Maja Trybala

Student, Liceum Ogólnokształcące

Wypowiedzi

  • Maja Trybala
    Wpis na grupie Twoja Dania w temacie Studia w Danii
    2.09.2012, 15:32

    Dziękuję Wam bardzo za pomoc. Napisałam tydzień temu do Uniwersytetu Kopenhaskiego z kilkoma pytaniami dotyczącymi Exchange Studies, ale jeszcze nie otrzymałam odpowiedzi. Mam jeszcze kilka pytań, na które może Wy potrafilibyście odpowiedzieć:

    1. Czym się różnią Degree programmes od Exchange Studies? Mam na myśli to, co mogę później robić. W Exchange Studies mogę wybrać szeroki zakres przedmiotów i zastanawiam się, na jakich kierunkach mogłabym kontynuować studia.

    2. Czy Exchange Studies kończą się otrzymaniem jakiegoś stopnia? Na studyineurope.eu przeczytałam, że "Bachelor degrees are worth 180-240 ECTS". Czy to znaczy, że wybierając przedmioty po 15 ECTS na jeden blok po 3 latach studiowania otrzymam Bachelor degree?

    3. Staram się znaleźć entry requirements i niestety bez efektu. Na http://studiazagranica.pl znalazłam informację, że ze świadectw należy złożyć "świadectwo dojrzałości oraz świadectwo ukończenia szkoły średniej (tegoroczni maturzyści: w przypadku nie posiadania jeszcze świadectwa ukończenia szkoły średniej, wymagane jest ostatnie otrzymane świadectwo ze szkoły średniej; w przypadku nie posiadania jeszcze świadectwa dojrzałości, nie jest ono wymagane)". Gdybym aplikowała, to byłabym opisanym przed chwilą przypadkiem, gdyż w tym roku będę pisać maturę. Oznacza to, że przy ewentualnej aplikacji oprócz listu motywacyjnego i opinii od nauczyciela będą patrzyć tylko na moje świadectwo z drugiej klasy. Niestety nie jest ono wybitne, gdyż w mojej szkole kładziony jest nacisk głównie na maturę, a ocenami nikt się za bardzo nie przejmuje. Czy mogę się jakoś dowiedzieć co najmniej jakie oceny z jakich przedmiotów powinnam mieć, by w ogóle aplikować? Na stronie Roskilde University znalazłam International Bachelor Study Programme in Natural Sciences, gdzie mam przedstawione oceny, których ekwiwalenty muszę mieć by aplikować. Czemu odpowiadają duńskie stopnie A i B?

  • Maja Trybala
    Wpis na grupie Twoja Dania w temacie Studia w Danii
    26.08.2012, 11:41

    tak naprawdę, możesz spędzić 5 miesięcy w Polsce, pojechać na wymianę do Danii na ostatni semestr, tam napisać i obronić pracę licencjacką i masz licencjata tamtejszego uniwersytetu.

    Nie do końca rozumiem. Mógłbyś to jakoś szerzej wytłumaczyć? Z tego co napisałeś wynika, że W Danii licencjat (w Polsce 3 lata studiów) można zrobić w rok, a raczej w pół roku.

  • Maja Trybala
    Wpis na grupie Twoja Dania w temacie Studia w Danii
    25.08.2012, 18:20

    Przejrzałam kursy oferowane przez Arhus University i niestety z zakresu biologii i chemii nie znalazłam żadnego, który byłby nauczany w języku angielskim. Niestety obawiam się, że studyindenmark.dk nie wprowadza w błąd w tym zakresie.

    Jak Kamil doradzałeś, przejrzałam katalogi kursów na innych uniwersytetach i znalazłam także informację, że np. The University of Copenhagen does not offer full Bachelor's Degree programmes taught in English.

    Ale zaraz dalej jest informacja: The University of Copenhagen offers a vide range of individual courses taught in English at either bachelor (BA) or master (MA) level each semester.

    Przeglądając oferty innych uniwersytetów znajduję kursy trwające jeden czy dwa semestry. Możecie wytłumaczyć mi, jak to działa? Trzeba zaliczyć ileś kursów i "uzbierać" licencjata? Jak te kursy są traktowane?

  • Maja Trybala
    Wpis na grupie Twoja Dania w temacie Studia w Danii
    23.08.2012, 22:56

    Witam:),
    Od jakiegoś czasu zaczęłam interesować się studiami w Danii. W najbliższym roku piszę maturę i chciałabym zacząć BA na którymś z uniwersytetów duńskich. Przeczytałam forum, sporo się dowiedziałam, ale mam jeszcze kilka pytań.
    1. Czy lista zamieszczona np. na http://studyindenmark.dk/study-in-denmark/find-your-in... jest kompletną listą studiów, które można podjąć w języku angielskim? Interesują mnie najbardziej studia biologiczno-chemiczne, a na studyindenmark.dk ich wybór nie jest zbyt duży.
    2. Jak jest z rozpoznawalnością duńskiego licencjata? Czy po zrobieniu go w Danii mogę kontynuować studia w innym kraju? Czy gdybym chciała przenieść się np. po roku, będzie mi on zaliczony w innych krajach europejskich?

    Z góry dziękuję za odpowiedź!:)

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do