Wypowiedzi
-
Toad zawiera między innymi moduły do optymalizacji zapytań SQL i przeprowadzania testów ich skalowalności.
Zawiera moduł do porównywania i synchronizacji schematów i danych.
Pozwala także na grupowe wykonywanie skryptów na wielu serwerach oraz narzędzie pozwalające na odczyt logów transakcyjnych.
W zestawie z Toad można też zakupić narzędzie do projektowania i wersjonowania struktur bazodanowych Toad Data Modeler.
Myślę ,że najlepiej sprawdzić osobiście na wersji testowej
http://www.quest.com/toad-for-sql-server/ -
Rozumiem Panowie wasze marketingowe podejście i dobrze, że wrzucacie to niusy o takich narzędzia, ale proponowałbym urealnić te słupki albo podawać założenie przy jakich wykonano pomiary.
Słupki pokazywane przez nas zawsze mogą być posądzone o marketingowy bełkot. jedynie opinia któregoś z klientów może być wiarygodna.
Aaaa Panie Macieju proponuje upewnić się co do ekstra płatności za kompresje i szyfrowanie backupu w Oracle EE, bo może być lekka wtopa na najbliższej prezentacji
Takie dostałem informację, że są to odzielnie płatne opcje, proszę mnie w takim razie skorygować bo bardzo nie lubię wtop na prezentacjach :]Maciej Pogorzelski edytował(a) ten post dnia 18.02.09 o godzinie 20:39 -
Witam,
Prosiliście Państwo o bardziej konkretne informacje, więc postaram się przedstawić dane które otrzymaliśmy z Quest na temat czasu robienia backupów i wielkości plików po kompresji.
Patrząc na 2 górne diagramy.
Po lewej stronie widać, że kopia zapasową 100Gb bazy danych wykonana przy użyciu RMAN ma wielkość prawie 100Gb.
RMAN wraz z natywną kompresją daje kopię zapasową o rozmiarze mniejszym niż 20 % (w kolumnie purpurowej). Korzystanie z Leo i domyślnego poziomu kompresji (poziom 1) widać, że kopię zapasową bazy danych zmniejsza się do rozmiaru 30G. Nieco więcej niż RMAN z jego domyślną kompresją. Leo z kompresją poziom 3 daje rozmiar 25G.
Widać, że RMAN wraz z kompresją daje trochę lepsze wyniki. Natomiast zaletę LEO pokazuje prawy górny wykres. Czas potrzebny do wykonania kopi zapasowej 100Gb za pomocą RMAN bez kompresji zajmuje nieco ponad 3 godziny. Używanie RMAN z natywną kompresją trwa nieco ponad 7 godzin. To może być nie do zaakceptowania dla części klientów.
Leo z domyślnym poziomem kompresji poziom 1 ma jak widać na pierwszym wykresie trochę większy rozmiar , ale co widać na drugim wykresie wykonuje się dużo szybciej niż RMAN + natywna kompresja, natomiast czas wykonywania skompresowanego backupu przez LEO jest zbliżony jest do RMAN bez kompresji.
Dwa dolne diagramy pokazują tego samego typu na przykład za pomocą Oracle 11g.
Na koniec chciałbym jeszcze podkreślić jedną rzecz, że kompresja i szyfrowanie backupów do dwie oddzielnie płatne opcje dostępne tylko dla wersji Oracle Enterprise.
Gdyby ktoś z Państwa chciał przetestować LEO lub jakieś inne nasze narzędzia proszę o kontakt.
Co do wyżej wspomnianego SQL Navigatora. Jeśli ma Pan Panie Krzysztofie jakieś błędy to proszę do mnie napisać, a postaram się pomóc.