Marcin Lipski

Lifelong learning ;)

Wypowiedzi

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w temacie Akademiki UAM

    Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie Tarnów w temacie sala na wesele
    1.10.2009, 13:45

    Byłem na weselu w Taurusie i naprawdę bardzo mi się podobało. Duży parkiet do tańczenia i specjalne miejsce dla orkiestry, stoły dla gości okrągłe - mieściło się przy nich 10-12 osób. Bardzo smaczne jedzenie! Poza tym można było w każdej chwili wyjść na zewnątrz zaczerpnąć świeżego powietrza, przysiąść na ławce lub na huśtawce;) Obsługa pracowała też dość sprawnie, aczkolwiek nie potrafiła udzielić wegetariance odpowiedzi na to, czym nadziewane są paszteciki podane do barszczu.

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie Tarnów w temacie sala na wesele
    2.09.2009, 01:05

    Znajomy organizuje wesele w Taurusie w Ładnej, ale czy będzie OK, to dopiero się dowiem. Koleżanka miała w Restauracji Roma (dawna dyskoteka 220V) i była bardzo zadowolona, ale ja nie widziałem więc nie mogę się ustosunkować.

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w temacie Akademiki UAM

    Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie Poznań w temacie Pokój 2-osobowy idealny dla pary, centrum Poznania
    19.07.2009, 11:19

    Pokój umeblowany w mieszkaniu 3-pokojowym studencko - absolwenckim (80m2). W mieszkaniu dostęp do wyposażonej kuchni, do wielkiego balkonu i holu przed wejściem, przeznaczonego dla 3 mieszkań.
    Mieszkanie na 2 piętrze secesyjnej kamienicy. Pokój przestronny - ok. 19m2, wysokie sufity dają uczucie przestrzeni, podłoga drewniana wyniesiona od strony okien na wysokość 9cm, obecnie przeznaczona na część sypialną. Pokój w pełni wyposażony - biurko, fotel obrotowy, fotel zwykły, podwójny materac, stolik szklany, dwie pufy, trzy szafki, wieszak na ubrania.
    Lokalizacji nie trzeba reklamować - ul. Roosevelta 10, tuż na przeciwko M. Teatralnego, druga kamienica od skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego. - komunikacyjne centrum Poznania, wszędzie blisko! 850 zł/pokój + opłaty (prąd i woda). Pokój bardzo ładny, jasny, z bardzo ładnym widokiem na Poznań. Dostępny od 7 sierpnia!
    Kontakt: 693 317 071

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie Tarnów w temacie Kursy, szkolenia, warsztaty...daj znac!
    18.07.2009, 17:58

    http://www.wirtualny-inqbator.pl

    Całkowicie darmowe, wirtualne (e-learning) i zakończone uzyskaniem realnego certyfikatu szkolenia dotyczące różnych aspektów zakładanie własnej firmy.

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie Muzyka Filmowa w temacie II Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie
    26.05.2009, 11:03

    Trzeci dzień Festiwalu też nie odbył się bez problemów. Na szczęście tym razem organizatorzy już około 20 informowali, że z powodu silnego wiatru nie udało im się rozłożyć ekranu. Koncert został przeniesiony z 21.30 na 23.00, a ludzi zaczęto wpuszczać dopiero po 22. W celu złagodzenia napięć, w tłum wysyłane były hostessy z czekoladkami lub smyczami FMF. Sam koncert jednak zrekompensował wszystkie niedogodności...było naprawdę świetnie!

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie Muzyka Filmowa w temacie II Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie
    23.05.2009, 12:11

    Niestety organizatorzy zawiedli setki fanów...drugiego dnia kilkaset osób pomimo tego, iż posiadało bilety, nie zostało wpuszczonych na koncert Tan Duna. Ale od początku. Koncert miał się odbyć na Błoniach o 21.30, jednak z powodu złej pogody - deszczu - został przeniesiony do Filharmonii na 22.30. Niestety nikt nie informował o tym w sposób "oficjalny", trzeba było podejść do któregoś z ochroniarzy i zapytać się dlaczego nikogo nie wpuszczają. Po dotarciu pod Filharmonię o godz. 21.50 zastaliśmy ze znajomymi kolejkę długą na kilkadziesiąt metrów. I w tej kolejce zakończyła się nasza przygoda z Tan Dunem, ponieważ po godzinie oczekiwania (22.50) zostaliśmy poinformowanie przez inne oczekujące osoby, iż nie wpuszczają już nikogo więcej! Wstyd dla organizatorów! Chaos w organizacji, słaba informacja i ogólne zamieszanie. Nawet nie chcę przytaczać komentarzy innych oszukanych jak my osób. Niestety nie mieszkamy na stałe w Krakowie, a żeby dostać się na Festiwal, jechaliśmy 8 godzin z Poznania...i nawet nikt do nas nie wyszedł by przeprosić. A teraz na dodatek bilety, które kupiliśmy przez Empik jako pośrednika pomiędzy ticketonline.pl a nami, musimy zwracać poprzez internet, zamiast odnieść je zwyczajnie w miejsce zakupu. WSTYD!

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie Tarnów w temacie Lotnisko w Tarnowie?
    20.05.2009, 14:51

    Moim zdaniem Tarnów nie ma najmniejszych szans na lotnisko. Zresztą po co miałoby powstać? W niewielkiej odległości od miasta znajdują się 2 znaczące porty lotnicze. Po wybudowaniu autostrady odległość ta, mierzona czasem przejazdu ulegnie dalszemu skróceniu.

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie Tarnów w temacie Kursy, szkolenia, warsztaty...daj znac!
    17.03.2009, 11:42

    Jeśli wiecie o organizowanych w Tarnowie kursach, szkoleniach lub warsztatach, podzielcie się tą wiedzą z innymi! Szczególnie gdy udział w szkoleniu jest bezpłatny lub częściowo dofinansowany.


    *FESTIWAL PRZEDSIĘBIORCZOŚCI BOSS 2009

    -Wymiar czasowy projektu:
    VI edycja projektu BOSS’a przewidziana jest na druga połowę marca bieżącego roku do końca pierwszego tygodnia kwietnia. Tarnowski oddział SFBCC

    -Termin imprezy: 2 – 4 kwietnia.
    Planowany czas trwania BOSS’a jest przewidziany na 3 dni.

    -Charakter projektu:
    3 dni, a w ciągu danego dnia 1 wykład i 2 warsztaty zgodnie tematycznie z wykładem. Po każdym dniu zorganizowana będzie impreza mająca na celu zintegrowanie uczestników projektu.
    Projekt ten jest wspólnie prowadzony z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową.

    -Program:

    1 dzień - 02.04.2009 Czwartek MWSE

    1. Zakładanie firmy w praktyce – wykład + prezentacja SF BCC
    2. Przekwalifikowanie zawodowe – warsztat
    3. Coaching – warsztat

    2 dzień - 03.04.2009 Piątek MWSE

    1. Psychologia biznesu – wykład + prezentacja SF BCC
    2. Wystąpienia publiczne (stres)

    3 dzień – 04.04.2009 Sobota PWSZ

    1. Być osobą przedsiębiorczą - wykład + prezentacja SFBCC
    2. Jak dobry marketing kreuje firmę? – warsztat
    3. Jak inwestować na GPW?

    Więcej na http://festiwalboss.pl

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie Snowboard w temacie Gdzie w Polsce na snowboard?
    18.02.2009, 15:02

    http://krynica.pl - bardzo pomocna strona, zawiera bogatą ofertę miejsc noclegowych oraz opis atrakcji Krynicy. Ja i moi znajomi korzystamy z kwater prywatnych, które oprócz noclegów często oferują posiłki.

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie Tarnów w temacie Jakie sa zarobki w Tarnowie ?
    17.02.2009, 14:36

    Witam!
    Od prawie pięciu lat mieszkam w Poznaniu więc przybliżę za ile tu się żyje. Oczywiście ciężko porównywać miasta o tak znacznej różnicy wielkości (Poznań - 560 tys. mieszkańców, Tarnów - 116 tys.). Wynajem 3 pokojowego mieszkania w centrum to koszt powyżej 1500 zł. Pokój jednoosobowy to wydatek min. 500 zł. Ceny żywności bardzo zróżnicowane na terenie samego Poznania ze względu na miejsce dokonywania zakupów - jak wszędzie tanio w super- i hipermarketach oraz dyskontach. Ceny te są generalnie takie same jak w Tarnowie. Komunikacja miejska jest stosunkowo tania - bilet studencki kosztuje ok. 37 zł/miesiąc na wszystkie tramwaje i autobusy, a bardzo rozbudowana oferta pozwala wybrać najtańszą dla danej osoby konfigurację. W Tarnowie z tego co pamiętam było trochę drożej. Co do odzieży, nie uważam żeby w Tarnowie było taniej, za to wybór jest zdecydowanie mniejszy i wydaje mi się, że jest znacznie mniej różnego rodzaju promocji i wyprzedaży na których można sporo zaoszczędzić. Ogólnie wydaje mi się, że w Poznaniu jest jednak łatwiej żyć, tzn. możliwości wyboru spośród olbrzymiej gamy produktów i usług pozwalają wybrać te, które są odpowiednie na naszą kieszeń, a rozbudowany rynek pracy pozwala znaleźć dobrze płatne i satysfakcjonujące zajęcie.

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie Snowboard w temacie Kask :)
    17.02.2009, 13:15

    Różnią się jedynie designem, generalnie kaski są uniwersalne i mogą być używane zarówno przez narciarzy jak i snowboardzistów.

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie SNOWBOARD w temacie TEMAT PRACY MAGISTERSKIEJ
    16.02.2009, 16:28

    Wiem, że już trochę późno, ale swojego czasu na temat snowboardowy, pisał pracę magisterską jeden z uczestników forum snowboardowego na snowboard.pl - poszukaj w wyszukiwarce forum, może znajdziesz coś pomocnego!Marcin Lipski edytował(a) ten post dnia 16.02.09 o godzinie 16:32

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie SNOWBOARD w temacie Nauka
    16.02.2009, 16:24

    Nie ma się nad czym zastanawiać, bierz dechę pod pachę i na stok. Instruktor na początek - nauka zajmie Ci znacznie mniej czasu i nie nauczysz się od początku jeździć z błędami! Deska jest stosunkowo łatwa do opanowania, dla wielu łatwiejsza niż narty, choć nie jest to regułą. Ja zanim zacząłem śmigać na desce 5 lat jeździłem na nartach stąd mogę Ci powiedzieć, że sporty te są do siebie bardzo podobne, jednak różnice, które je dzielą powodują, że oba mają swoich zaciekłych wrogów jak i zwolenników. Deska wymaga moim zdaniem większego wyczucia równowagi...ale co tu się rozpisywać, spróbuj, a już nigdy nie wrócisz do nart!

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie Snowboard w temacie Gdzie w Polsce na snowboard?
    16.02.2009, 16:14

    Polecałbym Krynicę, wiele stoków - z najważniejszych Słotwiny - dobre dla początkujących i średnio zaawansowanych oraz Jaworzyna, która zaawansowanym oferuje czarną trasę z homologacją FIS oraz liczna łatwiejsze trasy. Poza tym Krynica jest bardzo ładna i oprócz stoków posiada wiele innych atrakcji jak choćby zjazd saneczkami po specjalnym torze, kryte lodowisko, baseny, dyskoteki i wiele innych. Oprócz Krynicy wart uwagi jest stok w Bystrem k. Baligrodu w Bieszczadach. Stosunkowo mało ludzi, piękno przyrody oraz niskie ceny zachęcają do uprawiania białego szaleństwa. Trasy dla średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych (posiada homologację FIS) - http://epodkarpacie.com/index.php?page=offers&offer_id=12. Poza Polską dla mnie nr 1 to Chopok...blisko, tanio i wszystko na wysokim poziomie, ale to miały być polskie miejscówki więc koniec tematu.

  • Marcin Lipski
    Wpis na grupie Snowboard w temacie Poradnik nauki jazdy na Snowbordzie
    16.02.2009, 15:05

    Witam!
    Z własnego doświadczenia jak i wrażeń ludzi z którymi jeździłem wiem, że nauka z instruktorem jest często niedoceniana, wielu osobom wydaje się, że sami są w stanie opanować techniki jazdy, co sprawdza się w nielicznych przypadkach wyjątkowo utalentowanych ludzi. Dlatego na naszych stokach poziom jazdy jest tak niski. Osobiście polecałbym kilka lekcji z instruktorem w pierwszych dniach nauki, rozsądne może być również skorzystanie z jego pomocy, kiedy będziemy już całkiem dobrze radzili sobie na desce, po to by wyeliminować resztę błędów oraz nauczyć się nowych technik (np. sportowe techniki skrętu). Co do książek i poradników to polecałbym je szczególnie tym, którzy potrafią już w miarę jeździć. Warto również odwiedzać profesjonalne fora snowboardowe, które są prawdziwymi skarbnicami wiedzy snowboadowej np. na http://snowboard.pl

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do