Wypowiedzi
-
Usun myslnik z urla/routa.Ten post został edytowany przez Autora dnia 26.05.13 o godzinie 01:37
-
Banner powinień wywoływac akcje doexpand, która z koleji powinna być obslużona. Jeśli posługujesz się jakąś specyfikacją dostawcy reklam -> poszukaj sekcji o expandach, pewnie sa tam jakies warunki ktorych nie spełniłes..
-
Każdy temat jest dobry na flejma ;)
-
Jakub N.:
Znaczy słyszałeś że cośtam gdzieśtam czy probowałes? Canvas załatwia poprawną obsługę dzwieku? udp? 3d na gpu (w ie)?
Łukasz B.:
Ee? Raczej jedna z nowocześniejszych i dojrzalszych webowych technologii. Zastosowanie ma chociażby w grach. Myślałem że nagonka na flasha jest już passe.
Canvas w html5 i wszystko na temat :)
http://flashvhtml.com/ -
Jakub N.:
Jakub N.:
Jaka zgrozo?
Dominika W.:
Mile widziana jest dobra znajomość flash.
O zgrozo.
Flash to prehistoria, archiwum, staroć = zgroza.
Ee? Raczej jedna z nowocześniejszych i dojrzalszych webowych technologii. Zastosowanie ma chociażby w grach. Myślałem że nagonka na flasha jest już passe.
Zwłaszcza w kontekscie ogłoszenia, Air całkiem nieźle się sprawdza przy apkach na tablety/mobile.Łukasz Błachowicz edytował(a) ten post dnia 15.04.13 o godzinie 12:30 -
Dla Ciebie w dalszym ciągu utworem może być tylko część wizualna strony i to jest błąd.
Jaki tu bowiem jest przejaw działalności twórczej? Po prostu układasz wszystko tak samo, ale inną techniką
Od strony wizualnej, tak, od strony kodu/strony technicznej jest to działalność twórcza. Nie znam się na prawie i nie wiem jak się tam definiuje "wdrożenie", "opracowanie" itp Wiem tylko że praca programisty jest stricte działalnością twórczą (tak, nawet kolesia co to tnie cssy), po prostu przedmiot dzieła/utworu jest inny niż w przypadku grafika. Nie rozróżnia się też raczej kodowania php/html/js, bo granica jest bardzo płynna, a zagadnienia się przenikają, więc moim zdaniem to jest po prostu upraszczanie na siłę, lepiej przyjąć zasadę ogólną dla wszystkich. Człowiek zajmujący się TYLKO cięciem html/css to chyba wyjątek od wyjątku.
Czy junior który na podstawie layoutu strony głównej przygotowuje 15-ście layoutow podstron wykonuje pracę twórczą, czy nie? Wg Twojej opinii, nie, bo przecież nie stworzył nic nowego. Tak właśnie wygląda ten problem po przeniesieniu w realia graficzne. Próbujesz chyba zbyt rozdrobnić i przyporządkować różne sytuacje i scenariusze, podczas gdy zasada powinna być bardziej ogólna - powstał utwór=jest twórczość, i teraz utworem może być zarówno kod, jak i grafika, wg dokładnie takich samych zasad. Opracowanie, wdrożenie itp to tylko kwestia semantyki. -
Człowiek odpowiedzialny za pocięcie layoutu zajmuje się tworzeniem htmla/css/icotamjeszczepotrzebne, nabywa do niego prawa autorskie i może nimi dysponować tak samo jak grafik prawem do designu. Ta część staje się jego "utworem".
Mnóstwo jest w artykule własnych interpretacji. Można uznać wg niego, że stronę przygotowuje (tworzy) tylko i wyłącznie grafik, natomiast osoba odpowiedzialna za stronę techniczną zajmuje się wyłącznie "przeniesieniem na serwer". Czyli jeśli grafik przygotował stronę wg ustaleń i prototypu osoby odpowiedzialnej za UX (w artykule "opracowanie"), jego projekt traci znamię działalności twórczej?
Wg definicji z artykułu, pocięcie laya, polegałoby mniej więcej na :
a) spłaszczeniu layoutu do jednej warstwy,
b) dopisaniu nad tak wstawionym tłem pól tekstowych. -
Jeżeli jako programista otrzymujesz gotowy szablon wyłącznie do pocięcia to nie można mówić w odniesieniu do tego procesu o przejawie działalności twórczej.
Ryli? Zero działalności twórczej? To ja proponuję zajrzeć do źródła pociętej strony, przelecieć wzrokiem cssy, może jakiś js, a nie daj boże żeby to był jeszcze jakiś responsywny szablon, czy żeby doszły zgadanienia seo...
Ja wiem że w przypadku htmla, jak to ładnie ktoś okreslił, zwrot programista brzmi jak "jak Pilot Pojazdu Bojowego typu Rower Dziecięcy", ale ludzie ... Poźniej Pani z US znajdzie taki wpis i kopsnie karę za wpisanie na umowie o dzieło 50% uzyskania przychodu. -
Użyj gdzieś tej klasy GetArticle. Btw, nazwa klasy wg konwencji powinna raczej brzmieć w stylu GetArticleCommand, czasowniki to raczej nazwy metod.
-
Wiec bardziej szukasz aktualnie wybranego indexu listy, list.selectedIndex
-
var arr:Array = [{label:1}, {label:2}, {label:3}];
trace( arr.indexOf( arr[2] ) )
Tyle ze skoro wiesz ze to element o indexie 3, to po co go wyszukiwac? Szkoda zasobów. Mozesz zapisac index w obiekcie/klasie i aktualizowac gdy jest to potrzebne. -
Nie bardzo "proste". Początkujący często nie wiedzą, jak się cenić godzinowo.
Twoje obłożenie pracą, renoma i wiele innych. Do tego dochodzi także praca koncepcyjna i zdolności, których nie przełożysz w prosty sposób na roboczogodzinę.
Zgadza się, nawet mając spore doświadczenie nie wiadomo po ile się cenić. Czynników jest zawsze mnóstwo, dlatego właśnie najprostszy i imho najlepszy sposób to własne oczekiwania. Inne estymacje i tak zazwyczaj nie mają sensu.Łukasz Błachowicz edytował(a) ten post dnia 10.01.13 o godzinie 16:02 -
Poświęcony-czas * ile-chcesz-zarobic-za-godzine
Tak, to jest naprawdę tak proste. Można też na wstępie zapytać o budżet. -
Imho istnieją tak naprawdę dwa rynki grafików/freelancerów/"freelancerów".
Są Ci, którzy doświadczenie mają, mają portfolia, pracowali w agencji, zrobili już parę dobrych zleceń i przede wszystkim - mają stałych klientów, dzięki którym raczej nie muszą szukać zleceń (2-3 agencje i po sprawie).
Drugi rynek to rynek śmieciowy, tych którzy chcieliby, ale nie mają doświadczenia, obycia, często i chęci, naczytali się opinii na forach (często ludzi którzy z branża mają jeszcze mniej wspólnego). Nie za bardzo wiedzą co z czym i dlaczego. Tych znaleźć jest bardzo łatwo, ale pożytek zazwyczaj żaden.
W praktyce tylko niewielki procent tych drugich przechodzi do grupy pierwszej, więc i są małe szanse że trafimy akurat na perłę, która dzisiaj może i weźmie 300 pln, ale za 3 miesiące za 5 razy tyle komputera nie włączy. Dobry freelancer to skarb, i większość firm uczy się tego bardzo szybko, i tak samo szybko przestają na nich szukać oszczędności. -
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Freelancer
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Freelancer
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Freelancer
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Freelancer
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Freelancer
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Freelancer