Marcin Gronowski

Chełmno, kujawsko-pomorskie

Umiejętności

Microsoft Excel Microsoft Word Plastic Extrusion 3D Prototyping Autodesk Inventor Obsługa wytłaczarek do przetwarzania tworzyw sztucznych GOM Inspect prawo jazdy k. B Obsługa maszyny wytrzymałościowej ZWICK ATOS GOM CadMould injection moulding obsługa wtryskarek typu Engel Obsługa skanera 3d GOM

Języki

angielski
dobry

Doświadczenie zawodowe

Logo
Praktyka studencka
Medos
Logo
Praktyka zawodowa
Wojsko Polskie

Projekty

Zmiany wartości skurczu oraz właściowści mechanicznych wyprasek z PP po usunięciu z formy wtryskowej
Całkowity tytuł: Zmiany wartości skurczu oraz właściwości mechanicznych wyprasek polipropylenowych w funkcji czasu, który upłynął od usunięcia ich z formy wtryskowej. Wyniki badań przedstawiono w sulejowie na XXI Profesorskich Warsztatach Naukowych, Przetwórstow Tworzyw Sztucznych, artykuł znajduje się w książce o tym samym tytule.
Secondary use of ABS recyclates for the manufacture of structural elements in the FFF technology.
Poprawny tytuł to: "Secondary use of ABS co-polymer recyclates for the manufacture of structural elements in the FFF technology". Artykuł naukowy dla czasopisma anglojęzycznego Rapid Prototyping Journal jest czasopismo na pozycji 10061 MNiSW część A. Nadany numer publikacji to RPJ-03-2017-0042.R1 , aktualnie czeka na publikację.
Wykorzystanie recyklatów ABS w technologii 3D (FFF)
W przeprowadzonym projekcie odzyskano materiał ABS z obudów od telewizorów z których wytorzono recyklat w procesie wytłaczania. Część wytworzonej żyłki posłużyła do wydruku próbek badawczych w technologii FFF natomiast pozostałą część rozdrobniono i wytworzono z niej próbki badawcze w procesie wtryskiwania. Wyniki badań mechanicznych próbek wytworzonych przyrostowo w technilogii FFF i w procesie wtrysku posłużyły do wykonania postera naukowego przedstawionego na II Kolokwium o Rozwoju Zaawansowanego Rozdrabniania w Bydgoszczy.
Badania modeli otrzymywanych w technologii wytwarzania FDM i FFF z wykorzystaniem skanera 3D
Całkowity tytuł projektu to "Badania modeli geometrycznych otrzymywanych w technologii przyrostowego wytwarzania FDM i FFF z wykorzystaniem skanera 3D". Wykonane badania posłużyły do wykonania postera naukowego który został zaprezentowany na X Ogólnopolskiej Sesji Naukowej POLIMER 2015 w Warszawie.

Szkolenia i kursy

Basic training GOM INSPECT 2017

Edukacja

Logo
Mechanical Engineering, magisterskie
Akademia Techniczno-Rolnicza im. J.J.Śniadeckich w Bydgoszczy
Logo
Mechanical Engineering of Plastics, inżynierskie
Akademia Techniczno-Rolnicza im. J.J.Śniadeckich w Bydgoszczy
Logo
Logistics technician, średnie
Zespół Szkół nr 2 w Chełmnie

Specjalizacje

Produkcja
Optymalizacja procesu produkcji
Produkcja
Technologia

Zainteresowania

Geopolitics, economy, martial arts, automotive, music, new technologies.

Organizacje

Scientific Circle TECHPLAST University of Science and Technology in Bydgoszcz