Wypowiedzi
-
Witam,
Niestety niczym nie zastąpisz otrzymanego sprzętu. Spowodowane jest to procesem rejestracji w sieci HFC, który nie dopuści żadnego innego sprzętu do sieci.
Tomasz Rosik:
Witam,
Niedawno przeszedłem na internet z Astera do UPC. Dostałem jakąś totalna padaczkę - modem router Thompson TWG870UG.
Próbowałem na wszelkie sposoby z ustawieniami routera (w/g zaleceń UPC, sprawdziłem rónież wszystkie kanały), ale i tak od czasu do czasu połaczenie WIFI jest zrywane na kilkanaście sekund, a potem komputer ponownie loguje się do sieci.
Prędkość po kablu to 120 Mbit/s, w WIFI osiągam maksymalnie 45 Mbit/s.
Karta sieciowa w laptopie w standardzie n.
Zastanawia mnie czy wymiana tego modemu/routera nie ustabilizowała by połączenia (te krótkotrwałe przerwy są dobijające) no i czy nie dałoby się osiągnąć wyższych prędkości po WIFI?
Czym można by zastąpić mój obecny sprzęt podarowany mi wspaniałomyślnie przez UPC?
Większość alternatywnego sprzętu posiada wejście internetu na złączu RJ45, u mnie jest wejście na koncentryk antenowy, pewnie można sobie z tym jakoś poradzić?
Proszę o pomoc w tej kwestii.
Pozdrawiam -
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Sieci Komputerowe
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Sieci Komputerowe
-
Wi-Net Window
Wi-Net Window - urządzenie przeznaczone dla instalatorów bezprzewodowych sieci WiFi typu IEEE802.11 b i g, pozwala określić gdzie najlepiej umiejscowić urządzenia dostępowe i jakie zabezpieczenia wykorzystać. Wi-Net Window dostarcza wszystkie niezbędne informacje do uruchomienia sieci WiFi.
Pozwala na:
* Odbiór sygnałów IEEE802.11 typu b i g
* Prezentację siły sygnału procentowo oraz w postaci belki ledowej
* Wyświetlanie nazwy sieci i numeru kanału
* Wyświetlanie i logowanie listy wszystkich wykrytych transmisji bezprzewodowych
* Wykrywanie trybu szyfrowania danej sieci
* Pokazuje tryb każdej wykrytej transmisji (access point, ad-hoc, Twin)
* Funkcja ping w celu stwierdzenia połączenia
* Obsługa DHCP
* Waga 230g z zainstalowanymi bateriami -
Przemysław Stanisław Knycz:
Odświeżę - Łukaszu, a to nie był ISP z Suszca, który w godzinach popołudniowych, pomimo braku obciążenia z ich strony miał czasy po 800ms do Onet?
Jeśli tak, to łącze mieli owszem i link cały czas (chyba, że coś padło po stronie SfN), ale nie z tymi opóźnieniami... :)Przemysław Stanisław Knycz edytował(a) ten post dnia 03.10.08 o godzinie 11:19
Cięzko powiedzieć, bo on tego nigdy do nas nie zgłosił. Jeśli miał 800 ms, to mogło to być spowodowane różnymi czynnikami, zaczynając od ethernetu a kończąc na radiu.
Jeśli chodzi o dostępność w skali roku, to który ISP na radiówce daje ją powyżej 99.9 % ?? -
Piotr C.:
Łukasz Gruszczyk:
System pracowal dobre 2 lata zapewniajac lokalnemu ISP lacze
Czyli z bliżej nieokreśloną ;)
Ale nie sądzę by było to powyżej trzech 9'tek...
Ciezko mi to teraz stwierdzic, ale przerwy moglybyc spowodowane awaria sprzetu a nie rozlinkowaniem sie sprzetu ze wzgledu na pogode, innych uzytkownikow, etc. -
System pracowal dobre 2 lata zapewniajac lokalnemu ISP lacze
Piotr C.:
Łukasz Gruszczyk:
Na sprzecie Alvariona link przy zachowaniu LOS na 27 km, modulacje na DL QAM64, na UL QAM16
A jaka dostępność w skali roku?
Pozdrawiam
Piotr Czernik -
Piotr C.:
Na sprzecie Alvariona link przy zachowaniu LOS na 27 km, modulacje na DL QAM64, na UL QAM16
Maciej G.:
Bardzo mnie ciekawi czy komuś udało się osiągnąć większą odległość ?
Z jaką dostępnością i w jakiej modulacji? :)
Można nawet na więcej. Na sprzęcie o nieco lepszych parametrach radiowych niż Alvarion, w modulacji BPSK, udało się zestawić link na grubo ponad 20km. Tyle że... z bliżej nieokreśloną dostępnością. -
Kamil Tycz:
Nasze niedokonca, ale raczej koniec wieku XX. Teraz trwaja badania zeby isc w strone swiatla, i juz niedlogo moze bedzie jakas mala rewolucja...
a moglbys sprecyzowac nad jaka technologia pracuja?? -
Krzysztof Wie.rszelis:
Łukasz Gruszczyk:
Tysiące KILOmetrów :-) Linie tego typu miały obsługiwać (i częściowo obsługiwały) łączność międzymiastową, międzynarodową itd. Nie tylko u nas w kraju, oczywiście. Ja w tym nawet uczestniczyłem o tyle, że nawet tłumaczyłem tłumaczyłem instrukcję budowy linii tego typu - a produkował to bynajmniej nie jakiś podejrzany podmiot, tylko firma Ericsson :-)
I nadal istnieją, chociażby sieci HFC, WLAN, linki radiowe.
Zastanawia mnie tylko do czego posłużyłyby te tysiące metrów kabli?Łukasz Gruszczyk edytował(a) ten post dnia 05.08.08 o godzinie 14:35
Na szczęście w odpowiednim dla nas czasie wynaleziono światłowody, co pozwoliło nam przeskoczyć pewną epokę, bo dzięki wcześniejszemu zapóźnieniu "koncentryków" było u nas stosunkowo niewiele.
Tak tak, wiem, że to jak opowieści o dinozaurach. Ale to jest poza głównym wątkiem, chciałem tylko pokazać, jak "średnio celowe" jest planowanie czegokolwiek w jednej z najszybciej ewoluujących technologicznie branż.
Z pierwszej Pańskiej wypowiedzi zrozumiałem, iż są planowane jakieś duże inwestycje z koncentrykiem na najbliższe lata i już się zaczynałem bać, że się cofamy do epoki brązu :D -
Krzysztof Adam Dąbkowski:
>
Ministerstwo zapewnia, że mimo niskiego zaangażowania operatorów prace nad strategią trwają.
Widziałem swego czasu dokument, w którym poważne instytuty dokładnie wyliczyły, ile trzeba będzie w ciągu najbliższych paru lat ułożyć tysięcy kilometrów kabli... koncentrycznych (współosiowych, młodzież niech sobie poszuka i dowie się, że kiedyś coś takiego istniało).
I nadal istnieją, chociażby sieci HFC, WLAN, linki radiowe.
Zastanawia mnie tylko do czego posłużyłyby te tysiące metrów kabli?Łukasz Gruszczyk edytował(a) ten post dnia 05.08.08 o godzinie 14:35 -
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy VOLKSWAGEN
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy VOLKSWAGEN
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy VOLKSWAGEN
-
Paweł Gębicki:
Czytam teraz o wimax netii i tam jest tylko 3-10 km zasięg (ludzie z forum opisują). Im dalej tym gorszy transfer. Radiówka spoko 15km przy zysku anteny 23dBi. Np taką różnicę znalazłem :) Co Sferii to nie wiem czy w ogóle warto sie wypowiadać.
bo Netia nie potrafi dobrze zbudować stacji. Nasz najdalszy link na WiMAX'ie to jest 27km. Gostek ma ma łącze 4/2 z pełnym CIR'em i nie narzeka. -
Zadaj sobie po pierwsze pytanie w jakiej dziedzinie się dobrze czujesz. Pisanie o czymś o czym nie ma się zielonego pojęcia jest męczące. Po drugie, pomyśl co ci się może przydać w karierze zawodowej,a dokładniej czym chcesz się w przyszłości zajmować. Praca dyplomowa ułatwi ci start w branży.
Ograniczenia katedry nie mają tutaj nic do rzeczy. Po prostu poszukaj firmy działającej w danej branży i poproś ich o pomoc w napisaniu takiej pracy. Jeśli trafisz na konkretnych ludzi to ci pomogą w stworzeniu praktycznej części.
Co się tyczy usług VoIP'owych jest to temat jak najbardziej na tak.Łukasz Gruszczyk edytował(a) ten post dnia 13.12.07 o godzinie 00:10 -
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Sieci Komputerowe