Wypowiedzi
-
Witam,
Moje spostrzeżenia z instalacji XenApp 6 są zupełnie inne. Całość poszła zaskakująco gładko i nie wystąpiły żadne problemy. Jeżeli konfigurowałeś system od podstaw to nie powinno być żadnych problemów z instalacją. Odnośnie roli serwera IIS, jakie dodatkowe komponenty wybrane zostały na etapie konfiguracji? być może nie było możliwości współdzielenie portu przez serwer IIS. Jeżeli chodzi o problem z usługą IMA to błąd może pojawiać się w związku z ograniczeniem konta użytkownika za pomocą którego logujemy się na serwer na którym zainstalowany jest XenApp. Inaczej mówiąc, podczas konfiguracji bazy danych dla farmy XenApp definiowane zostało inne konto administratora niż użytkownik z którego chcemy się dostać na konsole zarządzającą.
Ciężko powiedzieć co tak naprawdę poszło nie tak z instalacją ponieważ za mało szczegółów podałeś na temat konfiguracji samego Windowsa i jego ról. -
Można się dowiedzieć co to za klient, jaka wersja ? Wygląda to na brak możliwości uzyskania licencji TS. Równie dobrze może być problem z samym serwerem XenApp, trzeba sprawdzić czy można się zalogować z innego klienta przez innego użytkownika.
-
Właśnie tak. Provisioning Server jest osobnym komponentem dającym taką możliwość. Najlepiej zainstalować najnowszą wersje tego oprogramowania na windowsie 2008. Następnym etapem jest utworzenie vDisku i umieszczenie go na np. serwerze PVS. Dokumentacja jasno wyjaśna jak ten proces przeprowadzić. Najważniejsze jest aby wzorcowy windows XP będący naszym wirtualnym desktopem przygotować wcześniej wedle naszych potrzeb (pluginy dla XenAppa, Agenty dla XenDesktopa itp.) Jeżeli tak przygotowany windows będzie działał z desktop delivery controllerem, instalujemy image builder z PVS, dzięki któremu przekopiujemy zawartość wirtualnego dysku maszyny wirtualnej do pliku .VHD na Provisioning Server. Tak mniej więcej wygląda procedura tworzenia tzw. Golden Image.
Pozdrawiam -
Prawdopodobnie chodzi i tak zwany goldem image który dość często pojawia się w materiałach dotyczących XenDesktopa. Jest to funkcjonalność którą zapewnia Provisioning Server który jest dostępny w wersji Advanced. Jest to można powiedzieć osobny produkt który pozwala na bootowanie się wirtualnych maszyn które nie posiadają dysków lokalnych przez sieć. Jeżeli chodzi o komunikat że desktop który został już utworzony jest zajęty to oczywiście wynika to z tego że windowsXP pozwala się zalogować tylko jednej zdalnej osobie. Cała koncepcja wirtualnych desktopów polega na tym aby przenieść wszystkie nasze fizyczne maszyny do środowiska wirtualnego ale w związku z tym że nie rozwiązuje to problemu zarządzania, konserwacji i bezpieczeństwa wprowadzono możliwość uruchamiania wielu desktopów z jednego obrazu, tak zwanego vDisku. Jest to plik który znajduje się np. na Provisioning Server, mający rozszerzenie .VHD i to z niego systemu desktopowe w tym przypadku windowsXP startują przez sieć dzięki protokołowi PXE. Polecam dokumentacje na stronach citrix, jest tam opis wszystkich komponentów XenDesktopa.
Pozdrawiam