Wypowiedzi
-
Witam Szanowne Koleżanki i Kolegów.
Zwracam się do was z prośbą o poradę.
Lada moment zacznę dzwonić po klientach z USA oferując swoje produkty z branży e-commerce.
Pytanie do praktyków tematu- czym różni się sprzedaż w USA od tej europejskiej. Czy są jakieś zasadnicze różnice w sposobie prowadzenia rozmowy, argumentowaniu, zbijaniu obiekcji i zamykaniu sprzedaży?
Jak Amerykanie reagują na kontakt ze strony osób o średnio zaawansowanej znajomości języka inaczej mówiąc - komunikatywnie ,ale nie literacko. -
Dzień dobry
Czy moglibyście zaproponować kilka węgierskich portali w których można zamieścić ofertę pracy?
Najlepiej znane i bezpłatne, a jeżeli płatne to przynajmniej o rozsądnych cenach i dużej popularności. Szukam także odpowiedników na Czechy/ Słowację.
Pozdrawiam Łukasz -
Ok, załóżmy że od strony formalnej uda mu się zarejestrować spółkę. Czy może ona funkcjonować niejako na 1 osobę (jednoosobowa sp z o.o.) + pracownicy (księgowa + inni). Jak wygląda kwestia opodatkowania? CIT jest płacony podobnie jak PIT - jako zaliczka co miesiąc od wypracowanego dochodu - 19%? A co z dochodem właściciela - również płaci PIT - 19%? Czy tylko w momencie kiedy niejako wypłaca środki spółki?
Pytanie dotyczące pełnej księgowości - na ile jest ona bardziej rozbudowana od tradycyjnej kpir i jakie wynikają z tego obowiązki?
Na koniec pytanie dotyczące umów między Polską, a Ukrainą? Chodzi np. o taką sytuację że spółka z Polski transferuje swoje środki do firmy na Ukrainie. Możemy tu rozpatrzeć 2 przypadki - firma w Polsce i firma w Ukrainie ma tego samego właściciela, oraz 2 przypadek - różni właściciele. Środki te będą zatem dodatkowo opodatkowane przez ukraiński fiskus? -
W takiej sytuacji ani Ukraińcy ani Rosjanie nie mogliby zakładać działalności w Polsce, a przecież zakładają... Czy niema innej możliwości? Co w przypadku gdyby nabył nieruchomość w Polsce? Czy to ułatwiłoby mu założyć firmę?
-
Dzień dobry
Mój znajomy, obywatel Ukrainy, prowadzący tam działalność gospodarczą chciałby w Polsce otworzyć kolejną firmę. Nie posiada on statusu rezydenta RP. Proszę o informację jaką formę DG może prowadzić w naszym kraju i jakie ciążyły by na nim obowiązki. Nadmienię jedynie, że nie byłby to oddział, czy przedstawicielstwo, a zupełnie inna firma, która posiadałaby umowę o współpracy z firmą macierzystą z Ukrainy.