Marcin Kowalczyk

Programista

Wypowiedzi

  • Marcin Kowalczyk
    Wpis na grupie J2EE w temacie Kupię książkę "Java. Usługi WWW. Vademecum...
    7.01.2015, 23:41

    Daniel M.:
    Ja tak z czystej ciekawości. Jaki sens ma czytanie tej książki wydanej w 2001 roku? To nie książka typu wzorce programowania lub algorytmy i struktury danych. Po 14 latach mało co z tego jest aktualne.

    Mam do napisania pracę z webserwisów (Web Service, usługi WWW). Innej książki po polsku, od podstaw omawiającej kompletnie te zagadnienia nie znalazłem (chodzi o to czym w ogóle są webserwisy, SOAP, WSDL, UDDI i np. Axis).

    Chętnie poczytałbym coś nowszego jakbym znalazł. Jakbyś mógł coś polecić, to bardzo by mi pomogło.

    Chyba, że nie mogę znaleźć, bo SOAP+WSDL+UDDI wyszły z mody i zastąpiło je coś innego (tylko co? jak te wymienione w sumie dokładnie nie wiem do czego służą, to nie wiem czego szukać).

  • Marcin Kowalczyk
    Wpis na grupie J2EE w temacie Kupię książkę "Java. Usługi WWW. Vademecum...
    2.01.2015, 21:29

    Jest jeszcze gdzieś dostępna ta książka? Albo chociaż skan?

  • Marcin Kowalczyk
    Wpis na grupie Sponsoring w temacie Współpraca przy organizacji konferencji ogólnopolskiej IGK
    18.03.2013, 12:41

    Koło Naukowe Informatyków
    „GENBIT” przy Uniwersytecie
    Przyrodniczo-Humanistycznym
    w Siedlcach
    http://www.genbit.info/igk/

    Witam,
    Szukamy sponsora nagród na coroczną „Ogólnopolską Konferencję Inżynierii Gier Komputerowych” organizowaną przez nasze koło naukowe informatyków „GENBIT”. W roku akademickim 2012/2013 odbędzie się jubileuszowa 10 edycja tej konferencji. Na to wydarzenie przyjeżdża wielu utalentowanych, ambitnych informatyków, twórców gier i pasjonatów w różnym wieku. Jest to świetna okazja do pokazania się lub znalezienia kontaktu z uzdolnionymi osobami.

    Przybliżony plan trzy dniowej konferencji, która odbędzie się 5-7 kwietnia 2013r. w Siedlcach:
    – Dzień I: rozpoczęcie konferencji, wykłady prezentowane przez osoby, które zgłoszą wcześniej prezentację na określony temat (chcące podzielić się swoimi informatycznymi przemyśleniami, doświadczeniami czy też zmaganiami naukowymi).
    – Dzień II: dzień wykładów i konkursów. Wieczorem ogłaszamy tematykę oraz kilka wymagań najbardziej upragnionego przez uczestników konkursu, polegającego na stworzeniu gry, która jest związana z tą tematyką. W tym dniu grupy zgłaszają swój skład.
    – Dzień III: poświęcony jest na tworzenie gry przez grupy zgłoszone. Udostępniamy im komputery, bądź połączenie internetowe do ich własnego sprzętu. Podawane są wyniki konkursów oraz przyznawane nagrody.

    Przewidywana liczba uczestników: ponad 100 osób.

    Oferujemy:
    – Możliwość przedstawienia przez Państwa firmę referatu na dowolny temat związany z dziedziną informatyki.
    – Umieszczenie loga firmy na agendzie, książce z materiałami konferencyjnymi wydawanej po konferencji, plakatach IGK X i innych ogłoszeniach.
    – Rozstawienie roll-up'ów (banerów) pod warunkiem ich dostarczenia.
    – Możliwość umieszczenia nazwy firmy (loga firmy) w ogłoszeniach prowadzonych przez Patronat Medialny.
    – Wytypowanie na złotego bądź srebrnego sponsora (zależnie od kwoty).

    Czego oczekujemy w zamian:
    – Sponsoringu rzeczowego bądź w dowolnej kwocie na nagrody w konkursach lub inne cele.

    Z niecierpliwością oczekujemy na Państwa odpowiedź oraz uwagi co do naszej oferty i oczekiwań.

    Z poważaniem,
    Zespół Organizacyjny IGK

  • Marcin Kowalczyk
    Wpis na grupie Bazy Danych w temacie System zarządzania bazą danych - jakiś silnik, skrypt,...
    23.08.2012, 00:52

    Daniel Podlejski:
    2. Jeśli rzeczywiście PHP - http://www.phpframeworks.com/ - nie wynajduj koła na nowo, obejrzyj, wybierz ten który najlepiej spasuje. Proponowałbym jakiś dojrzały, długo istniejący, ale też niezbyt przegadany. Z tego co pamiętam, CakePHP i CodeIgniter były całkiem ok. Symfony - zdecydowanie przegadane.

    Dzięki. Chyba wybiorę CodeIgniter (z tego co czytałem jest dobry na pierwszy framework i szybko można się go nauczyć).
    Marcin Badtke:
    A dlaczego akurat MySQL ? Ta baza ma ograniczenia jeśli chodzi o zaszycie w niej logiki biznesowej. Podejrzewam, że masz podejście: baza danych będzie miała tabelki z danymi, a resztę skrobnę w php.

    Dokładnie takie mam obecnie podejście (po za tym z MySQL korzystałem i jest mi prawie obojętnie w czym tabelki są przechowywane). To ma być naprawdę prosta baza danych dla małej firmy (przechowywanie danych o pracownikach i tym czym się ona zajmuje, na potrzeby/ułatwienia działania firmy). Do tego wyświetlanie kilku informacji dla użytkowników strony internetowej (po zalogowaniu).
    Tu właśnie zastanawiam się jak to rozwiązać (wewnętrzna baza danych firmy + wyświetlanie części dla użytkowników strony internetowej: czy wrzucić stronę z wewnętrzną bazą firmy na jeden serwer czy może lepiej strona ma się łączyć do firmowej bazy - tu chyba będzie mniejsza wydajność, ale większe bezpieczeństwo).

    Myślałem, że ktoś mi tu podpowie jakiegoś gotowca (tak jak zamiast pisać od nowa silnik blogowy, to można wrzucić Wordpressa i dostosować, tak tu coś takiego dla bazy), ale chyba to byłoby za duże lenistwo z mojej strony ;)

    Dziękuję za powyższą dyskusję. Kiedyś mi się na pewno przyda i otworzyło oczy, że baza może służyć nie tylko do przechowywanie danych :)Marcin Kowalczyk edytował(a) ten post dnia 23.08.12 o godzinie 00:58

  • Marcin Kowalczyk
    Wpis na grupie Bazy Danych w temacie System zarządzania bazą danych - jakiś silnik, skrypt,...
    18.08.2012, 22:19

    Dzięki, nawet fajne. Ale jednak nie spełnia moich wymagań (płatne; średnio można dostosować - mi potrzebne bardziej coś gotowego w PHP niż generowanego, albo jakieś klasy/gotowce do wykorzystania). Nie ma nic takiego OpenSource? Przecież przy tworzeniu takiej bazy zawsze robi się to samo... Zostaje napisanie jakiejś klasy tylko dla siebie i potem korzystanie z niej? Myślałem, że już ktoś to kiedyś zrobił ;)

  • Marcin Kowalczyk
    Wpis na grupie Bazy Danych w temacie System zarządzania bazą danych - jakiś silnik, skrypt,...
    18.08.2012, 00:13

    Chcę zrobić bazę danych (tu wybiorę MySQL). Dla użytkownika ma być dostępnych wiele funkcji np. przeglądanie, dodawanie, wybieranie, generowanie raportów, wysyłanie na emaila, generowanie wydruków, PDF, kopie zapasowe, podpięcie do strony, żeby użytkownicy mogli się logować itd. itd. Czy muszę to wszystko sam ręcznie zrobić (tu wybrałbym PHP+HTML/CSS/JS)? Czy może jest jakieś darmowe ułatwienie? Potrzeba mi coś w stylu phpMyAdmin, tylko, żebym mógł to sobie sam dostosować. Może jakiś prosty framework (w którym byłyby gotowce ułatwiające tworzenie, typu zadbanie o bezpieczeństwo, gotowe formularze+zapytania, których używa się zawsze)? Albo jest może coś takiego jak Access, tylko online (jakiś darmowy silnik na PHP)?Marcin Kowalczyk edytował(a) ten post dnia 18.08.12 o godzinie 00:13

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do