Wypowiedzi
-
Andrzej Łakomski:
http://codeigniter.com/user_guide/general/routing.html
Tutaj nie znalazłeś wyczerpującej odpowiedzi?
$route['controller'] = "controller";
$route['controller/(:any)'] = "controller/$1";
Właśnie o to chodziło - dzięki wielkie :) Miałem literówkę, nie działał mi routing i uznałem, że jeszcze gdzieś indziej trzeba poszukać. -
Używa routingu. Można podać ścieżkę w base_url, ale niezależnie od tego i tak zawsze do tego jest "doklejane" /main/about_us itd. Natomiast w samym pliku routes mozna podac jedynie domyślny kontroler.
Chyba spróbuję wyciąć to za pomocą .htaccess. Chodziło mi bardziej o to jakiej struktury Wy używacie w swoich projektach. Czy lepiej jest trzymać obsługę danej podstrony jako osobne kontrolery, czy w jednym kontrolerze ująć wszystkie podstrony. I czy to w ogóle ma jakieś znaczenie i wpływ na optymalność oraz łatwość późniejszej rozbudowy aplikacji.Łukasz Tomczyk edytował(a) ten post dnia 26.07.12 o godzinie 15:46 -
Widzę, że temat się znacznie rozszerzył - badzo dobrze :) Zaczynam jednak od Codeignitera (oczywiście mając na względzie frameworki o których pisaliście, czyli Zend, Symfony, Cake). Faktycznie strukturę ma banalną a tworzenie aplikacji jest dużo szybsze. Mam jednak pytanie typowo dla osób, które znają już CI lepiej ode mnie. Chodzi o wytworzenie pewnych "dobrych nawyków" tworzenia skryptów.
Struktura CI jest dość prosta - http://localhost/klasa/metoda/parametr W związku z tym jak lepiej jest tworzyć klasy kontrolerów? Przykład:
class Main extends Controller {
function __construct()
{
parent::__construct();
}
function about_us()
{
$dane['subpage'] = 'about_us';
$this->load->view('index',$dane);
}
function contact()
{
$dane['subpage'] = 'contact';
$this->load->view('index',$dane);
}
W powyższym przypadku w jednym pliku kontrolera zawarte są podstrony (about us oraz contact), a ścieżka do konkretnej strony wygląda wtedy http://localhost/main/about_us
Jednak każda strona przechodzi przez /main. Można to ominąć tworząc kolejne podstrony w kolejnych plikach kontrolera, np.
class About_us extends Controller {
function __construct()
{
parent::__construct();
}
function index()
{
$dane['subpage'] = 'about_us';
$this->load->view('index',$dane);
}
I w tym wypadku link wyglądałby z kolei http://localhost/about_us/index
Niby uzyskam wtedy ścieżki w postaci http://localhost/about_us oraz http://localhost/contact ale na końcu trzeba użyć /index.
Czy macie jakiś swój sposób na organizowanie struktury stron w CI i czy moglibyście się nim podzielić? -
A co sądzicie o Codeigniter? Strukturę ma w miarę zrozumiałą. Na początek powinno wystarczyć. Z tego co widzę to w Waszych wypowiedziach dominuje Zend i Symfony. Spodziewałem się takich wypowiedzi, bo faktycznie pomocy ze strony Google jest dość sporo.
-
Witam. Chciałem zapytać jaki Framework PHP jest najbardziej "przyszłościowy" i na naukę którego warto położyć największy nacisk. Weźmy pod uwagę łatwość instalacji, tworzenia aplikacji, dostępność dokumentacji oraz tutoriali. Z tego co widziałem, Symfony należy instalować z konsoli. A w takim wypadku co z hostingiem np. typu home.pl, gdzie takiego dostępu nie ma?
Czy mógłby ktoś polecić coś "wartościowego"? Oczywiście można zapytać o to "wujka Google", ale chciałem się zorientować co Wy o tym myślicie. Zend Framework, Symfony, Yii, CakePHP, Kohana?