Wypowiedzi
-
http://psychospace.pl/forum/posts/253/ na forum toczy się debata, nie tylko o psychologii on-line. Zapraszam.
- 30.08.2011, 10:42
- Skomentuj
-
Ostatnio sporo się mówi o psychologii on-line. Zauważyliście?
- 25.08.2011, 15:11
- Skomentuj
-
Zbieram pomysły na psychologiczne zabawy w sieci angażujące większą grupę osób. Do głowy przychodzi mi opcja "Wyślij sąsiadowi miłą wiadomość". Macie jakieś inne pomysły?
-
Stara prawda, że ładni mają łatwiej, niestety? Poczytajcie http://psychospace.pl/strefa_wiedzy/1/131/
- 19.08.2011, 13:19
- Skomentuj
-
Nie twierdzę, że jest inaczej. Odnoszę jednak wrażenie, że wszystko sprowadza się do ugruntowania przekonania o pesymistycznym społeczeństwie Państwa P.
-
Dyskusja zmierza w kierunku udowadniani, że nie warto być optymistą. Czyli jednak autor wątku miał rację. Polacy nie potrafią myśleć pozytywnie, a gdy już zaczną, miły rozmówca szybko da do zrozumienia, że jeśli z nim się nie ponarzeka, to w ogóle nie ma po co kontynuować rozmowy.
-
Pisanie chyba nie jest problemem, ludzie są do tego przyzwyczajeni. Piszą cały czas, fora kipią od mniej lub bardziej wstrząsających historii o ich problemach. Stąd mamy tyle blogów. Większym problemem jest dla ludzi mówienie wprost o problemie, wolą przelać to co myślą na papier, a raczej "na monitor". Jakby potrzebowali się wygadać, ale nie mieli już potrzeby by ktoś inny obiektywnie ocenił ich sytuację i coś doradził. Po prostu piszą chętnie, ale bezproduktywnie.
-
http://www.babyboom.pl/dzieci_1_2/wychowanie/mam_juz_d...
Takie artykuły marginalizują problem sprowadzając go do frustracji matki zmęczonej... więcej »- 17.08.2011, 15:30
- Skomentuj
-
Ale z drugiej strony zastanawia mnie dlaczego mogą płacić za droższe konsultacje face to face a nie chcą zapłacić znacznie mniej przy okazji porady on - line, która odbywa się w przyjemniejszych dla osoby szukającej pomocy warunkach. Może się też przecież okazać, że na jednaj konsultacji się skończy i będzie ona na tyle pomocna że rozpoczęcie terapii nie będzie potrzebne. Zastanawiające jest dlaczego ludzie chcą słuchać mało wnoszących porad anonimowych osób w sieci a nie korzystają z możliwości profesjonalnej pomocy. Czy może to przez to, że przyzwyczaili się do tego ze w sieci wszystko jest za darmo?
-
Czy nikt nie interesuje się tematem wirtualnych porad? Drodzy psychologowie, wyraźcie swoje zdanie.
-
Pierwsza rzecz jaka ciśnie się na tablicę tego forum to proste pytanie o plusy i minusy porad psychologicznych w formie on-line. Według nas plusem jest ograniczenie stresu podczas pierwszego spotkania, względna anonimowość i łatwość kontaktu, minusem jest dla nas to, że nie każdy problem można w ten sposób rozwiązać. Co o tym myślicie? Zdecydowalibyście się na udzielanie takich porad?
-
Co warto przeczytać w najbliższym czasie: http://www.nagrodateofrasta.eu/regulamin.html
- 16.08.2011, 10:42
- Skomentuj
- 1
- 2