Wypowiedzi
-
Witam.
Przeglądałem wątki, były podobne tematy ale nie znalazłem tego co mnie nurtuje. Czy mając zawieszoną DG (jestem VAT-owcem) mogę wystawiać faktury VAT? Które muszę wystawić bo jestem do tego zobligowany umową współpracy - obecnie w okresie wypowiedzenia. Czyli jeszcze raz: mam umowę w okresie wypowiedzenia, nie zamierzam podejmować żadnych działań związanych z DG a obowiązuje mnie okres wypowiedzenia umowy i konieczność wystawienia jeszcze czterech faktur, czy mogę to zrobić mając zawieszoną DG?
już po napisaniu powyższego przyszedł mi do głowy pewien pomysł, czy tak można by zrobić?:
wystawić w jednym dniu (np. jutrzejszym) cztery faktury z różnymi terminami płatności - po jednej na każdy z kolejnych miesięcy? W ten sposób w kwestii formalnej nie wystawię już żadnych faktur w okresie zawieszenia a tylko w tym czasie otrzymam za nie płatności - czy tak można?Łukasz Mincerwald edytował(a) ten post dnia 10.03.09 o godzinie 18:24 -
Witam!
Nie chcę rozpoczynać nowego wątku więc podepnę się pod ten tutaj :-)
Jeżeli zakupię nieruchomość komercyjną prywatnie a później tylko jedną jej część (w sumie składa się z dwóch budynków) wprowadzę do majątku działalności gospodarczej, którą założę zaraz potem - czy będę mógł zaliczać w 100% do kosztów opłatę z tytułu wieczystego użytkowania gruntów? Z przeprowadzonych rozmów z nie zawsze miłymi paniami z urzędów wynika pewna rozbieżność stanowisk: wiem, że jeśli do działalności gospodarczej będę wykorzystywał tylko część z zakupionej nieruchomości - podatek od nieruchomości będę musiał płacić i tak od powierzchni całkowitej działki. Natomiast odsetki od kredytu za jaki zamierzam zakupić tą nieruchomość będę mógł zaliczyć tylko proporcjonalnie do kosztów działalności gospodarczej. A jak to jest z użytkowaniem wieczystym w takim przypadku? Można w całości czy też proporcjonalnie?
Pozdrawiam
Łukasz -
Dziękuję Paweł za tak obszerną odpowiedź - już mi jaśniej w głowie :-)
Pozdrawiam
Łukasz -
Witam!
Przymierzam się do zakupu nieruchomości w oparciu o kredyt hipoteczny i mam w związku z tym takie pytanie: czy są jakieś koszty wcześniejszej spłaty kredytu i jaką faktycznie kwotę trzeba spłacić w sytuacji wcześniejszej spłaty - moje rozumowanie jest takie: zwrócić należy sumę pozostałego do spłacenia kapitału i ... no właśnie czy coś jeszcze?
Pozdrawiam
Łukasz -
Witam!
Zamierzam wziąć kredyt na zakup nieruchomości. Czy później w momencie odsprzedaży tej nieruchomości trzeba zapłacić podatek od ceny sprzedaży czy też "tylko" od różnicy pomiędzy ceną sprzedaży a ceną zakupu, jaką w tym wypadku będzie równowartość kredytu? Wydaję mi się, że "tylko" od dochodu gdzie dochód = (przychód - koszty), czyli dochód = (cena sprzedaży - kredyt) czy mam rację?
Pozdrawiam
Łukasz