Lech Krawczyk

Specjalista ds PR

Wypowiedzi

  • Lech Krawczyk
    Wpis na grupie Stowarzyszenie OtwarteDrzwi w temacie Konferencja "Niepełnosprawni obywatele sfinansują deficyt...
    30.09.2008, 11:15

    Konferencja odbędzie się w dniu 30. września o godz. 11.oo.
    w Galerii Apteka Sztuki Zakład Aktywności Zawodowej Osób Niepełnosprawnych w Warszawie przy Al. Wyzwolenia 3/5.

    W programie konferencji: prezentacja opinii i stanowiska środowiska osób niepełnosprawnych wobec zamierzeń Rządu i wprowadzanych zmian w systemie wspierania rehabilitacji i zatrudnienia osób niepełnosprawnych;

    Opinie prezentować będą:

    * Krystyna Mrugalska, przewodnicząca Zarządu Polskiego Forum Osób Niepełnosprawnych w Warszawie;
    * Maria Król, prezes Zarządu Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu;
    * Anna Machalica - Pułtorak, prezes Zarządu Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” w Warszawie;

    oraz przedstawiciele innych organizacji pozarządowych.

    W konferencji uczestniczyć będzie także prof. Stanisława Golinowska - Instytut Pracy i Spraw Socjalnych.



    Organizacje pozarządowe są głęboko zaniepokojone konsekwencjami zamierzonych zmian, które spowodują drastyczne zmniejszenie środków przeznaczanych dotychczas na rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych, a także załamanie systemu, w tym Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.



    Serdecznie zapraszamy

  • Lech Krawczyk
    Wpis na grupie Stowarzyszenie OtwarteDrzwi w temacie W okresie od 01.09.2008 do 31.12.2008 Program "Dziedzictwo"
    29.09.2008, 16:03

    W okresie od 01.09.2008 do 31.12.2008
    Dzielnica Praga Północ m.st. Warszawa

    Świetlica dla dzieci
    Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”
    ul. Ząbkowska 4/45 i 45a
    Warszawa

    Cel zadania:

    Celem projektu jest uświadomienie dzieciom i starszym mieszkańcom Dzielnicy Pragi Północ , czym i jaką wartością jest dziedzictwo kulturowe poprzez stworzenie odpowiednich warunków do przekazania wiedzy o historii Dzielnicy i dokonaniach przodków .

    Cele te będą realizowane poprzez stworzenie warunków do lepszego rozwoju psychicznego, poznawczego, fizycznego i społecznego - wyrażających się w pomocy socjalno- terapeutycznej i organizacji zajęć w różnych formach poświęconych historii Pragi Północ i zdobywaniu umiejętności korzystania z wiedzy i doświadczenia osób starszych. Istotnym elementem projektu jest aktywny udział osób starszych – mieszkańców Pragi Północ, tych o szczególnych zasługach i osiągnięciach zawodowych i społecznych. Będą oni pełnić rolę przewodników po przeszłości i historii Pragi Północ, mecenasów szczególnie uzdolnionych dzieci, a jednocześnie pedagogów i nauczycieli wspierających dzieci w procesie ich rozwoju. Zajęciom towarzyszyć będzie refleksja ogólna o dziedziczeniu dobra i zła, o szczególnym obowiązku i potrzebie pomnażania dorobku przodków.

    Projektowi przyświeca idea wyrównywania szans edukacyjnych i społecznych dzieci pochodzących z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych – mieszkańców Dzielnic Praga Północ. Wsparcie programów edukacyjnych i zagospodarowanie czasu wolnego jest niezbędnym czynnikiem podnoszącym szanse dzieci i młodzieży defaworyzowanych społecznie.

    Projekt ma charakter interdyscyplinarny – łączy działania socjalne i terapeutyczne z kulturalnymi poprzez działania na rzecz integracji międzypokoleniowej.

    Założenia Projektu

    Projekt obejmie 30 dzieci z dzielnicy Praga Północ w wieku 7 – 15 lat, zagrożonych marginalizacją społeczną, dotkniętych skutkami alkoholizmu, bezrobocia, biedy rodziców i 20 osób starszych mieszkańców Dzielnicy Praga Północ o szczególnych osiągnięciach zawodowych i społecznych.

    W ramach projektu zostanie stworzona specjalna przestrzeń, w której starsi mieszkańcy będą przekazywać swoją wiedzę o Pradze dzieciom . Równocześnie będą przekazywać wartości moralne i społeczne , budzić aspiracje poznawcze dzieci, ciekawość , otwartość na innych i świat i wspierać ich rozwój.

    W rozmowach, które często prowadzimy ze starszymi mieszkańcami Pragi, widzimy bezradność, frustrację zjawiskiem dziedziczenia biedy, patologicznych zachowań dzieci i młodzieży. Udział w projekcie da im szansę na zmianę, uzyskają możliwość wpływu na przyszłe losy dzieci, a tym samym my wszyscy uzyskamy szansę na zmianę jakościową w procesie rozwoju społecznego Dzielnicy.

    Dzieciom zapewnimy aktywne spędzanie wolnego czasu w formie warsztatów, spotkań i różnych innych zajęć prowadzonych w atrakcyjnej formie i skutecznymi metodami.

    Prowadzone będą zajęcia teatralne, plastyczne, „cykl spotkań z kulturą”, historyczne, informatyczne, fotograficzne, spotkania z mieszkańcami Pragi oraz gośćmi specjalnymi, znającymi historię Pragi Północ, warsztaty rozwijające umiejętności, zainteresowania twórcze oraz pomoc w nauce. W znacznej części praskie dzieci z uwagi na swój status społeczny i materialny mają utrudniony dostęp do dóbr kultury. Uczestnicy projektu dzięki możliwości udziału w zajęciach teatralnych, plastycznych, fotograficznych, historycznych będą rozwijać swój potencjał, a także rozwijać zainteresowania historią swojego miasta. Rozwój zainteresowań ma ogromne znaczenie w kształtowaniu osobowości, w wychowaniu, a także w nauczaniu. Stanowi też rodzaj siły napędowej, która znajduje ujście w nauce, pracy i w rozrywkach, zmieniając swój charakter i styl.

    Każde z dzieci zostanie objęte opieką psychologa, ponadto zostanie mu zapewniona pomoc socjalna /dożywianie, odzież, pomoce dydaktyczne/. W ten sposób dzieci uzyskają większe poczucie bezpieczeństwa, którego im brak w związku z dysfunkcją rodzin. Starsi mieszkańcy Pragi Północ, cieszący się pozycją społeczną i osiągnięciami zawodowymi, będą opowiadać dzieciom o przeszłości tej dzielnicy, ludziach o szczególnych zasługach, zabytkach. Dzieci będą notować nowe wiadomości i pisać swoją historię Pragi, którą potem z pomocą informatyka przedstawią na stronie internetowej. Starsi mieszkańcy uzyskają satysfakcję i poczucie swojej przydatności , zaś dzieci nauczą się słuchać osób starszych, docenią wartość doświadczenia i wiedzy, którą będą mogli przekazywać swoim rówieśnikom i następnym pokoleniom.

    O wszelkich akcjach współtowarzyszacych oraz o przebiegu projektu
    będziemy informować tutaj Państwa na bieżąco oraz na naszej stronie internetowej

    Pozdrawiam Serdecznie

    Lech Krawczyk

  • Lech Krawczyk
    Wpis na grupie Stowarzyszenie OtwarteDrzwi w temacie Podziękowania dla firmy Microsoft
    23.09.2008, 13:13

    Chcieli byśmy podziękować serdecznie firmie Microsoft za owocną współpracę w zakresie przekazywania grantów na rzecz Stowarzyszenia.
    Za zgodą firmy Microsoft chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszą radością z uruchomienia kursów informatycznych dla osób potrzebujacych.

    Jeszcze raz dziękujemy za pomoc firmie Microsoft.

    Szczegóły programu pomocy można znalezć na poniższym filmie

    http://pl.youtube.com/watch?v=lAFuF10woFALech Krawczyk edytował(a) ten post dnia 30.09.08 o godzinie 11:18

  • Lech Krawczyk
    Wpis na grupie Stowarzyszenie OtwarteDrzwi w temacie Witam Serdecznie w Grupie Stowarzyszenia Otwartych Drzwi
    11.09.2008, 22:13

    Witam wszystkich zarówno członków jak i osoby ,które chciałyby dowiedzieć się więcej o Stowarzyszeniu.

    Całość informacji o Naszym Stowarzyszeniu znajdziesz Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

    Grupa na forum Goldenline powstała aby osoby poszukujące pomocy oraz rozwoju i wzrostu kratywności mogły skorzystać z programów pomocowych oferowanych przez Nasze Stowarzyszenie

    Oczywiście jeśli chcecie zapytać o coś w formie tefefonicznej lub osobistej zapraszamy do kontaktu

    ZARZĄD GŁÓWNY
    ul. Targowa 82
    03-448 Warszawa
    tel:(+48 22) 619 85 01
    e-mail: stowarzyszenie@otwartedrzwi.pl
    http://otwartedrzwi.pl


    Na naszej grupie możecie zadawać pytania będziemy też informowac na bieżąco o dokonaniach Stowaryszenia oraz o imprezach organizowanych.


    Pozdrawiam Serdecznie

    Lech Krawczyk

Dołącz do GoldenLine

Oferty pracy

Sprawdź aktualne oferty pracy

Aplikuj w łatwy sposób

Aplikuj jednym kliknięciem

Wyślij zaproszenie do