Wypowiedzi
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Projekty start-up
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Opinie i oceny stron www/grafik
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy ABY POMÓC W 48 GODZIN
-
Ideałem byłoby Axure (niestety płatne i to słono).
Za darmo możesz skorzystać z http://www.mockflow.com/
Najprawdopodobniej masz też dostęp do PowerPointa (a na siłę i on nadaje się do Twoich zastosowań). -
Wszystko zależy, co de facto chcesz sprzedać, jako sklep internetowy. Zawartość magazynu? Oskryptowanie sklepu z grafiką i domeną?
Kwestia odsprzedania magazynu jest oczywista.
Jeśli zaś chodzi o oskryptowanie, grafikę i domenę, to już zależy od konkretów. W przypadku kupionego oskryptowania sprawdź najpierw licencję, czy w ogóle masz prawo je odsprzedać. Ważne będą także statystyki (zarówno odwiedzin strony, jak i konwersji i zachowań klientów w sklepie) - bez nich trudno będzie znaleźć sensownego kupca. -
Co masz na myśli pisząc "projektujemy" i "każdy typ strony"? Co Twoim zdaniem wchodzi w skład tej usługi?
PS. Czy spamowanie na grupach dyskusyjnych i forach wykonujecie też dla klientów? ;-) -
No nie bardzo. Portale zazwyczaj niechętnie chwalą się otwarcie statystykami. Ale możesz pokombinować poprzez porównania. Jeśli np. uda Ci się znaleźć stronę, która pochwali się statystykami (blogerzy czasem to robią), to potem Alexa będzie o wiele bardziej przydatna...
-
Niestety muszę zgodzić się z przedmówcą. Strona generalnie sprawia wrażenie, jakby się na niej rozgościły w pełni banery reklamowe. Praktycznie każdy fragment wygląda na przypadkowo włożony w dane miejsce i niedopasowany do reszty.
Ponadto wszędzie podpisujesz się jako Autorzy serwisu rozklady.biz Promowanie tego samego serwisu pod dwiema domenami jednocześnie nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem (Google bardzo tego nie lubią).
Mapa strony bardzo nieczytelna. (Ponadto trafiłem dzięki niej na stronę http://www.busbus.pl/przewoznik?id=11, która rzuca błąd 500)
No i kwestia licznika odwiedzin. Czy naprawdę myślisz, że użytkowników tej wyszukiwarki to interesuje? Jeśli natomiast masz zamiar pozyskać dzięki niemu reklamodawców, to raczej zapomnij (tam liczą się dokładne statystyki - licznik niewiele znaczy). -
Krzysiek Kajetanowicz:
Nie podoba mi się bank, który obiecuje "zysk 5% w skali roku, bo tyle właśnie wynosi oprocentowanie lokaty nocnej", podczas gdy nieco wcześniej przyznają, że oprocentowana jest tylko połowa środków i że roczna efektywna stopa wynosi 2,58%. Masz 5% od tysiąca, ale żeby skorzystać, musisz wpłacić drugi - nieoprocentowany - tysiąc. Czy oni mnie mają za debila? Może jeszcze zrobią konto na 40% rocznie, z tym że oprocentowana będzie tylko co dwudziesta złotówka na koncie. Najśmieszniejsze jest to, że nie da się zrobić kopiuj-wklej tego tekstu z ich strony internetowej.
Wolę 4,1% minus Belka od banku, który nie stosuje takich chwytów.
Dokładnie z tego samego powodu raczej nie zostanę klientem AliorBanku. Sposób podania oferty wprost sugeruje, że mają potencjalnego klienta za kretyna, który nie połapie się, że oferta wcale nie jest najlepsza na rynku.
Owszem, nie jest najważniejsze to, kto ma najlepszą ofertę. Ale traktowanie klientów z uczciwością i szacunkiem, to już cenna cecha w bankowości. Aliorowi chyba nie do końca to w tej chwili wychodzi. -
Krzysztof Piotrowski:
Tylko pamiętaj że każde z tych kont zabiera ci z zysku 19% co nie czyni ich super lokatą. Czy 1% odejmujesz. Plus Aliora to że odestki napływają ci codziennie. Poprzednia oferta 8% od połowy była bardzo dobra. Ta jest niezła.
Przypomnę jeszcze raz: konto oszczędnościowe w EuroBanku także ma codzienną kapitalizację odsetek, czyli tu też unikasz podatku Belki. Różnica oprocentowania (5,30% a nie 2,5%).
W przypadku konta online 4% (po odjęciu 19% podatku) to nadal więcej niż 2,5%. -
Krzysztof Piotrowski:
Krzysztof Dróżdż:
Krzysztof Piotrowski:
Fajna opcja w Aliorze jest również z Lokatą Nocną. Mamy 5% od połowy środków na koncie odsetki wypłacane są następnego dnia.
Czy tylko ja dostrzegam, że to wcale nie jest taka cudowna oferta? Wychodzi 2,5% w najlepszym wypadku (bo, o ile dobrze pamiętam, było tam kilka obostrzeń, które jeszcze zmniejszały "fajność" tej oferty).
Ja uważam że to bardzo dobra oferta. Żadna inna lokata nie da ci takiego oprocentowania. Pamiętaj, że ten sposób omijasz podatek Belki ( kwota do 34 tys) także to czyni dużą różnicę.
Zaraz zaraz. Jak żadna lokata nie da Ci oprocentowania 2,5%? W jakich bankach szukałeś tych lokat? Wszystko jeszcze zależy od tego, jakich środków potrzebujesz pod ręką w każdej chwili, ale nawet w mBanku (który od dłuższego czasu traci na konkurencyjności) da się złożyć zestaw kont o wiele lepszym oprocentowaniu (większość pieniędzy trzymasz na eMAX Plus, które ma ok. 4-5%, a to, co potrzebujesz w każdej chwili na eMAX 1%).
W EuroBanku masz konto online z oprocentowaniem 5,05% od całej kwoty (nie od połowy!!!), niezależnie od salda lub rachunek oszczędnościowy 5,30% (także z codzienną kapitalizacją odsetek).
Jedyne, co w ofercie AliorBanku jest fajne, to to, że podana jest w taki sposób, że większość ludzi nie zauważa, że wcale nie jest atrakcyjniejsza niż oferta konkurencji... -
Krzysztof Piotrowski:
Fajna opcja w Aliorze jest również z Lokatą Nocną. Mamy 5% od połowy środków na koncie odsetki wypłacane są następnego dnia.
Czy tylko ja dostrzegam, że to wcale nie jest taka cudowna oferta? Wychodzi 2,5% w najlepszym wypadku (bo, o ile dobrze pamiętam, było tam kilka obostrzeń, które jeszcze zmniejszały "fajność" tej oferty). -
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy Projekty start-up
-
Aby mieć możliwość przeczytania tego posta musisz być członkiem grupy ABY POMÓC W 48 GODZIN
-
Paweł Walicki:
Przede wszystkim należałoby poprawić kod html tak, aby się walidował.
OK, strona jest planowana do przeróbek. Czy może Pan dać jakiś przykład? Co oznacza walidacja kodu html?
To, jak wygląda strona internetowa (w Pana przypadku) opisane jest za pomocą kodu HTML i arkuszy stylów CSS. Kod ten powinien spełniać pewne warunki/standardy. Ich niespełnianie zazwyczaj powoduje różne problemy: strona może różnie wyglądać w różnych przeglądarkach internetowych, crawlery (roboty indeksujące na potrzeby wyszukiwarek internetowych) mają utrudnione życie (za co mszczą się gorszą pozycją w wynikach wyszukiwania), itd.
Walidacja to nic innego jak proces sprawdzenia, czy kod strony jest poprawny.
PS. Jesteśmy właśnie w trakcie publikowania cyklu artykułów na temat walidacji, gdyby miał Pan jakieś pytania, zapraszam na naszą stronę lub po prostu proszę śmiało pisać. Chętnie pomożemy.
--
WeTestWeb.pl - Czy znasz już swoje najsłabsze strony? -
Obawiam się, że z obecną wersją strony niewiele da się zrobić. Moim zdaniem konieczne jest stworzenie nowego layout'u.
Ze względu na charakter strony proponowałbym skorzystanie z Wordpressa i włączenie komentarzy, dzięki czemu można będzie zrezygnować z nieco archaicznej już księgi gości.
Ponadto proponowałbym (chociaż) przemyślenie założenia adresu emailowego w domenie, a nie na gmail.com (wszystko można odpowiednio skonfigurować i odbierać pocztę tak, jak teraz lub skorzystać z google apps).
W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaku - chętnie udzielę dodatkowych informacji.
--
Pozdrawiam,
Krzysiek Dróżdż
http://WeTestWeb.pl - Czy znasz już swoje najsłabsze strony? -
No to na początek:
jeśli już chwalicie się, że strona jest walidowalna, to sprawdźcie, czy tak jest naprawdę ;-)
--
http://WeTestWeb.pl - Czy znasz już swoje najsłabsze strony? -
Przede wszystkim należałoby poprawić kod html tak, aby się walidował.
Ponadto top trochę za wysoki, aczkolwiek używacie go także do pokazywania treści dynamicznej, więc jakoś ujdzie.
Niestety, gdy najeżdżam myszką na szkołę rodzenia i kurs pierwszej pomocy i pokazuje się wyjeżdżający banerek, to numer kierunkowy chowa się pod przycisk CMP Białołęka.
Na formularzu zapisywania się na newsletter brakuje informacji o tym, co będzie wysyłane na email, jak będzie on przetwarzany. Fakt, że formularz zawiera nie tylko adres email, lecz także imię i nazwisko sprawia, że baza danych zaczyna podlegać pod ustawę o ochronie danych osobowych, a tym samym wymaga wyraźnej (niedopowiedzianej) zgody na przetwarzanie takich danych.
--
http://WeTestWeb.pl - Czy znasz już swoje najsłabsze strony? -
Strona całkiem niezła. Kilka drobnych uwag:
* błędy w html - strona się nie waliduje (co może sprawić, że w różnych przeglądarkach będzie różnie wyświetlana oraz, utrudniając życie wszelakim robotom, może obniżyć pozycję w wynikach wyszukiwania
* generowane krótkie opisy stron (meta description) są nieco za długie
* dlaczego nie umieścić mapek google'owych bezpośrednio na stronie "jak dojechać"?
W razie pytań - pisz, chętnie udzielę dodatkowych informacji. Możemy także pomóc przy wprowadzaniu ewentualnych poprawek.
--
Pozdrawiam,
Krzysiek Dróżdż
http://WeTestWeb.pl - Czy znasz już swoje najsłabsze strony? -
Na pierwszy rzut oka całkiem nieźle i przejrzyście.
Nieco mylące jest to, że link "księgarnia" przerzuca na stronę e-dach, bo nic na to nie wskazuje.
Z punktu widzenia SEO nie do końca dobrym rozwiązaniem jest wypełnianie krótkiego opisu strony (meta description) tytułem podstrony.
--
http://WeTestWeb.pl - Czy znasz już swoje najsłabsze strony?