zarządzaniu finansami gminy w aspekcie ograniczania ryzyka.
21. Budowa inspirującej marki gminy.
22. Zarządzanie jakością w administracji na przykładzie Urzędu Gminy w Płużnicy.
23. Zarządzanie jakością w gminie Zblewo.

2013/2014
24. Strategia planowania rozwoju powiatu
25. System kontroli zarządczej w Urzędzie Miejskim w Szubinie.
26. System zarządzania jakością – pomocne lub utrudniające narzędzie
27. Czy marka gminy pomaga uzyskać przewagę konkurencyjną?

2014
28. „Analiza budżetu miasta Braniewa w latach 2010 – 2013”
29. Wpływ programu rozwoju obszarów wiejskich na wzrost aktywności lokalnej społeczności w gminie Wąbrzeźno.
30. Standardy kontroli zarządczej w jednostka samorządu terytorialnego na przykładzie Gminy Janowiec Kościelny
31. Optymalizacja podatku VAT w gminie
32. Przełamywanie barier w e-administracji. Analiza problemu i poszukiwanie rozwiązań.
33. Ewolucja postawy człowieka w kontekście rewolucji w komunikacji miejskiej
34. Konflikt w organizacji
35. Fundusz sołecki wpływa na zwiększenie odpowiedzialności obywatelskiej mieszkańców na przykładzie Gminy Stegna


Wykładowca akademicki na 3 edycjach podyplomowych studiów WSG w Bydgoszczy pt.: Menedżer Ochrony Zdrowia

Tematyka:
1. Rozwój, audytowanie i doskonalenie systemów zarządzania
2. Zwiększanie efektywności działania za pomocą lean management


Autor programu studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy wykładowca pierwszej edycji przedmiotów:
1. Zarządzanie jakością:
a. Zasady zarządzania jakością. (8 godz.)
b. System zarządzania jakością wg wymagań normy ISO 9001. (16 godz.)
c. Nowoczesne narzędzia zarządzania jakością. (16 godz.)
2. Zarządzanie jakością i bezpieczeństwem żywności:
a. System zarządzania bezpieczeństwem żywności. ISO 22000. (16 godz.)

Autor programu studiów podyplomowych na Bydgoskiej Szkole Wyższej na 2 edycjach Menedżera jakości w latach 2010-2012:
1. Pełnomocnik ds. systemów zarządzania
2. Auditor wiodący systemu zarządzania jakością
3. Auditor wewnętrzny systemu zarządzania środowiskowego

Autor programów i wykładowca akademicki na 7 edycji podyplomowych studiów Zarządzania jakością i Menedżer jakości WSB w Toruniu i w Bydgoszczy w latach 2006-2012

Zakres wykładów i ćwiczeń:

1. Certyfikowane systemy zarządzania jakością wg standardu ISO 9001 i bezpieczeństwem żywności wg standardu ISO 22000 – projektowanie, utrzymywanie i doskonalenie,
2. Strategia rozwoju przedsiębiorstw
3. Narzędzia i techniki zarządzania jakością, min: FMEA, 5M+E, PDCA, DMAIC, 5Why, Poka-Yoke, 8D, QFD i in.
4. Budowa i zarządzanie procesami
5. Zarządzanie projektami, w tym mind mapping
6. Lean manufacturing, min. programy 5S, KAIZEN, TPM, SMED, KANBAN, VSM


Promotor 45 prac dyplomowych na studiach Zarządzanie jakością WSB w Toruniu z zakresu:

Doskonalenie produktywności organizacji
1. Analiza FMEA jako narzędzie doskonalenia procesu produkcyjnego na przykładzie przedsiębiorstwa LG Electronic Sp. z o.o. w Mławie.
2. Analiza FMEA produktu gotowego.
3. Adaptacja modelu Kano do identyfikacji czynników determinujących wzrost satysfakcji kierowników projektów i sponsora w procesie zarzadzania budżetem inwestycyjnym.
4. Badanie potencjalnych niezgodności w firmie CSK Food Enrichment Poland Sp. z o.o. z wykorzystaniem analizy FMEA.
5. Doskonalenie procesu kompletacji i załadunku owoców i warzyw w Centrum Dystrybucyjnym firmy JMD SA.
6. Doskonalenie procesu projektowania opakowań.
7. Procedura wyboru inwestycji planowanych do realizacji z udziałem środków unijnych oraz obiegu i kontroli dokumentów przy realizacji tych projektów.
8. Poprawa funkcjonowania produkcji w firmie produkującej systemy wentylacyjne. Modernizacja i oszczędności.
9. Przykładowe modele procesu realizacji zamówienia na produkcji. Przedstawienie własnych doświadczeń i obserwacji w tym zakresie.
10. Reorganizacja i usprawnienie systemu zarządzania jakością Bema S.A.
11. Systemu identyfikacji i śledzenia celów – analiza projektu metodą QFD
12. Standaryzacja stanowiska pracy w dobie wysokiej rotacji pracowników –zastosowanie filozofii Kazein.
13. Szkolenia pracowników produkcyjnych – aspekt jakościowy.
14. Świadome zarządzanie kompetencjami personelu sukcesem przedsiębiorstwa. Narzędzia do identyfikowania potrzeb szkoleniowych.
15. Wdrażanie Lean Management jako przykład Ciągłego Doskonalenia w jednej z firm z branży FMCG.
16. Wykorzystanie metody FMEA do oceny i doskonalenia systemu zarządzania jakością zastosowanej w analizie niezgodności w firmie Print-Pack.
17. Wykorzystanie metody FMEA do oceny i doskonalenia systemu zarządzania jakością zastosowanej w analizie niezgodności w firmie GRADOS.
18. Zidentyfikowanie zagrożeń mających wpływ na termin dostaw do klientów.
19. Zdefiniowanie procesu planowania realizacji zamówień klientów w firmie Alural Sp. z o.o.

System HACCP
1. Alergia pokarmowa - alergeny mleka i produktów mlecznych.
2. Poprawa komunikacji w łańcuchu dostaw w zakresie zagrożeń alergenami.
3. Przegląd systemu zarządzania firmy Frosta Sp. z o.o. w zgodzie z wymaganiami normy PN-EN ISO 22000:2006.
4. Procedura weryfikacji systemu HACCP w firmie RPC Bebo Polska.
5. Procedury i instrukcje zachowani czystości w małej firmie handlowej na przykładzie „Bizon” S.C.

Systemy zarządzania jakością
1. Cykl doskonałości Deminga PDCA w implementacji rozwiązań informatycznych w kontroli procesu produkcji w Z.L.P. Trokotex.
2. Doskonalenie i zmiany w procedurze dostawców usług szkoleniowych.
3. Doskonalenie nadzoru nad dokumentacją systemu zarządzania jakością w Toruńskich Zakładach Materiałów Opatrunkowych S.A.
4. Doskonalenie systemu zarządzania jakością.
5. Lifting procesu auditu wewnętrznego na przykładzie
Bydgoskiego Domu Technika NOT Sp. z o.o.
6. Motywowanie niefinansowe handlowców jako element stałego doskonalenia (na przykładzie firmy z branży telefonii komórkowej).
7. Ogólny przewodnik dotyczący wdrażania systemu zarządzania środowiskowego wg normy PN-EN ISO 14001:2005.
8. Problematyka związana z wdrożeniem systemów jakości w branży spożywczej na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji w Brodnickich Zakładach Żelatyny.
9. Procedura tłumaczenia pisemnego.
10. Propozycja wdrożenia systemu zarządzania jakością zgodnego z normą PN-EN ISO 9001:2001 oraz AQAP 2120:2006 dla przedsiębiorstwa wielobranżowego „WÓJCIK” w Toruniu.
11. Poprawa trafności decyzji w procesie planowania zamówień produkcyjnych na przykładzie działalności dealera samochodów.
12. Rola i korzyści wynikające z zastosowania systemu zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2000 w firmie handlowej.
13. Ścieżka rozwoju zawodowego w Druk-Intro S.A. w Inowrocławiu.
14. Wpływ grupowych auditów i dzielenie się wiedzą w grupie na powstanie procesu nadzoru nad przyrządami pomiarowymi i urządzeniami kontrolnymi w Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
15. Zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie produkcyjno usługowym Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz SA.
16. Zarządzanie poprzez jakość na przykładzie projektu usprawnienia przebiegu prac autoryzowanego serwisu mechanicznego.
17. Zarządzanie potrzebami klienta.
18. Zintegrowany System Zarządzania - Wprowadzenie Systemu Zarządzania Środowiskiem w oparciu o wdrożony System Zarządzania Jakością w Przedsiębiorstwie Wielobranżowym „LECH” Sp. z o.o.

Auditowanie systemów zarządzania
1. Audyt wewnętrzny systemu HACCP.
2. Audyt zasobów Działu Produkcji SHARP Manufacturing Polska. Ocena stopnia przygotowania do wdrożenia systemu zarządzania jakością wg ISO 9001.
3. Proces auditów u bezpośrednich dostawców pieczywa świeżego do sklepów Biedronka.
4. Udoskonalenie procedury auditu wewnętrznego – doskonalenie systemu zarządzania.

Zrealizowane inne projekty z zakresu zarządzania jakością

Prelegent na III Międzynarodowej Konferencji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Quality and Safety in Food Production Chain 2006. Referat pt.: „Integrated SQPI model of safety, quality, work standards and communication In the food production chain” (publikacja w Polish Journal of Ford and Nutrition Science).

Projektowanie i prowadzenie kursów dofinansowanych z funduszy EFS:
Autor programów i koordynator merytoryczny projektów EFS:
1. Więcej niż HACCP – jakość w branży spożywczej – 2 edycje projektu, w których udział wzięło ponad 300 osób ze 100 firm MMŚP w latach 2010-2012.
Tematyka:
a. Standardy GMP, GHP w różnych branżach i przemysłach rolno-spożywczych,
b. Analiza zagrożeń systemów typu HACCP,
c. Normy międzynarodowe i branżowe tj.: ISO 22000, BRC, BRC IoP, IFS, IFS Logistic
d. Auditowanie systemów zarządzania bezpieczeństwem żywności.
2. Mistrz, Brygadzista menedżerem produkcji – 2 edycje projektu, w których udział wzięło 100 osób z 50 firm MMŚP w latach 2010-2013
Tematyka:
a. Kompetencje menedżerskie dla niższej i średniej kadry zarządczej,
b. Lean manufacturing, w tym: Programy 5S, TPM i SMED
3. Akademia Jakości i Produktywności Pracodawców Pomorza i Kujaw – 2 półtoraroczne edycje po 50 szkoleń dla 150 firm w latach 2009-2013
Tematyka:
a. Systemy zarządzania oparte o normy z rodziny ISO 9001, ISO 22000, ISO 27001, ISO 14001 i OHSAS, IFS / BRC,
b. Narzędzia jakości min.: FMEA, QFD
c. Auditowanie systemów zarządzania,
d. Lean management, szczególnie: VSM, Programy 5S i KAIZEN
4. Konsorcjum F5 Konsulting w projekcie „Wzrost efektywności przedsiębiorstw branży drzewnej”, cykl 10 dwu dniowych szkoleń z zakresu:
a. Zarządzania jakością i projektowania systemu wg wymagań ISO 9001,
b. Projektowania dokumentacji systemowej z zakresu ISO 9001,
c. Prowadzenia auditów wewnętrznych z zakresu systemu jakości ISO 9001,
d. Doskonalenia produkcyjności – zasad KAIZEN i Lean Manufacturing.
5. Projekt Lean Urząd Miasta Bydgoszczy
6. Wzmocnienie potencjału administracji samorządowej”, poddziałanie 5.2.1 „Modernizacja zarządzania w administracji samorządowe od 2009 do 2010 - 10 edycji trzydniowych szkoleń w temacie „Jakość w urzędzie” (łącznie 240 godzin szkoleniowych. Zakres prac:
a. konstruowanie systemów, odpowiedzialność i uprawnienia, dokumentacja systemu, nadzór nad systemem,
b. wymagania normy ISO 9001,
c. audyt i doskonalenie zarządzania jakością,
d. zarządzanie projektem (w tym: planowanie, nadzór, zarządzanie ryzykiem

Edukacja

Logo
Katedra zarządzania jakością żywności, doktoranckie
Akademia Rolnicza im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu
Logo
rolnictwo / ochrona środowiska, magisterskie
Akademia Techniczno-Rolnicza im. J.J.Śniadeckich w Bydgoszczy

Specjalizacje

Edukacja/Szkolenia
Rozwój osobisty

Organizacje

Od 2006 r. wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu:
-zaprojektowanie i merytoryczny nadzór nad programem i wykładowcami studiów podyplomowych "Zarządzanie jakością" (obecnie III edycja)
-uczestnictwo w projektowaniu studiów podyplomowych "Zarządzanie innowacjami" Nowość w roku akademickim 2008/2009

Od 2005 roku członek Kujawsko - Pomorskiego Związku Pracodawców i Przedsiębiorców.

Inne

Moi Kienci (jak kogoś pominąłem - bardzo przepraszam, będę dopisywał na bieżąco ;)

10. Wojskowy Szpital Kliniczny
2. Szpital Uniwersytecki im. Biziela
ADM Malbork
ADROS Sp. z o.o.
Agrocentrum Sp. z o.o.
AGROLOK Sp. z o.o.
Agroprogres Sp. z o.o. (PPZ Przybkowo)
AGROTOP Kaczmarek
AKZO Nobel
Almar
Ampol Merol
Animex Pasze Sp. z o.o.
BFM - Etap Sp. z o. o.
Browar Krajan Sp. z o.o.
Bungee ZT Kruszwica
CAMSAT
Can-Pack S.A.
Chemirol
CITYHOTEL Bydgoszcz
Cofresco Sp. z o.o.
Contipasz S.A.
Dalgety
De Heus Koudijs Hima Sp. z o.o.
Dingo Sp. z o.o.
Drobex Pasze Sp. z o.o.
Drobex Sp. z o.o.
DROSED S.A.
Druk Intro S.A.
Ebud Przemysłówka
EGB Investments S.A.
EKO-PASZE S. C.
Ekoklimax
Ekopasza Sp. z o.o.
Etoila Sp. z o.o.
Expom S.A.
Farmer Iława Sp. z o.o.
Filofarm
Firma Grześkowiak Sp. j.
FROSTA
Gala Collezione Sp. z o.o.
Golpasz S.A.
Grupa IMS – Bydgoskie Meble, Helvetia Furuture, BFM Etap, BFM Sofa, Favorit,
Grupa Passio
HaGe Polska Sp. z o.o. (Vitfoss, Raiffpol, DLG)
Hanplast
Horus Sp. z o.o.
Instytut Biotechnologii i Szczepionek BIOMED S.A.
Intermasz Sp. z o.o.
IZD EKODROB S.A.
Kapitan Navi
Knauff Industries Sp. z o.o.
Kompasz Sp. z o.o.
Konspol
Krajowa Spółka Cukrowa S.A.
LES Higiena
Lifocolor Farbplast Sp. z o.o.
LOUIS DREYFUS
MARWIT Sp. z o.o.
MIKOPAC Sp. z o.o.
Motobudrex
Ocynkownie Śląskie
Osadkowski S.A. i Osadkowski Reiffeisen
Pak Toruń Sp. z o.o.
Pesa
PHU Jagr
Plastica TZMO
Polder
Politech
Polmos Lublin S.A.
Polmos Toruń S.A.
PPHU Bruspol
PRJ Automatyka
Provit Sp. z o.o.
PROVIT Sp. z o.o.
PTOM
Run Chłodnia we Włocławku
SHARP Manufacturing
Siropol Sp. z o.o.
SKIBA
Sklejka Multi S. A.
Skład Celny GAMBIT Kutno
Skok Stefczyka
Słodownia OPTIMA Sp. Z o.o.
SOKOŁÓW S.A.
Spomasz Toruń Sp. z o.o.
Spółdzielnia Mleczarska ROTR Rypin
Spółdzielnia Mleczarska Świecka
Staropolska Izba Przemysłowo Handlowa
Stock Polska
STOVIT Sp. z o.o.
Supravis Group S.A. (PPH Gąsior)
Tasomix
Tele-Fonika Kable BFK S.A.
TELEPLAN
Tenaco / Precitool
TMR Plastics
TOSTA Bydgoszcz,
Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Bydgoszczy
Urząd Miasta w Toruniu
Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy
Vobro Sp. z o.o.
VOLEX Poland
Volex Poland Sp. z o.o.
Wizamor Sp. z o.o.
Wytwórnia Pasz Lira Sp. z o.o.
Zakłady Mięsne Smoliński
ZETKA Sp. z o.o.
ZM GZELLA Sp. z o.o.
ZM SKIBA
ZPC Otmuchów S.A.
ZTP Sp. z o.o.

Grupy

2 wszystkich wypowiedzi
2 plusy
Darmowe szkolenia
Darmowe szkolenia
Po prostu wymiana informacji na temat darmowych szkoleń..
Przyjaciele FALCO
Przyjaciele FALCO
Klienci Firmy Doradczo-Szkoleniowej FALCO, pracownicy i współpracownicy FALCO, studenci należący do Studenckiej Akademii Biznesu oraz wszystkie te osoby, które chcą wiedzieć więcej o FALCO.
Voucher Badawczy
Voucher Badawczy
Program pilotazowy w województwie kuajwsko-pomorskim Voucher Badawczy
www.treco.pl portal dla szkoleniowców
www.treco.pl portal dla szkoleniowców
Pierwszy tak kompleksowy i profesjonalny portal dla szkoleniowców. Dzięki stale rozwijanym funkcjonalnościom wspiera rozwój kariery i umiejętności, wzbogaca warsztat pracy, daje szybki dostęp do wiedz