Wypowiedzi
-
To i ja się przyczepię - tak 3 razy w zasadzie o to samo oraz ostatnie pytanie powinno być do wyboru a nie wymóg wpisania jakiegoś tekstu. Bo w zasadzie odpowiedzi poprawne są dwie (samiec/samica) ale możliwości wpisania tego samogo praktycznie dowolna - więc osoba przetwarzająca wyniki będzie miała więcej niepotrzebnej pracy.
-
1. http://milesj.me/code tutaj masz plugin admina ogólnego przeznaczenia (http://milesj.me/code/cakephp/admin)
-
witam, ankieta wymagałaby dopracowania, chociażby przy pytaniach o ocenę możliwości budowania aplikacji.. (pyt 6.) - brak odpowiedzi Brak/zdania w przypadku braku znajomości FW.
-
CakePHP 2.3
- 18.12.2012, 23:45
-
Słowem wstępu:
Jest jeszcze inne rozwiązanie, poszukać hostingu typu VPS - czyli wirtualny serwer, który umożliwi Ci dostosowanie serwera do własnych potrzeb, gdzie dodanie zadania do Crona zajmie Ci do 1-2 godziny (łącznie z Google'owaniem rozwiązania) - jezeli tego wcześniej nie robiłeś. Za całkiem przyjemny serwer możesz zapłacić ok. 50 PLN/miesiąc i nie być skazanym na "jak sie to robi w home.pl". Jeden minus - trzeba się trochę zapoznać z linią komend oraz konfigurowanie serwerów - ale i do tego są webowe narzędzia, jak np. Webmin (skonfigurowanie Crona to mniej więcej 5 min klikania z logowaniem). Zatem polecam do rozważenia.
Odnośnie samego home.pl:
to tak jak kolega z postu wcześniej pisał cron-x.php umieszczasz w katalogu głównym, gdzie x to albo godzina i minuta uruchomienia (np cron-0220.php) lub odstęp czasu cron-5min.php - reszta opcji gdzieś w helpie home.pl.
Ale uwaga, jeżeli zadanie jest napisane jako shell, to musisz sam napisać akcję, która będzie uruchamiana, np: (zwartość pliku cron-0225.php:)
<?php
file_get_contents("http://www.example.com/controller/action/param/");
?>
Ponieważ akcja jest dostępna dla wszystkich odwiedzających możesz np. dodać jako parametr jakiś ciąg znaków i w controlerze sprawdzać, czy do akcji jest przekazany odpowiedni) - o tak, żeby nikt z zewnątrz go nie uruchomił.
Shella jako takiego nie da się (nie umiałem/nie chciało mi się szukać jak/etc..) wywołać. -
Przeglądałeś ustawienia routingu w pliku Config/routes.php?
-
Z góry napiszę, że home.pl jest dobry jak masz jedną firmową stronę www i dla takich "bajerów" lepiej jest wykupić tani VPS i zainwestować czas w naukę konfiguracji serwerów ;)
Odnośnie ustawień mogę jedynie zasugerować zabawę z ustawieniem App.baseUrl, ale głowy nie dam, że zadziała.
Configure::write('App.baseUrl', '/'); -
Nie polecam home.pl z tego i wielu innych powodów (np. wydajność).
Nie wiem, czy to przeskoczysz, bo poza katalog-A chyba nie wyjdziesz. Więc jak chcesz się męczyć z home.pl to lepiej zostaw to normalnie, czyli każda strona z osobnym Cake'iem.
Myślę, że większość porad z tego wątku zadziała bez problemu na dowolnym serwerze z dostępem do shella (dedyk/VPS).
W zbliżonej cenie do serwera home.pl możesz mieć mały VPS z pełną swobodą konfiguracji. -
Witam,
takie podejście - jeden folder z cake, wiele app - jest w/g mnie OK.
Raczej nie będzie problemów z wydajnością, jak już to raczej się nieznacznie poprawi niż pogorszy - o ile w ogóle się coś zmieni.
Z czystego lenistwa mam zrobione trochę inaczej na swoim serwerze.
Każda strona ma podlinkowany (symlink) folder z cake'iem, czyli tak jakby każda ma swój osobny, ale wszystkie korzystają z tego samego zasobu i aktualizacja cake'a to zmiana zawartości jednego folderu zamiast kilku.
Odnośnie samej konfiguracji: http://book.cakephp.org/view/35/Advanced-InstallationMaciej Gołaszewski edytował(a) ten post dnia 22.01.11 o godzinie 18:15