Wypowiedzi
-
Dzięki za podpowiedź :-)
-
Witam,
Czy jest możliwość przeniesienia wszystkich towarów naraz z jednego magazynu na drugi - tak żeby ręcznie nie wystawiać dużego dokumentu przesunięcia między-magazynowego.
Z góry dzięki za pomoc -
Na ten moment tak zrobimy. Niemniej na przyszłość przydało by się w zakresie tabel dodatkowych powiększyć to pole - bo wygląda że to tylko kwestia GUI.
-
Witam,
Mag PP 8.40.2
W tabeli dodatkowej można dodać pole tekstowe i określić jego rozmiar np. na 2000 i maskę na 2000. Tabela się dobrze zakłada (pole w tabeli w bazie ma faktycznie 2000). Niestety na ekranie edycyjnym pole tekstowe ma ograniczenie 1000 znaków. Pytanie czy to ograniczenie systemowe (na GUI jest pole ograniczone do 1000) czy może coś źle ustawiam w definicji pola w tabeli dodatkowej. Jeżeli systemowe to podnoszę wniosek o powiększenie rozmiaru :-) tak może do 4000 (co najmniej od Sql 2005 varchar może mieć 8000).
W naszym przypadku powiększenie przydało by się w związku z dłuższymi opisami do produktów.
Dzięki za pomoc -
Dziękuje za wskazanie :-) - działa.
Wchodząc z menu:
Administrator -> Urządzenia zewnętrze -> Drukarki fiskalne
opcja jest również dostępna dla naszego modelu.
Wchodząc z menu:
Inne -> Drukarki fiskalne
nie mogłem znaleźć tej opcji. -
Czy jest możliwość wydruku na paragonie % rabatu. Mamy drukarkę fiskalną Posnet Temo Hs Ej. Serwis Posnet twierdzi iż to co drukuje drukarka zależy od sterownika w Mag. Po przejrzeniu konfiguracji firmy, wydruków nie znaleźliśmy nic na temat wydruku rabatów na paragonach. Mamy Maga 8.40.2.
Dzięki za pomoc -
Witam,
Tworzę tabelę dodatkową (Prestiż Plus 8.40.2) Dodaje między innymi nieedytowalne pole typu varchar(512) z przyciskiem do oprogramowania w gnieździe rozszerzeń. Czasami pole w wyborze zmiennych formularza (tych z $) ma typ OUTPUT a czasami nie.
Jakie warunki musi spełniać pole tabeli dodatkowej żeby go potem używać jako pole OUTPUT - czyli mieć możliwość zmiany jego wartości procedurą SQL ?
Dzięki za pomoc -
Na niektórych stanowiskach mamy dwie osobne instalacje Wf-Mag w osobnych katalogach (jedna osoba pracuje dla dwóch różnych firm, bazy firm są na innych sql serverach i mamy osobne licencje). Można by obsługiwać obie firmy z jednej instalacji ale przełączanie pomiędzy bazami na ten moment w Wf-Mag jest dla użytkownika zbyt techniczne (mogło by dojść do pomyłek) oraz niezbyt wygodne (nie ma listy firm (połączeń), która by definiowała serwer bazy i konkretną bazę).
Czy Wapro Update obsługuje/da się skonfigurować żeby aktualizowało obie instalacje WF-Mag (wydaje nam się że aktualizuje tylko jedną instalacje). Może jakoś inaczej rozwiązać problem (skrót do uruchamiania Wf-Mag z określonym połączeniem, synchronizacja katalogów z instalacjami ?)
z góry dziękuje za pomoc -
Usunięty link do artykułu. Informacje o wymaganiach US od 1 lipca 2018 są ogólnie dostępne w sieci.Ten post został edytowany przez Autora dnia 18.07.18 o godzinie 13:22
-
Z odpowiedzi finalnie rozumiem iż nie będą wprowadzane (przynajmniej na ten moment) zmiany w eksporcie z Wf-Mag do Fakir (bazy rozłączne) i eksportach z Mag które uwzględniają adresy historyczne dla faktur sprzedaży oraz iż nie będzie wprowadzana gradacja sekundowa na wiele adresów historycznych tego samego dnia (mimo że można dodać ich kilka tego samego dnia).
Stanowiska tego nie rozumiem, niemniej pozostaje mi je przyjąć do wiadomości. Gdyby jednak, w którymś momencie doszli Państwo do wniosku że warto takie zmiany wprowadzić (wprowadzając tym samym logiczną konsekwencję w obsłudze adresów historycznych) to będziemy wdzięczni.
Jeśli chodzi o formalne wymagania US od 1 lipca 2018 to podaje w skrócie poniżej:
Biuro rachunkowe nie jest w stanie wygenerować samodzielnie wszystkich struktur, np. JPK_FA lub JPK_MAG, dlatego warto ze swoimi klientami doprecyzować zakres kompetencji biura w tym zakresie:
JPK_FA – faktury VAT (dokumenty sprzedaży),
JPK_MAG – magazynTen post został edytowany przez Autora dnia 18.07.18 o godzinie 13:21 -
Na prośbę opisałem indywidualny przypadek. Nie w tym rzecz. Przedstawiłem merytoryczną argumentację niekonsekwencji w ogólno-dostępnej funkcjonalności w Mag i dostaje w odpowiedzi argumentację na poziomie marketingowym.
Przypadek testowy:
Wprowadzam kontrahenta NIP1 i NAZWA1. Drukuje dokument (w ostatnich wersjach Mag adres historyczny dodaje się sam). Następnego dnia zmieniam dane na NIP2 (zmieniam nip - mogę to zrobić), dodaje do historii i drukuje dokument (pomijam tu kwestię zmian w innych danych jak adres).
Następnie US prosi mnie o wydruk dokumentów dla określonego kontrahenta (co nam się już zdarzyło). Drukuje i przesyłam do US - wydrukowały się dobrze. Po czym US (księgowa) prosi o eksport danych. Eksportuje i wysyłam do US. I mamy problem bo dane papierowe nie zgadzają się z danymi eksportowanymi. Oba dokumenty mają NIP2.
I teraz pytanie retoryczne - czy Mag drukuje to samo co eksportuje ? Biorąc pod uwagę iż wydruk jest pewną formą eksportu to raczej obie te funkcje powinny dawać zbieżne wyniki co najmniej dla dokumentów sprzedaży.
Panie Krzysztofie - to o co proszę to nie szybkie marketingowe odpowiedzi na poziomie 1 linii wsparcia a zastanowienie się nad tematem - najlepiej z analitykiem biznesowym.
Jeżeli podtrzymują Państwo stanowisko iż na wydrukach faktur sprzedaży może być co innego niż w ich eksportach to przyjmuję to do wiadomości i będę sobie radził sam z tematem (akurat mam tą możliwość). -
Ad 1. Mamy synchronizację ze sklepem internetowym. Kontrahent w Mag = konto w sklepie (sync po id_kontrahenta) Na ten moment umożliwiamy w sklepie WWW modyfikację numeru nip, danych adresowych na swoim koncie (klient zawsze mógł się pomylić przy pierwszym podawaniu danych). Niestety część klientów zamiast założyć sobie konto na drugą firmę zmienia na chwilę dane tylko po to żeby złożyć (np. za kogoś lub komuś) zamówienie co powoduje powstawanie na kontrahencie (traktowanym jako konto) danych historycznych. Długo się nad sprawą zastanawialiśmy - opcja wiązania po NIP nie wchodzi w grę. Opcja wyłączenia modyfikacji NIP na WWW raczej też nie. Tworzenie nowego kontrahenta dla każdego zamówienia internetowego również nie jest chodzącą opcją.
Ad 2. i ad 3. tu sprawa jest poważniejsza i proszę się nad nią zastanowić. Dane historyczne dla dokumentów powinny być powiązane z dokumentami. W danych historycznych Mag znajduje się NIP (i dobrze). Tak więc mamy sytuację w której do US (czy też Fakira) możemy potencjalnie eksportować Nazwy, NIPy aktualne zamiast prawidłowe na moment wystawienia dokumentu z danych historycznych.
Odpowiadając na pytania:
>> To samo co zwróci Panu rejestr CEIDG czy GUS przy takich zmianach? Ano to samo ostatnią zmianę z danego dnia.
MN: Proszę zauważyć iż CEIDG, GUS czy KRS mają historię zmian. Tak więc (przynajmniej w teorii) można z nich pobrać dane historyczne. W opisanych problemach nie jest istotne co zwrócą te rejestry. Istotne jest czego oczekuje US przy przekazywaniu raportów z Mag, Fakir np. JPK czy też od niedawna eksportów z Mag.
>> Analogicznie dokładność raportów i rejestrów - co Pan wykaże 2 różne adresy na tego samego kontrahenta w rejestrze VAT?
MN: Rejestr VAT w Fakir zawiera dla każdego dokumentu i dla każdej stawki wskazany prawidłowy adres, nazwę oraz nip kontrahenta na który został wystawiony dany dokument. Tabela VAT.
Generalnie naszym realnym problemem na ten moment jest to że:
- ad 1. - rzadko mamy problem z wydrukiem FV - ostatnio była zmiana w Mag wskazująca że mogą być dwa adresy historyczne tego samego dnia. Na ten moment mogą być ale nie rozwiązuje to naszego problemu.
- ad 2. - księgowa musi poprawiać ręcznie dane w Fakir na podstawie wydruków faktur - eksportują się dane aktualne kontrahenta zamiast aktualne dokumentu
- ad 3. - tu podobna obawa jak w ad 2. przy potencjalnym eksporcie danych na wezwanie US
Opisana sytuacja jest oparta na kontrahentach powiązanych z kontami internetowymi. Niemniej program udostępnia funkcjonalność adresów historycznych dla dokumentów i z takiej funkcjonalności może skorzystać każdy użytkownik w kontekście innym niż sync ze sklepem WWW. Na ten moment inną jedyną opcją jest multiplikacja kontrahentów.
Staram się sprawę przedstawić jak najbardziej merytorycznie. To że dane historyczne nie wyświetlają się na listach wyszukiwania, oknach edycyjnych jest dla nas akceptowalne (pytałem o to w oddzielnym poście). Niemniej brak gradacji na poziomie co najmniej sql datetime w adresach historycznych oraz brak ich uwzględnienia dla dokumentów w eksportach wrażliwych oceniam na problem, który może dotknąć nie tylko naszą firmę. -
Mag 8.30.8
Generalanie : ustawiamy adresy historyczne na kontrahencie (adres, nip). Czasami tego samego dnia potrzebujemy dwóch zmian.
1. Wydruki
Jeżeli kontrahent ma w ciągu jednego dnia utworzone 2 adresy historyczne to wydruk pierwszego dokumentu pokazuje dane kontrahenta z drugiego dokumentu. Adresy historyczne są z dokładnością do dnia a powinny być z dokładnością co najmniej do sekund ?
2. Eksport Fakir
Mimo że faktura dobrze nam się drukuje w Mag z danych historycznych to eksportuje się do Fakir niepoprawnie - zamiast danych historycznych na moment faktury eksportują się dane bieżące kontrahenta ?
3. Eksport Mag
Zgodnie ze zmianami od 1 lipca 2018 US może sobie zażyczyć eksport danych z programu magazynowego czyli z Mag. Zakładam że tu również dane np. faktur sprzedaży na ten moment wyeksportują się niepoprawnie ? -
Dziękuje za info. Zrobimy sobie zatem taki widok w ramach operacji dodatkowych.
-
Zakładając że kontrahent ma adresy historyczne czy jest możliwość wyświetlania historycznych danych (aktualnych na moment złożenia zamówienia, utworzenia dokumentu handlowego) na listach zamówień, dokumentów handlowych itp. ?
Na ten moment sytuacja jest taka że wyświetla się najnowsza np. nazwa kontrahenta a dopiero po wejściu w wydruk danego dokumentu drukowana jest ta prawidłowa z adresu historycznego.
Taka sytuacja powoduje że na listach są prezentowane aktualne dane kontrahenta a nie dane na podstawie których było składane faktycznie zamówienie czy wystawiony był dokument handlowy.
Pewnie jest to też kwestia wydajności, niemniej przydał by się historyczny tryb wglądu w listę tak żeby było widać prawidłowe (na dany moment) dane dla przeglądanych obiektów.
Zakładam że na ten moment nie ma takiej funkcjonalności - pytanie czy jest rozważana w zakresie rozwoju Maga ? -
Dziękuje za informację.
-
A czy można prosić producenta o komentarz. Może da się jednak jakoś posortować po wybranej kolumnie, np tworząc własną operacje dodatkową lub może (to już więcej roboty) dodatkową tabelę (widok) z listą rozrachunków w oczekiwanym sorcie ?
-
Witam,
Czy jest możliwość sortowania po wybranej kolumnie. Generalnie Mag sortuje po kolumnie, która jest wybrana do wyszukiwania. W większości wypadków to wystarcza. Niemniej sprzedaż w mojej firmie bardzo potrzebuje posortować listę rozrachunków po kwocie - a takiej opcji nie możemy znaleźć. Poproszę o info jak rozwiązać problem.
dziękuje i pozdr -
Witam,
W Mag 8.30.0 gdy chcemy wyszukać asortyment po kodzie towaru (w polu edycyjnym z wartością filtra lub po prostu wpisując), który zaczyna się np. z dużego G i robimy na klawiaturze shift + G to wyskakuje okno wyboru magazynu. Czy można to jakoś zmienić albo zmienić skrót ?
Z góry dziękuje za pomoc -
Dziękuje za info, jakoś nam to umknęło.
- 1
- 2